Od určité doby nechce vařit.

Anonymní
24.10.20 07:21

Od určité doby nechce

Prosím o anonym. Děkuji.
Jde o to, že mamka kdysi kdykoliv co pekla brácha(ještě v době sám) bez řečí snědl.
Od doby, kdy si našel přítelkyni ji za jídlo nebo upečené cokoliv, jen kritizuje Mamka udělá např. rizoto,buchtu.Jeho přítelkyně to později udělá taky. To mamce přinesou a brácha začne dávat mamce rozumy, že se to jídlo atd… dělá takhle a ne jak to dělá ona-mamka.
Jenže… už nechce nic vařit ani péct, protože si myslí, že má brácha pravdu. Předtím, znovu opakuji, když přítelkyni neměl, tak snědl od ní bez řečí.
Jak ji přijmět, že dobře vaří a peče aby v tom pokračovala? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.10.20 07:25

Vyliskat bráchovi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
24.10.20 07:26
@Anonymní píše:
Prosím o anonym. Děkuji.
Jde o to, že mamka kdysi kdykoliv co pekla brácha(ještě v době sám) bez řečí snědl.
Od doby, kdy si našel přítelkyni ji za jídlo nebo upečené cokoliv, jen kritizuje Mamka udělá např. rizoto,buchtu.Jeho přítelkyně to později udělá taky. To mamce přinesou a brácha začne dávat mamce rozumy, že se to jídlo atd… dělá takhle a ne jak to dělá ona-mamka.
Jenže… už nechce nic vařit ani péct, protože si myslí, že má brácha pravdu. Předtím, znovu opakuji, když přítelkyni neměl, tak snědl od ní bez řečí.
Jak ji přijmět, že dobře vaří a peče aby v tom pokračovala? :think:

Naopak, máma by jim neměla dávat nic, ať si vaří sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 07:27

Když ji řeknu, klidně udělej to a to, máš to výborný. Ona jen odpovíxto není pravda, mě už se jídlo, buchy, koláče nedaří, já už to neumím. Řekla jsem mě to chutná.
Nevím co s ní. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
28311
24.10.20 07:31
@Anonymní píše:
Když ji řeknu, klidně udělej to a to, máš to výborný. Ona jen odpovíxto není pravda, mě už se jídlo, buchy, koláče nedaří, já už to neumím. Řekla jsem mě to chutná.
Nevím co s ní. :think:

Tak ať to nedělá, když stačí, že jí nevděčný kluk s nevychovanou přítulkyní srazí sebevědomí. Já bych je hnala. Co umí sami uvařit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 07:38

@Russet on pak s ní přinese koláčky, buchty a řekne ji, ať si mamka vezme že jsou výborné. Řekne jí, vezmi si, ochutnej je to výborné. Co předtím udělala mamka to jeho přítelkyně později udělala taky, s tím že ji přinesli a on řekl, co jsem psala, podívej takhle se dělá…ty to máš špatně udělané.

• Citovat
  • Nahlásit
9316
24.10.20 07:40

Nic, nech ji. Problém je v jejím sebevědomí a ne v tom, co jí kdo řekne. Já třeba taky pekla a vařila stokrát lépe, než moje bývalá tchýně a můj ex jí to taky bez okolků řekl. Ale neřešila to, věděla, že na to moc není. A když máš na něco chuť, tak upeč sama :nevim: možná tím mamce uděláš větší radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5512
24.10.20 07:41

Treba fakt neumi varit. Jsou lidi kterym chutnaji spagety s kecupem a tocenakem a rikaji tomu vareni. :D kazdopadne at si kazdej dela co chce a co mu chutna a sni to. Kdyz jim to nevoni, tak at si trhnou a vari si sami a druhym to necpou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 07:43

Ale brácha dřív takový nebyl. Je takový od doby kdy má přítelkyni.

• Citovat
  • Nahlásit
9316
24.10.20 07:47
@Anonymní píše:

To tak bývá, že se lidé s novým partnerem do určité míry změní. Ale to, že třeba poznal, že někdo umí vařit a péct lépe, než vaše máma neznamená hned, že se změnil. Prostě mu to třeba dřív chutnalo. Mému ex taky, než si zvykl na moje jídlo. Pak uznal, že to od jeho rodičů se fakt oproti tomu nedá jíst. Ale byl na něj zvyklý odmala, tak mu to nikdy nepřišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
24.10.20 07:48
@Anonymní píše:

Tak pokud myslis, ze mamka pece dobre, bylo by fajn, abys u toho taky byla, nebo jsi rekla mamce, at si kousek od nich schova a pak ji reknes, ze to ma ona stejne dobre/lepsi.
A u brachy - ma ruzove bryle, zase lepsi, nez kdyby cely zivot partnerkam opakoval, ze maminka to mela vse nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
24.10.20 07:56
@Anonymní píše:
@Russet on pak s ní přinese koláčky, buchty a řekne ji, ať si mamka vezme že jsou výborné. Řekne jí, vezmi si, ochutnej je to výborné. Co předtím udělala mamka to jeho přítelkyně později udělala taky, s tím že ji přinesli a on řekl, co jsem psala, podívej takhle se dělá…ty to máš špatně udělané.

Poprosila bych bratra, aby máti přestal učit vařit. Donést vlastní může, když se chce za každou cenu pochlubit, ale proč učí mámu něco, co sama podle tebe umí? Některé věci umím líp, jiné hůř, poradit si nechám. Ale lezlo by mi krkem, kdyby mi třeba dvacetiletý syn předhazoval, že mladá to umí líp a ochutnej, takhle bys to měla vařit. Ono naopak to taky naštve, když vymazlený synáček řekne nastávající, že maminka to dělá takhle, nebo že to má lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.20 07:58

Mozna by stacilo brachovi a jeho slecne pripomenout zasady slusneho chovani.
Je urcite v poradku prinest nejake pohosteni nebo jidlo a zaroven se, pokud na to dojde rec, podelit o recept a zpusob pripravy. Bez srovnavani a utoku.
Neni urcite v poradku rikat komukoli, ze on to ma spatne, protoze at si kazdy dela, co uzna za vhodne.
Kazdy ma ale samozrejme pravo zdvorile odmitnout to jist.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
24.10.20 08:00
@Anonymní píše:

V každé rodině se vaří trochu jinak. Je možné, že způsob, jakým vaří přítelkyně, mu chutná víc. Já mám všechno jídlo od tchýňky třeba ráda, ale některé jídlo vaří jinak. Nebo vaří něco, co my nikdy nevařili. Neofrňuju se a jím. Doma si udělám jídlo podle svého. Babička dřív vařila moc dobře a jak stárne, přestává si věřit a kolikrát se mě ptá, co všechno se do toho dává. U cukroví má pocit, že to moje chutná líp, přitom mám recepty od ní. Učila mě péct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28410
24.10.20 08:04

Nechapu maminku, ze se necha takhle vyjancit mladou žábou. Jako by s ni soutezila :roll: brachovi i te slecne bych rekla, ze kvuli jejich blbym pindum se ja uz ani nenajim, at si to priste nechaj na koledu a kdyz neumej mame rict nic peknyho, tak at radeji mlcej. Zastan se mamky ty :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama