Odebrání dělohy ve 30

Anonymní
10.6.21 19:38

Odebrání dělohy ve 30

Dobrý den, máte někdo nějaké zkušenosti? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1225
10.6.21 19:41

Já nemám dělohu rok. Je mě 33 a mám dvě děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 19:44
@Enicka píše:
Já nemám dělohu rok. Je mě 33 a mám dvě děti.

A jak to probíhá? Před a po operaci?
Já se toho nějak bojím. A cítíte nějaké změny na sobě? A děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
64236
10.6.21 20:33

Moje máma musela.. Jako musela pak dlouho brát hormony, ale jinak dobrý :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 20:35

Mamka ji nechala vzít. Bere už 13 let hormony a nemůže prestat:(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 20:49
@Anonymní píše:
Mamka ji nechala vzít. Bere už 13 let hormony a nemůže prestat:(

A kolik je mamce roku? Je to strašný

• Citovat
  • Nahlásit
2131
10.6.21 20:52
@Anonymní píše:
Dobrý den, máte někdo nějaké zkušenosti? Děkuji

Vezmou ti jen dělohu, předpokládám, že vaječníky ti v tomto věku nechají. Takže hormonálně budeš v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8716
10.6.21 20:54
@Anonymní píše:
A jak to probíhá? Před a po operaci?
Já se toho nějak bojím. A cítíte nějaké změny na sobě? A děkuju za odpověď.

proč máš jít na operaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10306
10.6.21 21:00
@Anonymní píše:
A kolik je mamce roku? Je to strašný

Strašný to bude spíš pro tebe.
A ta žena určitě bere hormony, aby neměla příliš brzo menopauzu. Takže nejspíše nemá i vaječníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
10.6.21 21:19

Já vaječníky mám a žádné hormony neberu. Vzali mi jen delohu. Nevidím žádný rozdíl před a po operaci. Akorát že nemám menstruaci, ale to mě vůbec nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 06:45
@Enicka píše:
Já vaječníky mám a žádné hormony neberu. Vzali mi jen delohu. Nevidím žádný rozdíl před a po operaci. Akorát že nemám menstruaci, ale to mě vůbec nevadí.

Děkuji, mám strach. Ano vaječníky mi nechávají.

• Citovat
  • Nahlásit
4506
včera v 07:14

Mně je teda 45, ale mám čerstvou zkušenost. Dělohu a jeden vaječník mi brali minulý čtvrtek. Po operaci to samozřejmě bolí, ale už druhý den ráno jsem šla se sestrou do sprchy, pak vydali drén, to se mi hodně ulevilo a odpoledne už jsem skoro normálně chodila. Nejhorší asi je než se zpět usadí střeva, ale jinak pohoda. Samozřejmě jsem unavenější, nesmím tahat nic těžkého, ale obavy z toho mít nemusíš. Hlavně je dobré chodit aby se ta střeva co nejdřív uklidnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 07:30
@LenkaN26 píše:
Mně je teda 45, ale mám čerstvou zkušenost. Dělohu a jeden vaječník mi brali minulý čtvrtek. Po operaci to samozřejmě bolí, ale už druhý den ráno jsem šla se sestrou do sprchy, pak vydali drén, to se mi hodně ulevilo a odpoledne už jsem skoro normálně chodila. Nejhorší asi je než se zpět usadí střeva, ale jinak pohoda. Samozřejmě jsem unavenější, nesmím tahat nic těžkého, ale obavy z toho mít nemusíš. Hlavně je dobré chodit aby se ta střeva co nejdřív uklidnila.

Děkuji moc za informaci. Ten dren bolí asi dost co? Noo a před operaci se děje co a jak dlouho člověk je v nemocnici? To je hrůza my ženy a furt nějaký zdravotní problémy. A ty střeva proč?

• Citovat
  • Nahlásit
4506
dnes v 06:38

Dren tam spíš tlačí a vytahování nebolí, jen je nepříjemný.
Popíšu tedy podrobně. Ve středu jsem nastoupila s kompletně hotový předoperačním vyšetřením tudíž se celý den nic nedělo, jídlo jsem dostala včetně večeře. Na noc mi dali lexaurin abych líp spala, od půlnoci se už nesmí jíst a pít. Ráno malý klystýr, punčochy, diazepam a v 10:30 jsem šla na sál. Tam mi dali do ruky flexilu a operace byla asi 1,5 hodiny. Pak mám trošku okno takže si pamatuji až okamžik kdy jsem byla na pokoji. Připojili mě na monitor, píchli mi něco od bolesti, do žíly mi kapala glukóza a na noc mi k ní přidali zase něco od bolesti. Odpoledne už jsem dostala napít a volala jsem rodině, psala kamarádkám. Ještě v noci jsem se sama zvládla otočit na bok. Ráno mi sestra dala antibiotika, injekci na ředění krve, vyndala cévku a šla se mnou do sprchy. Pak už jsem šla sama na záchod. Vyndali drén a více méně jsem už začala normálně chodit, večer už jsem nic od bolest nechtěla. Oni ti při operaci nafouknou břicho, pohrabou se tam a trochu se rozchází střeva a ta se musí zase usadit. Na to nejvíc pomáhá chodit. Jídlo jsem dostala až snídani takže den po operaci je hladovka, ale dovolili mi banán. Pak každý den 2× denně antibiotika a ráno injekce na ředění krve. Od středy jsem doma.
Kam na operaci jdeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
dnes v 07:00

Byla jsem taky. Plánovaný zákrok, děloha i vaječníky. Jeden den nástup, dostala jsem plno projímadel. Druhý den operace, laparoskopicky vaječníky a dělohu spodem. Po operaci jsem byla snad den na kupce, dřeň jsem neměla. Další den už jsem se sama normálně sprchovala. A za čtyři dny jsem byla doma. Žádné léky jsem nebrala, jediné, co mě bolelo, tak záda z postele na JIPce. Zřejmě z toho nafouknutí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat