Svěřila jsem se a mám obavy

Anonymní
17.2.20 16:22

Svěřila jsem se a mám obavy

Krásný den všem,
Svůj příspěvek budu zakládat anonymně, jelikož nechci aby mě zde někdo poznal.
Začnu od začátku.. je mi 23 let a od malička mám problém se svou maminkou. Miluji ji a ona mě, bohužel má mamka bere drogy, není to nic, co by se dalo výrazně zjistit nebo že by byla opravdu jako nějaký feťák, to ne. Ale od mého dětství jsem se s tím potýkala, maminka ve stavu, bez, agresivita a podobně. Už se to zlepšilo, ale na mně to do dnes zanechalo dost stop, nebudu zde vypisovat vše, jednoduše nemám funkční rodinu, ani co se týče tatínka. Samozřejmě má každý své problémy a já jsem si je vždy psala buď někde na internet nebo do deníku a nebo mi pomáhal můj mladší brácha a já zase mu. Tak a teď k věci. O svém trápení a strachu, o tom, že vidím, jak se maminka trápí a mění se mi před očima, o tom přemýšlím dennodenně a zanechává to ve mně další a další jízvy. Tak jsem se jednoho dne rozhodla se svěřit rodinnému kamarádovi, příteli. Už toho bylo moc, hádala jsem se s maminkou a řešilo se tam hodně jiných problémů. Rodině bych to říct nemohla, ta by mě ukamenovala, že mamku pomlouvám a všichni ji vidí jako tu dokonalou, já tento názor jednoduše nesdílím. Můj důvěrník, tedy rodinný přítel mi slíbil, že to nikomu neřekne. Známe ho dlouho, je opravdu hodný a dokáže pomoct. Poslední dobou mám ale obavy, že by se to mohlo dostat ven a celá rodina by mě za to zavrhla. Já vím, ne každý je dokonalý, uvědomuji si, že jsem si měla rozmyslet, co říkám a komu a jestli to za to stojí, ale bohužel to na mě dolehlo a deníček už mi s tím nepomáhal.
Důvěrníkovi věřím a jestli by to řekl, nebyla by to má vina ale jeho, ukázal by svou pravou tvář, ale to nemění nic na tom, že já bych byla ta špatná.
Co jsem mu řekla, tedy situaci s maminkou, jak to doopravdy je, co mi vadí a že mi vadí, že se jí všichni pořád jenom zastávají a nevidí, že se mohou trápit i ostatní, že od malička se snažím vycházet dobře, ale jsem dospělá a můžu se zachovat jak chci.
Tak jsem se vám tady taky trošku vypovídala.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.2.20 16:30

Já mám otce co bere drogy, už to došlo do fáze, kdy to bylo fakt vidět, našel si přítelkyni v mém věku a s ní to bral. No, narodila se mi dcera a já prostě feťáky nesnáším a nechci tomu vystavovat moji dceru, otce jsem zavrhla, aby se probral. Je to každého volba, má na výběr buď já nebo drogy, moc mi chybí. Ale opravdu nebudu pokoušet štěstí, že by to dcera viděla a mohla by to brat jako že je to normální a začít taky.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 16:38
@Anonymní píše:
Já mám otce co bere drogy, už to došlo do fáze, kdy to bylo fakt vidět, našel si přítelkyni v mém věku a s ní to bral. No, narodila se mi dcera a já prostě feťáky nesnáším a nechci tomu vystavovat moji dceru, otce jsem zavrhla, aby se probral. Je to každého volba, má na výběr buď já nebo drogy, moc mi chybí. Ale opravdu nebudu pokoušet štěstí, že by to dcera viděla a mohla by to brat jako že je to normální a začít taky.. :roll:

To mě mrzí, nejhorší je, že vím, určitě to máš taky tak, že to nejsou špatní lidí, jen se změnili :( všechno bude jak má a uvidíš, uvědomí si to a když ne, tak přijde o to nejdůležitější
Každopádně mě mrzí to, že nechci přijít o rodinu jenom pro to, protože ona nevidí, co se v naší domácnosti dělo, ale soudit, to jim půjde dobře. Mrzí mě, že se starají o naše soukromé věci

• Nahlásit
  • Citovat
23253
17.2.20 17:17
@Anonymní píše:
Krásný den všem,
Svůj příspěvek budu zakládat anonymně, jelikož nechci aby mě zde někdo poznal.
Začnu od začátku.. je mi 23 let a od malička mám problém se svou maminkou. Miluji ji a ona mě, bohužel má mamka bere drogy, není to nic, co by se dalo výrazně zjistit nebo že by byla opravdu jako nějaký feťák, to ne. Ale od mého dětství jsem se s tím potýkala, maminka ve stavu, bez, agresivita a podobně. Už se to zlepšilo, ale na mně to do dnes zanechalo dost stop, nebudu zde vypisovat vše, jednoduše nemám funkční rodinu, ani co se týče tatínka. Samozřejmě má každý své problémy a já jsem si je vždy psala buď někde na internet nebo do deníku a nebo mi pomáhal můj mladší brácha a já zase mu. Tak a teď k věci. O svém trápení a strachu, o tom, že vidím, jak se maminka trápí a mění se mi před očima, o tom přemýšlím dennodenně a zanechává to ve mně další a další jízvy. Tak jsem se jednoho dne rozhodla se svěřit rodinnému kamarádovi, příteli. Už toho bylo moc, hádala jsem se s maminkou a řešilo se tam hodně jiných problémů. Rodině bych to říct nemohla, ta by mě ukamenovala, že mamku pomlouvám a všichni ji vidí jako tu dokonalou, já tento názor jednoduše nesdílím. Můj důvěrník, tedy rodinný přítel mi slíbil, že to nikomu neřekne. Známe ho dlouho, je opravdu hodný a dokáže pomoct. Poslední dobou mám ale obavy, že by se to mohlo dostat ven a celá rodina by mě za to zavrhla. Já vím, ne každý je dokonalý, uvědomuji si, že jsem si měla rozmyslet, co říkám a komu a jestli to za to stojí, ale bohužel to na mě dolehlo a deníček už mi s tím nepomáhal.
Důvěrníkovi věřím a jestli by to řekl, nebyla by to má vina ale jeho, ukázal by svou pravou tvář, ale to nemění nic na tom, že já bych byla ta špatná.
Co jsem mu řekla, tedy situaci s maminkou, jak to doopravdy je, co mi vadí a že mi vadí, že se jí všichni pořád jenom zastávají a nevidí, že se mohou trápit i ostatní, že od malička se snažím vycházet dobře, ale jsem dospělá a můžu se zachovat jak chci.
Tak jsem se vám tady taky trošku vypovídala.

Jestli si máma zahrává s drogami od tvého dětství, feťák je. Nechápu, proč by tebe měla rodina zavrhnout, když ta zavrždníhodná je tvá máma. Jsi dospělá, žij si po svém a neohlížej se, co by na to řekli ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
17.2.20 17:17

Rodina to nevi. nevidi, ze mamka neni v poradku? Tak to s ni asi zas az tak dobre vztahy nemaji, ze by ses musela bat, ze ty budes ta spatna, kdyz to „praskne“. Tvoje „provineni“ se sverit neni v zadnem pripade horsi nez to, co ona ti pripravila za zivot. Naopak si myslim, ze by nebylo od veci, aby se to dozvedeli, treba by si mamka nechala pomoct, nez bude pozde. Tobe bych doporucila nejakou terapii, protoze trauma z detstvi se s vekem jen zhorsuji, kdyz s tim nebudes nic delat. Drz se, kocko, doufam, ze mas oporu aspon v tom priteli, kteremu ses sverila. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 17:21

@Silverine247 sedím tady na internetu jako troska a čekám na názory ostatních, jestli já jsem ta špatná, nebo ne :nevim: až úsměvné.. každopádně si myslím, tuším, že to ví, ale nějak se do toho nemíchají.
Ja doufám, že jsou i hodní lidé a bylo to opravdu za účelem pomoci. A vám taky děkuji :*

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 17:23
@Russet píše:
Jestli si máma zahrává s drogami od tvého dětství, feťák je. Nechápu, proč by tebe měla rodina zavrhnout, když ta zavrždníhodná je tvá máma. Jsi dospělá, žij si po svém a neohlížej se, co by na to řekli ostatní.

Těžko se to říká, je ale hodná a dělá pro nás všechno, ale jsou tam obrovské hranice nenormálnosti, nebo spíš byly, jak jsme byli menší, teď už se to uklidnilo, ale zrovna nedávno jsme řešili hrozné problémy, prostě mi to vypovídání ujelo a cítím se provinile, netuším proč…
Taky moc děkuji za upřímnost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
23253
17.2.20 17:26
@Anonymní píše:
Těžko se to říká, je ale hodná a dělá pro nás všechno, ale jsou tam obrovské hranice nenormálnosti, nebo spíš byly, jak jsme byli menší, teď už se to uklidnilo, ale zrovna nedávno jsme řešili hrozné problémy, prostě mi to vypovídání ujelo a cítím se provinile, netuším proč…
Taky moc děkuji za upřímnost :kytka:

Tak asi tě to trápí a potřebovalo to ven. Nemáš se za co stydět. Asi všichni si přejeme usměvavou a hodnou mámu, co je nám do jisté doby oporou. A ne člověk závislý na drogách. Co bere?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 17:34
@Russet píše:
Tak asi tě to trápí a potřebovalo to ven. Nemáš se za co stydět. Asi všichni si přejeme usměvavou a hodnou mámu, co je nám do jisté doby oporou. A ne člověk závislý na drogách. Co bere?

Trápí a moc
Hulí, ale opravdu svinstvo. A jak jsme byli menší, tak si dala i pervitin, teď opravdu nevím jestli i tohle ještě. Doufám, že ne. Byla i je to hrozná situace kolem mého bráchy, který si to taky uvědomuje. Mamka to před náma nějak neskrývala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
645
18.2.20 14:30

Můžeš popsat co dělala když jste byli mali? Jak píšeš ty hranice nenormálnosti, strašně mě to zajímá, jinak je mi to moc lito

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4265
19.2.20 09:54

Je úplně v pořádku, ze jsi to řekla. Stejně to na ní začne být vidět. Aby se pak nevymlouvala, ze je tak utrápená z dětí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama