Ocucávání věcí

122
27.10.05 22:04

Ocucávání věcí

Ahoj holky
nevíte, jak odnaučit šestnáctiměsíční dítě všechno strkat do pusy? Myslela jsem, že to po roce přestane, a pořád nic. Ocucává všechno, včetně kamínků, hlíny, mincí, pastelek.....Prostě všechno, co se mu tam vejde.
Může to souviset s tím, že ještě kojím? Dudlík jsme nepoužívali, protože ho malý odmítal. Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1718
27.10.05 22:12

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
28.10.05 02:09

Možná se mi budete smát.
Mám 5-ti měsíčního caparta a strach o něj, aby nechytil nějakou infekci či aby se mu do tělíčka nedostali nějaké škodliviny.
Do pusy dává samozřejemě všechno, cucá tyčky postýlky, cucá parkety na podlaze, ( když se mi odplazí z deky) a taky nebezpečné hračky ( viz DTest spotřebitele ), když mu je předhodí babičky, atd… je toho moc, však víte.
No, a když ho vidím, že strká do pusy něco " nebezpečného", přísně a hlasitě, několikrát za sebou mu řeknu třeba NEKOUSAT !!!, třeba i pětkrát za sebou, dívám se na něj přísným pohledem.
A ten capart se pak začne dívat na mě. jako proč se najednou mámá nesměje a je taková divná, no a on ten prcek ( asi samým údivem), opravdu přestane ty věci kousat.
Tak jen doufám, že se mi jej opravdu podaaří postupně odnaučit to cucání
a okusování všeho možného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
28.10.05 13:27

Ahoj.

Bohužel ani já ti neporadím. Desetiměsíční Radimek totiž cucá, okusuje a cpe do pusy vše, na co přijde (nábytek, zeď natřenou na modro, nohu židle, tyčku kočárku, papírové leporelo…). Já doufám, že ho to časem přejde, ale jak teď vidím, nemusí. Prozatím se utěšuji tím, že „dítě má sníst 7 kg špíny, aby bylo zdravé“.

Takže nemůžu nic jiného než DRŽET PALCE A PŘÁT NEBETYČNOU TRPĚLIVOST.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.10.05 13:43

Ahoj,

máš Mates taky všechno líže, ale pokud to není vyloženě eee (psí hovínko apod.), nechávám ho. Protože pokud bych mu měla všechno zakazovat, znamenalo by to, že bych celý den pouze křičela ne ne ne a to pak samozřejmě nemá cenu. Používám to jen na věci, které fakt nesmí (strkat prsty do videa). Krom toho, stejně neposlechne, sleduje moje divadlo, jak mu vážně vysvětluju, že to nesmí a pak se zasměje a udělá to znova. Takže asi tak. Krom toho jsem četla, že pokud mimino nemůže strkat všechno do pusy, jednak nezíská imunitu, ale taky pak bude mít problémy s dávením (mimino se dáví už při doteku na špičce jazyka a postupně se to posouvá až ke kořeni jazyka). Mám kamarádku, které úzkostná matka tyhle věci v dětství neumožnila a teď si musí každej prášek dělit na mikro kousky než je schopná je polknout.

Lasička a Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama