Dcera (7 týdnů) přestala kadit

Kopretina282
3.3.21 22:09

Dcera (7 týdnů) přestala kadit

Dobry večer,

jsem prvorodicka tak někomu to možná přijde evidentní, ale já si vážně už nevím rady :(

Dcera krasne kadila, občas jsme použili rourku, aby se ji ulevilo, ale ted poslední tři dny se sama nevykadila. Má strašně křeče a bolesti, tak jsme každý den dali 2× rourku a byla tam toho hromada až to ucpalo trubicku! Vždy se ji po tom ulevilo. Jinak má sileny záchvaty. Kojim normálně po 1,5-2 hodinách, ted chce kojit i po hodine. Říkám si, jestli nemá něco s bříškem, mám jít k doktorce? Nebo nemuzu mít málo mléka? Nebo nevydatne mleko? Pocuranych plen má opravdu hodně. Jinak prdiky má v pohode, to prdi jak starý chlap. Snazim se jist hodně vitamínu lnene semínko, dynove, pestrou stravu, aby měla všechny vitaminy a piju i fenyklový a kontryhelovy čaj.

Má někdo podobne zkušenosti nebo mate nějakou radu? :(

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7880
3.3.21 22:19

Dávas probiotika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1971
3.3.21 22:24

Kojené dítě nemusí kakat i týden a je to v pořádku. S tou rourkou opatrně, taky bys jí mohla způsobit, že se bez ní nevykaká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
3.3.21 22:25

Kojene deti nemusi kakat klidne nekolik dnu a je to ok :) ale pomud ji to vylozene nejak hodne trapi, tak bych to resila. Co jsem vypozorovala od klientek, tak spouste miminek vadi prave fenykl, ktery je ve vetsine kojicich a protiprdikovskych cajich, tak to bych zkusila vynechat jako prvni :) jinak nevydatne mleko neexistuje, jen se proste chce zrovna vice kojit, mit maminku na blizku a je to naprosto normalni, ikdyby se takovy prcek chtel kojit co 10 mimut :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
3.3.21 22:44

Hlavně ji tam rourku necpi každý den.
Raději procvičuj s nožičkami a kup kvalitní probiotika a pokladej i na bříško.
U nás pomohla biogaia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kopretina282
3.3.21 22:47

Ano, užíváme už 3 týdny Biogaiu.

Já bych to vůbec neřešila, pokud by neměla záchvaty a neplakala. Je vidět, že usilovně tlačí a snaží se, ale nejde jí to, tak ji chci ulevit :( To jsem nevěděla, zkusím ho vynechat. Doktorce jsem to říkala už dřív a ta mi odvětila, že to je normální, že na to miminka trpí a snad od 4. měsíce to bude dobré a přejde to.

• Citovat
  • Nahlásit
Kopretina282
3.3.21 22:51

S nožičkami cvičím i masíruji bříško Pupíkem a dávám jí na něj nahřátou plínu, nechávám ji rozbalenou klidně půl den, aby si mohla s nimi cvičit, ale nepomáhá to.

Na bříško ji dávám ale jen na pár minut, protože pořád se snaží zvedat hlavičku tak usilovně a v porodnici nám řekli, že déle, jak pár minut denně ne, jinak může mít svalovou horečku, tak ji dávám jen na těch pár minut.

• Citovat
  • Nahlásit
53073
3.3.21 23:39

Na blbosti typu nevydatné mléko zapomeň, obzvlášť, jestli má dost pročůraných plen a když už se vykaká, je toho až až. Jinak jo, moje druhé dítě kakalo jednou týdně, ale problémy s tím žádné nemělo. Zkusila bych si pohrát s vlastní stravou, dávala bych ji v klubíčku nad nočníček/ umyvadlo, to nás zabíralo. Někdy se po šestinedělí ten metabolismus mění, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63169
4.3.21 03:16

@Kopretina282 kojene děti nemusí kakat i 14 dní.. Pokud vříska, má koliku, nesouvisí to se stolici. Masiruj bříško, nahrivej, kup kapky pribiotika. Do půl roka to vesměs přejde. Plus ty si dej dietu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63169
4.3.21 03:17
@Lil Kitkatt píše:
Kojené dítě nemusí kakat i týden a je to v pořádku. S tou rourkou opatrně, taky bys jí mohla způsobit, že se bez ní nevykaká.

Tohle je absolutní nesmysl.. Tedy návyk na rourku. Naopak, casm je potřeba min a min až to prcek zvládne sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kopretina282
4.3.21 05:00

Dekuju. Je pravda, ze si dam susenku nebo kousek čokolády na energii, tak to zkusím úplně vynechat. Nevadilo ji to, ale ted ji to třeba už vadí.

Jinak ji opravdu mnohem více ted poslední dny, četla jsem, ze by se mohlo jednat o růstový spurt.

• Citovat
  • Nahlásit
5843
4.3.21 07:12

Za mě vynech ten fenykl. Já ho pila a dcera se mohla ukroutit. Pomohlo ho vynechat. Jez starší pečivo, ne čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7948
4.3.21 07:29

Neboj, neni to nic zvlastniho, nam vzdy pomohlo kdyz jsem masirovala brisko, trosku zacvicila, nozicky k brisku a bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63169
4.3.21 07:47

@Kopretina282 může být i spurt. Jinak nezačala jsi dávat vigantol? U nás způsobil křeče.. Vysadila jsem, dala jiný Vit D a bylo po problému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kopretina282
4.3.21 08:41

Vigantol jsem taky už vysadila, používáme Jamieson D3. Predtim byly prave záchvaty pořad a i to tím Vigantolem začalo a má to dodnes. Ale je to o kapku lepší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat