Odchod na kolej

Anonymní
18.2.20 20:01

Odchod na koleje

Ahoj, řeším takový citový problém. Jsem druhým rokem na VŠ. Studuji v rodném městě, tudíž jsem doteď bydlela normálně doma s mamkou. Mám rozvedené rodiče. Jen se už moc neshodneme - potřebuji se dost učit, někdy ponocovat a spousty jiných důvodu. Máme malý bytecek. Dnes jsem jí to, ze půjdu na koleje řekla a pláče mi tady. Cítím se hrozne provinile. Říká, ze ji nechávám samotnou a tak. Vždyť to tak ale má drtivá většina studentů, ne? Kdykoli mužů přijít, třeba i na noc nebo několik dní. Ale cítím se hrozne provinile, když ji tak vidím… co si myslíte? Hrozne mě to bere…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7545
18.2.20 20:03

Je to pro ni těžké, ale nenech se citově vydírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
18.2.20 20:05

Hele a to ti dají kolej, když studuješ v rodném městě? To v tom rodném městě i bydlíš? A co ocekavas od koleje, že budeš na pokoji mít soukromí? Že bude vždy na patře klid a bezproblémové střídání v koupelně? Že když bude mít spolubydlící přednášky brzo tak tě nevzbudí? Bydlela jsem takto rok a stačilo, nehledě na návštěvy a přespávání partnerů na tajnacku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21752
18.2.20 20:07

Když jsem si přečetla název, lekla jsem se, že se jdeš zabít. Pochopila to dobře, že nejdeš na koleje, ale na kolej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
18.2.20 20:16

@Gortyna tak ona není kolej jako kolej. Já byla 5 let v Liberci na Harcově. Ubytování tu hodně připomíná byty 2+1: 2 pokoje se 2 pevnými lůžky a jednou přistýlkou, která se tedy moc často neobsazovala. Vždy pro tyto 2 pokoje společná kuchyň, koupelna a wc. Ano, přespávalo se natajňačku, ale vždy bez problémů. A myslím, že právě v Liberci dostali kolej i Liberečáci. Takže za mě určitě ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
18.2.20 20:18

Taky se divim, ze dostanes koleje ve svem meste… @hanka.br taky to znam pod mnoznym cislem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10191
18.2.20 20:24

A uvedomujes si, ze doma bydlis „bez najmu“, kdezto kolej se plati? A stravovani vyjde taky draz nez doma. Dokazes si na to vydelat, abys nezatezovala rodice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 20:35
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším takový citový problém. Jsem druhým rokem na VŠ. Studuji v rodném městě, tudíž jsem doteď bydlela normálně doma s mamkou. Mám rozvedené rodiče. Jen se už moc neshodneme - potřebuji se dost učit, někdy ponocovat a spousty jiných důvodu. Máme malý bytecek. Dnes jsem jí to, ze půjdu na koleje řekla a pláče mi tady. Cítím se hrozne provinile. Říká, ze ji nechávám samotnou a tak. Vždyť to tak ale má drtivá většina studentů, ne? Kdykoli mužů přijít, třeba i na noc nebo několik dní. Ale cítím se hrozne provinile, když ji tak vidím… co si myslíte? Hrozne mě to bere…

Chápu to tak, že ty chceš odejít na koleje, ikdyž studuješ ve svém rodinném městě a bydlíš v bytě jen s mamkou? Jak se to projevuje, že se neshodnete? Protože tohle mi opravdu přijde zbytečné. Budeš si to platit sama nebo snad budeš chtít od rodičů příspěvky? Doma je to vždy lepší, než na koleji :? A to píšu za situace, kdy bydlím doma místo na koleji, a přitom je to terror. Jsem už tedy určitě starší než ty, ale být v takové situaci jako jsi ty, nedocházela bych. Nepíšeš, co máte za tak vážné problémy. Mě doma drží pár důležitých věcí a kdybych mohla.. Jsem jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
18.2.20 20:35

Myslím si, že tě máma citové vydira, mám stejně starou dceru a naopak mě těší, že je sikovna, studuje, pracuje a zvládá bydlet sama… Je to tvůj život a jestli myslíš, že ti na koleji bude líp, směle do toho, maminka se s tím smíří..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 20:37

Myslím, že si nedokážeš představit, jak hrozné může být žití doma a jak výhodné je to teď pro tebe. Když budeš mít zájem, napíšu ti při srovnání moji situaci ;) a hned uvidíš, že to co máš je poklad :)

• Nahlásit
  • Citovat
5908
18.2.20 20:44

Na koleji ten klid na studium opravdu není, nemluvě o zázemí jako koupelna, WC, kuchyně. A předpokládám, že zvládáš ještě brigádu, aby sis tu kolej a menzu sama zaplatila, když máš jinak možnost bydlet zdarma doma. Že nebudeš po mamce chtít, ať ti to platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 21:17

Zakl. Prominte, ale neptala jsem se na to, jaké to bude na kolejích. Mám pro ten odchod své důvody, které tady nechci vypisovat. Jen jsem chtěla vědět, jestli se mám cítit provinile, když mi tady za to pláče.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 21:26
@Anonymní píše:
Zakl. Prominte, ale neptala jsem se na to, jaké to bude na kolejích. Mám pro ten odchod své důvody, které tady nechci vypisovat. Jen jsem chtěla vědět, jestli se mám cítit provinile, když mi tady za to pláče.

Aha, no tak to je pak na tobe ;) jak to máme asi vědět, zda pláče, protože ji to opravdu mrzí, nebo proto že nechce zůstat sama. A i kdyby nechtěla zůstat sama, tak to je jako špatně? Mám kámošku, co teď odcházela s přítelem, budoucímu manželi, do svého bytu a mamku to dost sebrali. Zhruba 2 dny spí zpátky doma. Tak jak my máme zjistit co je pravda? To ty musíš sama vědět, mamku znáš, jaká je.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 21:28
@Anonymní píše:
Zakl. Prominte, ale neptala jsem se na to, jaké to bude na kolejích. Mám pro ten odchod své důvody, které tady nechci vypisovat. Jen jsem chtěla vědět, jestli se mám cítit provinile, když mi tady za to pláče.

A jestli se MÁŠ cítit provinile.. :think: já bych se cítila, protože ona mi dala život a vychovala mě, nehledě na její chyby ji mám ráda. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3313
18.2.20 21:55
@Anonymní píše:

Kolik je jí let? Jednou stejně odejdeš z domova. To už je úděl rodičů a dětí. Brečí proto, že zůstane sama a nebo že to finančně neutahne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama