Vztahy s prarodiči

Anonymní
16.2.20 20:45

Vztahy s prarodiči

Ahoj všichni,
Prosím o radu. Jak šetrně vysvětlit dětem školkového věku komplikované vztahy? Bohužel nevycházím s rodiči manžela (ne, opravdu to nejde, ač jsem velmi tolerantní osoba). Samozřejmě nechci, aby děti přišly o babi a dědu, zároveň se ale s nimi nechci stýkat já. Zatím to funguje tak, že s dětmi k prarodičům jezdí manžel, já ne. Bohužel se ale stále častěji děti ptají, proč s nimi nejedu i já. Zatím vždy vysvětluji, že mám práci doma, ale tento argument již přestává stačit.
Takže k mojí otázce, jak byste tuto situaci vysvětlili dětem? ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16.2.20 20:48

Ahoj, toto je podle mě velmi složité téma a nevím jestli to takto malé děti pochopí a přímou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
16.2.20 20:51

Opravdu ani jednou za čas návštěvu kvůli dětem nepřežiješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 20:52

@AjaF Ano, přežiju, cca 1× za půl roku. Bohužel ač nebydlí daleko, manžel k nim jezdí minimálně 1× za 2 týdny, někdy i na celý víkend. A toto opravdu absolvovat nehodlám.

• Nahlásit
  • Citovat
3098
16.2.20 20:56

Ja k nim jezdim na obed a na vikendy posilam manzela s detmi, at mam taky volno. Mame tedy dobre vztahy. Toto vysvetleni bohate staci. Proste chci mit take cas pro sebe a u nas fakt jina moznost neni, jak to jinak delat. Spis jde o to, zda deti napeti neciti a proto to resi vic. Pak bys asi musela s pravdpu ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
16.2.20 21:09
@Anonymní píše:
@AjaF Ano, přežiju, cca 1× za půl roku. Bohužel ač nebydlí daleko, manžel k nim jezdí minimálně 1× za 2 týdny, někdy i na celý víkend. A toto opravdu absolvovat nehodlám.

Jsou celkově proti Tobě nebo jste se neshodli v jen v něčem? Útočí na Tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
16.2.20 21:09
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
Prosím o radu. Jak šetrně vysvětlit dětem školkového věku komplikované vztahy? Bohužel nevycházím s rodiči manžela (ne, opravdu to nejde, ač jsem velmi tolerantní osoba). Samozřejmě nechci, aby děti přišly o babi a dědu, zároveň se ale s nimi nechci stýkat já. Zatím to funguje tak, že s dětmi k prarodičům jezdí manžel, já ne. Bohužel se ale stále častěji děti ptají, proč s nimi nejedu i já. Zatím vždy vysvětluji, že mám práci doma, ale tento argument již přestává stačit.
Takže k mojí otázce, jak byste tuto situaci vysvětlili dětem? ????
Řekla bych jim, že nemáš s babi a dědou o čem povídat a třeba to vysvětlila na nějaké pohádce nebo zahrála divadlo třeba s plyskakem, něco ve stylu, že se nemusí každý s každým kamaradit, ale že by se měli respektovat. I když teď mě napadá, že ty asi tychni s tchánem nerespektujes…? Jinak bych dětem rozhodně nelhala a nevymyslela pohádky, proč nemůžu jet. Nevíš co jim pak řekne druhá strana a vše se může otočit proti tobě.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 21:10

Já už jsem ve fázi, že jsem řekla synovi, že bába je krava. Nemá cenu se přetvařovat a rozhodně ne kvůli některým osobám. Už jsem to vzdala.
Já tam jezdím, ale babka je chce na prázdniny, což nechci já. Takže jsem synovi řekla, že se mi nelíbí, jak se bába chová.
Když byl mladší a jezdili beze mě, tak manžel říkal, že odpočívám.

• Nahlásit
  • Citovat
6966
16.2.20 22:03

Já se přiznám, že si neumím představit situaci, že k někomu, s kým si nedokážu ani vyměnit zdvořilý pozdrav, budu posílat své děti. Pokud je situace tak na nože, tak prostě smůla, což by podle mě měl chápat i manžel. Mám velice komplikovaný vztah s vlastní mámou a děti bych jí prostě nesvěřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
16.2.20 23:02

Rekla jsem pravdu, syn ma vsechny prarodice na nic. Kaslou na nej a chtel s nimi travit cas, jako ostatni deti s prarodici. :( Popsala jsem to na jeho kamaradech ve skolce, ze s nekym „ka“ a „neka“, i kdyz se snazi, tak s nekym mu je fajn a s nekym to proste nejde, ze nema zajem.. kdyz mu byli 4 roky a pochopil to. V tvem pripade bych to detem popsala stejne, ze si s prarodici nerozumite, kazdy jste jiny a ze cas, kdy oni jsou tam, vyuzivas na praci proto, abys pak s nimi mohla mit volna odpoledne a podniknout treba nejaky vylet. Nelhala bych :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
16.2.20 23:12
@klenice píše:
Rekla jsem pravdu, syn ma vsechny prarodice na nic. Kaslou na nej a chtel s nimi travit cas, jako ostatni deti s prarodici. :( Popsala jsem to na jeho kamaradech ve skolce, ze s nekym „ka“ a „neka“, i kdyz se snazi, tak s nekym mu je fajn a s nekym to proste nejde, ze nema zajem.. kdyz mu byli 4 roky a pochopil to. V tvem pripade bych to detem popsala stejne, ze si s prarodici nerozumite, kazdy jste jiny a ze cas, kdy oni jsou tam, vyuzivas na praci proto, abys pak s nimi mohla mit volna odpoledne a podniknout treba nejaky vylet. Nelhala bych :nevim:

souhlas :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 06:13
@AjaF píše:
Jsou celkově proti Tobě nebo jste se neshodli v jen v něčem? Útočí na Tebe?

Ano, bohužel jsou celkově proti mně. Útočí, hádají se, pomlouvají :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 06:14

@roba18 Právě naopak, jde o naprosté nerespektování mě z jejich strany. Nerespektují mě jako matku mých dětí a celkově jen jejich názory jsou ty správné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
149
17.2.20 07:22

Moje mamka se nebaví se svojí. Odmalička jsem to věděla a mamka mi řekla popravdě, proč se nebaví a nejezdíme tam. Prostě jsem to brala, že to tak je a jezdila k taťkovým rodičům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
17.2.20 08:45
@Anonymní píše:
@roba18 Právě naopak, jde o naprosté nerespektování mě z jejich strany. Nerespektují mě jako matku mých dětí a celkově jen jejich názory jsou ty správné :nevim:

Tak bych to dětem řekla uměrne jejich věku buď příklad na pohádce nebo nějakém dítěti se kterým se chteli kamarádit a nešlo to. Nemá smysl dětem lhát, ani těm malým. A pokud se babi a děda k dětem chovají pěkně, nezakazovala bych jim styk, ale jen za předpokladu, že je neockokuji proti tobě a že dodržují stanovena pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama