Odmítá um- kvůli prikrmum?

4.3.21 11:03

Odmítá um- kvůli prikrmum?

Ahoj, jdu si zde pro další radu :zed: dcerka má 4,5 měsíce. Už cca 2 měsíce je na UM. Ukončeným 4 měsícem jsme začali s příkrmy-papa krásně. Spala celou skleničku. Jenže od doby, co jsme s příkrmy začli odmítá UM. Klidně bude vřešteť hlady až do oběda. Na oběd dostane skleničku a pak znova stávkuje až do večera. Večer se teda napije UM, ale jinak ne. Od rána (vstává v 7 ) do oběda (mezi 11-12) vypije cca jen 60 ml mléka. Pak teda sní celou skleničku a až do večera zas stávkuje. Sní už pak mezi obědem a večeří asi jen 100 ml… :roll: myslím, že je to kvůli prikrmum. Předtím papala krásně. Dokonce když jíme my hypnotizuje nás talíř a lžičku a otevírá pusinku :think: zdá se mi, že je to čím dál horší. Vždycky když udělám UM vzteká se, párkrát potáhne a zas brečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70
4.3.21 11:56

My to měli stejně. Malá byla na UM od 2 měsíců, od 4 jsme začali s příkrmy a to postupně začala odmítat mléko. Vypila nejdřív 2 lahvičky UM denně a postupně se dostala akorát na jednu ranní, kdy byla ještě v polospánku. Mě nakonec naše doktorka poradila zařadit večer mléčné kaše (dávala jsem Nutrilon) a v průběhu dne jogurt (dávali jsme Hollandii), ale to už ji bylo půl roku. Každopádně tě asi nepotěším, protože víc UM jak jednu lahvičku denně už pak nikdy nevypila, teď jí je 20 měsíců a od toho půl roku dál zůstává na své jedné ranní lahvičce 🙂 snažím se jí tu láhev aspoň udělat co nejvíc plnou a prostě vypije co vypije 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
4.3.21 12:02

Jinak mě to připadalo že spíš než příkrmy je to asi tím že se víc začala hýbat a bylo mnohem víc zajímavějších věcí než lahvička 🙂 proto jediná chvíle kdy UM vypila byla, když ještě napůl spala… A nepomohlo nic - různé hrnečky, hrnečky, nabízet UM na lžičce, během pití něčím zabavit… Nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 12:48

@Mymamemimi
Tak to jsi mě opravdu nepotěšila :lol: u staršího dítěte bych to pochopila, ale malá má 4,5 měsíců. Nějak nemám odvahu cpat do ní víc jídla než jednu skleničku zeleniny na oběd. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
4.3.21 12:56

@Czerepakadaniela
To chápu, ve 4,5 měsících je třeba na jogurt opravdu brzy. Já bych na tvém místě zkusila různé psí kusy - nabízet UM lžičkou, z různých jiných hrnečků a lahviček, udělat to nějak odlišné, třeba to u vás zabere. Taky jsem někdy prostě část UM rozmíchala se zeleninovým prikrmem a měla to malá jako polívku 🙂 a kaši Nutrilon ProNutra rýžová můžeš dávat podle krabičky od ukončeného 4. měsíce, tou jsme začínali my… Každopádně já bych na tvém místě zavolala doktorce a poradila se s ní jak to případně řešit a co dát a co naopak ne… Ale to množství mléka které jsi uvedla mi přijde hodně malé na 4,5 měsíční dítě, takže bych to určitě řešila. V noci jí UM nedáváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 14:21

@Mymamemimi v noci se na jídlo vzbudí jednou, ale odchytil a jsem to, že ji ho dám ještě když spí. Začíná se budit kopáním nohama a bručením. takže vždycky podám dřív, než se probere. Sní lahvičku ve spánku a u toho zase usne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat