odmita pit z lahve

294
21.11.04 20:52

odmita pit z lahve

Ahojky,
mam maly problem se svou ctyrmesicni holcickou. Potrebuji jednou tydne na pul dne i vic pryc a manzel je ochoten dite hlidat. Mlika mam v mrazaku odstrikaneho dost, ale mala odmita vse krome prsu. Zacali jsme alternativne- strikackou, lzickou apod., ale nepolykala a teklo ji to z pusy ven. Zkouseli jsme i flasku s dudlikem nebo mekkou hubickou (od Aventu). To posledni bylo relativne nejuspesnejsi, jednou si z toho potahla. Jinak ale vriska a nepotahne, ackoliv ma velky hlad. Zda se mi, ze uz je dost velka na to, aby se naucila pit. Nemate nekdo nejakou radu?
Diky
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

307
21.11.04 22:09

Ahoj, my jsme v peti mesicich nasi holcicky resili stejny problimek, vsechno krome prsa totiz odmitala a chteli jsme ji naucit pit cajik z lahvicky…
Delala jsem to tak, ze jsem ten dudlik mackala a strikala ji do pusinky, casem to pochopila a chytla se piti sama. Trvalo to dlouho, asi tak tri tydny, ale slo to vydrzet. Mela jsem klasicky dudlik, zadny Avent a taky jsme to zvladli…
Preju pevne nervy a hodne uspechu
Karolina a Barunka 13,5 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
22.11.04 20:11

Ahoj, my jsme pití vyřešili hrníčkem od Aventu se sací měkkou hubičkou. Klasickou flašku s dudlíkem jsem moc nechtěla, připadalo mi, že pro mimísky není úplně přirozené, že jim něco teče do pusy bez námahy. Taky dále kojím, tak jsem to nechtěla nikterak ohrozit. V první fázi to malá jen nasála a vyplivla, ale zkoušeli jsme to každý den a naučila se. Věřim, že to taky zvladnete. Pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
22.11.04 21:40

ahoj anko
já jsem mimču dávala odstříkané mléko do lahve od aventu hubičku nechtěl, ze začátku se mu moc nechtělo ani z dudlíku protože tam měl málo direk koupila jsem velikost 3+ a je to bez problému.Jen od té doby co sem tam dostane z lahve mě hrozně kouše.
hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
2.11.10 11:29

Dobrý den maminky, potřebuji poradit… Mám čtyřměsíčního syna, který byl doposud plně kojen. Bohužel mám již mlíčka zoufale málo a synovi to nestačí (i presto že jsem laktaci podporovala jak jsem mohla, tak ten náš otesánek věčně plakal hlady, ztratil na váze…) a proto dokrmujem UM. Problém je však v tom, že syn si flašku vezme pouze když ho uspím :zed: Pokud je ve stavu bdělém, tak se u ní vydrží vztekat třeba hodinu a nevytáhne ani hlt :-(
Chutí UM to nebude, páč jsem zkusila do flašky odstříkat tu trochu MM co mi ještě zbyla a ani to si nevzal. Už jsme vyzkoušeli i plno různých saviček, ale on si to prostě nevezme. A se lžičkou jsme též neuspěli, mlíko bylo všude kolem ale bříško prázdné… :-(
Nemáte náhodou nějaký tip jak na něj? Už mi těmi věčnými boji začíná pomalu docházet trpělivost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
2.11.10 12:49
Winky píše:
Dobrý den maminky, potřebuji poradit… Mám čtyřměsíčního syna, který byl doposud plně kojen. Bohužel mám již mlíčka zoufale málo a synovi to nestačí (i presto že jsem laktaci podporovala jak jsem mohla, tak ten náš otesánek věčně plakal hlady, ztratil na váze…) a proto dokrmujem UM. Problém je však v tom, že syn si flašku vezme pouze když ho uspím :zed: Pokud je ve stavu bdělém, tak se u ní vydrží vztekat třeba hodinu a nevytáhne ani hlt :-(
Chutí UM to nebude, páč jsem zkusila do flašky odstříkat tu trochu MM co mi ještě zbyla a ani to si nevzal. Už jsme vyzkoušeli i plno různých saviček, ale on si to prostě nevezme. A se lžičkou jsme též neuspěli, mlíko bylo všude kolem ale bříško prázdné… :-(
Nemáte náhodou nějaký tip jak na něj? Už mi těmi věčnými boji začíná pomalu docházet trpělivost…

Ahoj, já vlastní zkušenosti nemám, ale tchýně to se svýma dětma řešila tak, že flašku strkala do ponožky, aby tu flašku neviděli, protože jinak se nenapili. No a prý to zabralo :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
culito412
2.11.10 15:02

My jsme ve 3 mesicich presli na lzicku, mela jsem malo mleka a tak jsem dokrmovala. Casem jsem musela zacit dokrmovat vice a tak jsem prasla na flasku. Oba prechody Amalce trvali dva dny nez pochopila co se po ni chce. Dva dny byli narocne, melko bylo vsude jen ne v brisku. S flaskou mi prislo ze to bylo jednodusi, vzdy jsem ji dala na chvilku prso, pak jsem prso vytahla a dala tam dudlik (ona si parkrat natahla a zase zacal plac). Pak me po 3 krmeni prokoukla a flasku nechtela, ale po dvou to zvladla perfektne. Drzim palce a preji pevne nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
164
2.11.10 15:02

No u něj ten řev začne spíš až když ucítí tu savičku v puse. Když zjistí, že je to něco jinýho než prso tak to začne vytlačovat jazykem, natahovat a posléze řvát… :nevim: Takže ani maskování lahvičky nepomáhá :-(
Už fakt nevim co s nim… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama