Odečty na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 23:26
Odečty na děti

Ahoj, napřed uvedu svou situaci.
Jsem rozvedená a mám 3 děti. V tuto chvíli jsem vedená na pojišťovně jako pečující o dvě děti do 15 let a u toho pracuji na dohodu na kterou vydělám v průměru 9-10 tis. Od září snad bude výdělek jiný, ale dejme tomu, že to je jak to je teď. Exmanzel tu ještě teď bydlí než se bude moci odstěhovat a přišel s tím, že by chtěl daňové odecty na děti ještě za letošek uplatňovat on. Tvrdí, že na to nemám nárok a tak se to nevyplatí, abych je uplatnovala já.

Moje otázky :
1. Má vůbec nárok jako rozvedený, který nemá děti v péči na tyto odpočty?
2. Mám na ně nárok já, když jsem vedená na pojišťovně a vydělávám to co vydělávám?
3. Dostanu je případně v plné výši?

Ještě mám určitě další otázky, ale teď mám nějak okno ????
Dekuji.
Zakladatelka J.

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 29.07.19 05:55

1. Pokud s detmi zije ve spolecne domacnosti, tak muze.
2. Musite vydelat aspon 80100 za rok, abyste mohla slevy na deti uplatnit. Co vam nevyjde uu jako sleva, tak dostanete jako danovy bonus.

Jsou to pro vas dohromady stejne penize. Jen takto je dostanete vy a on bude misto toho platit o dost vyssi dane. U 3 deti bude mit o 5tis mensi vyplatu.

Hanula1212
Kelišová 5623 příspěvků 29.07.19 06:06

1. Co máte uvedeno v rozsudku? Jak je upravena péče o děti? Jsou stanoveny alimenty?
2. K tomu, abys mohla uplatňovat děti ty, stačí mít měsíčně aspoň polovinu minimální mzdy (6675,–), což splňuješ, takže si děti zapiš do prohlášení a dolož rozsudek a rodné listy.
3.Ano.

mroe
Neúnavná pisatelka 16083 příspěvků 29.07.19 06:14

Neni problem, ze pracuje na DPP( jestli to spravne chapu)?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 08:44
Jsou to pro vas dohromady stejne penize. Jen takto je dostanete vy a on bude misto toho platit o dost vyssi dane. U 3 deti bude mit o 5tis mensi vyplatu.

Za normálních okolností (když jsme byli manželé) je jasné, že je jedno kdo peníze dostane. Ale u nás rozvedených to moc nejde… hlavně peníze chce jen proto, aby právě nemusel platit vyšší daně a děti neuvidí ani korunu… nebo velmi málo. A to je právě důvod, proč nechci, aby ty peníze měl on. A je OSVČ, takže v tuhle chvíli se to na výplatě nepozná :-)
Děkuji moc za odpovědi :palec:

Zakladatelka J.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 08:45

@Hanula1212

1. v péči mám děti já a alimenty jsou stanovené

Zakladatelka J.

Hanula1212
Kelišová 5623 příspěvků 29.07.19 08:54

Tak v tom případě on si je uplatňovat nemůže.

Hanula1212
Kelišová 5623 příspěvků 29.07.19 08:54
@mroe píše:
Neni problem, ze pracuje na DPP( jestli to spravne chapu)?

Není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:04
@Hanula1212 píše:
Tak v tom případě on si je uplatňovat nemůže.

tak to je pak naprosto ideální :potlesk: díky moc

zakladatelka J.

Váš příspěvek
Reklama