Od kdy obyč mléko

Anonymni
4.4.09 21:50

Od kdy obyč mléko

Ahoj, můžete mi napsat do kolika let jste dávali dětem UM? A po skončení jste jim dávali normální krabicové (polotučné nebo plnotučné)nebo nějaké jiné? Děkuji!! Gabina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.4.09 21:56

Ahoj, my dávali UM do tří let, pak jsme přešli na polotučné čerstvé mléko. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
3329
4.4.09 21:59

Ahoj, ja chtela davat min. do dvou let, ale dite je jineho nazoru :roll: tak nejak postupne pije skoro vyhradne kravske. Nejdriv jsem ji ho zacala davat do kase, nekdy po roce, to jsem zirala jak ji ty kase najednou zacly jet 8O a parkrat se napila ode mne obyc mlika a ted akorat tak premyslim, co udelam se tama zasobama co tu mam :?
Ale krabicove bych nedavala, to je humus… tak mozna do br. kase, kupuju cerstve, ma se temhle prckum davat plnotucne. Kdyz sezenu, tak kupuju bio od Olma. Ale treba u nasich je plnotucny mliko nesehnatelny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
4.4.09 22:00

Ted jsem začala Anežce ředit Sunar plnotučným krabicovým, dávám půl na půl. Zatím jí nechci dávat jen obyč. mlíko, za prvé nechodím co druhý den do obchodu, abych kupovala čerstvé, o krabicovém si nemyslím lautr nic hezkého, takže volím střední cestu - naředím 120 ml obyč + 120 ml Sunaru 2× denně a to je snad v pořádku… Do 2,5 let pila jen UM.
Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
4.4.09 22:04

Já jsem do dvou let kojila a od té doby doteď dávám k běžnému pití Sunar. Anežka vypije sotva dvě deci denně, ale zase má velkou spotřebu jogurtů, sýrů, občas pije Actimel nebo nápoj Activia. Chodí do jeslí a tam dávají asi kravské mléko, to já neřeším. Když vařím, tak z polotučného krabicového (Sunar se nesmí vařit). Od těch tří let jí zkusím dát „normální“ mléko a uvidím, co ona na to. Sunaru máme ještě jednu krabici, datum spotřeby do konce dubna, a to budou Anežce skoro ty tři roky. Ale stejně jho asi nespotřebujem. Kamarádka má dvojčata, kojila je docela dlouho (myslím že 1,5 roku) a když pak s kojením skončila, doktorka jí radila dávat klukům plnotučné mléko, že jim to kojení skoro nahradí. Co já vím, tak polotučné mléko se malým dětem (do tří let) dávat nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
4.4.09 22:23

Do roka a třičtvrtě jsme byli na Sunaru, pak jsem dávala čerstvé plnotučné, teď kupuju Popular, nebo Jihočeské mlékárny.
Překvapivě se nám po přechodu na kravské ztratil atopický ekzém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
4.4.09 22:26

Tak u nás do dvou let kojení, do tří UM a od té doby plnotučné krabicové.
Polotučné neřešim, když sme mimo domov, ale domu kupuju jenom plno.

Ve školce už stejně dostávaj krabicové mléko, tak dýl bych to asi nehrotila.
Ale určitě bych prťousovi nedala polotučný, naše dr. to rozhodně nedoporučuje.
Já už mám školáka, tak proto to neřešim, když vyije polo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
4.4.09 22:41

Ahoj
Tak u nás do roku kojení a pak sunar.Ten až do cca 3 let.Pak polotučné mléko. Jinak u nás je děsná spotřeba jogurtů a sýrů.Teď se asi na chvilku přejedli,protože už nechtějí jogurt každý den.Ale to zase přijde. :lol:
Jinak kamarádce dr.poradila plnotučné mléko už od roku.Ale malá nebyla kojená.Byla od narození na UM a od toho roku už jen to plnotučné mléko. No mě o přijde brzo. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
5.4.09 09:03

My zatim kojime, pak prejdeme na kravske - plnotucne a nejlepe bio. Kase z nej delam uz ted. UM se vyhybam. Tady plati : kravske do kase od pul roku, pit od roku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
5.4.09 09:45

My kojíme, ale do kaše už dám plnotučné bio a od roku se chystám dát i k pití. Budu to ale ještě konzultovat s Mudrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11359
5.4.09 10:32

Ještě jsem chtěla…číhněte na tohle a zkuste přehodnotit dávání kravského mléka v brzkém věku. :wink:

http://www.vitarian.cz/view.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
5.4.09 12:01

není to trochu zastaralý r. 2003???
Já mám navíc mlíko domácí - kozí i kravský - obě velká mňamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama