Odmítání ogtt, nový vrtoch maminek?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 27.02.18 08:12
Odmítání ogtt - nový "vrtoch" maminek?

Také jste si všimly, jak se tato lavina na socialnich sitich siri? Doprovazena výčtem všech moznych i nemožných rizik a komentáři, že se jedna o zbytečný zatěžujíci test a ruznymi „zarucenymi“ návody jak na těhotenskou cukrovku přijít v klidu domova (samozrejme nefunkčními).
Kdyby tech holek, ktere to siri, nebylo tolik, asi bych se jen pousmala. Ale to, jaké masáže jsem poslední dobou svědkem, už mi přijde pomerne nebezpečné.
Davam hlasovat, co přijde po antivax a anti-ogtt vlně dalšího. Osobne tipuji, že to bude ultrazvuk v těhotenství, připadne odběr krve z patičky.

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 27.02.18 08:16

To máš jak s očkováním, místo pozitiv se zdůrazňují jenom negativa a ještě se mnohonásobně zvelici :) Jinak nechápu, co proti ogtt kdo má, vypít sklenici sladký vody (mně osobně to chutnalo jako Sprite bez bublinek) a 2 hoďky si posedět a něco přečíst… Pro mě to bylo příjemně strávené dopoledne :D

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 27.02.18 08:17

Tak já se nedivím..kdyby to totiž všechny labky dělali správně, tak jak mají tak by tolik mamin možná neodmítalo..ale u nás ve městě třeba když mi řekli jakým způsobem to dělají, tak jsem šla jinam.( naštěstí mám možnost výběru - ale někdo kdo má třeba v městě jednu nemocnici nebo laboratoř, tak se mu nechce štráchat do jiného města )..
Jinak utz v těhotenství už taky upadají - asi jsi zdaleka děvče, ale u nás už do odmítají dělat i někteří gyndaři:-) a odběr krve z patičky to se ještě dělá? 8o vím že syn to před 6ti lety měl, ale u dcery si už nejsem jistá - tu už neočkovali ani na tbc v porodnici tak jako kdysi syna.. :nevim: :mrgreen:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 27.02.18 08:18

Tipuju ultrazvuk v prvním trimestru. Mám známou, ta ho odmítla, že předchozí dítko je zdravé. Osobně, ať si každý dělá, co chce. Já jsem za péči, kterou mám tady, ráda. Tuhle u doktora jeden pacient odmítnul léky na vysoký tlak, druhý test na stolici, kvůli rakovině. Tož tak. :)

Reflex
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 27.02.18 08:21
@Amelie30 píše:
Tipuju ultrazvuk v prvním trimestru. Mám známou, ta ho odmítla, že předchozí dítko je zdravé. Osobně, ať si každý dělá, co chce. Já jsem za péči, kterou mám tady, ráda. Tuhle u doktora jeden pacient odmítnul léky na vysoký tlak, druhý test na stolici, kvůli rakovině. Tož tak. :)

Ultrazvuk v prvním trimestru - myslíš ten v 10 týdnu nebo ve 12? Ten ve 12, NT, vůbec není povinný. Můj gynekolog ho vůbec nenabízí.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 27.02.18 08:21

Chápu, že je zjištění těhotenské cukrovky je fakt důležité, ale fakt jsem se po oggt dávala do hromady tři dny, a to jsem neměla cukrovku a normálně jím opravdu hoooodně sladkého. Pro další těhotenství přemýšlím, jestli to nejde nahradit třeba každodenním měřením glukometrem doma… Poradím se s gynekolozkou atd. Ani jsem nevěděla, že je to epidemie. :mavam:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 27.02.18 08:21

Jo a také móda čekání na odpadnutí pupečního pahýlu. Díky bohu, že všem mým dětem ho odstranili v porodnici, jásala i dětská, že je s tím víc starostí, než radosti. A to je doktorka otevřená novým věcem.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 27.02.18 08:23

@Reflex ve 12. Vím, že není povinný. I když jsem si to donedávna myslela. :oops: než ho ta známá odmítla. :lol: ale jak říkám, každého věc. :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 27.02.18 08:24
@Reflex píše:
Ultrazvuk v prvním trimestru - myslíš ten v 10 týdnu nebo ve 12? Ten ve 12, NT, vůbec není povinný. Můj gynekolog ho vůbec nenabízí.

tak triple testy snad už nedělá nikdo ne 8o to je test který se dělal za franty klacka…ten jsem odmítla taky..ale genetiku ne, to je jasné

Reflex
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 27.02.18 08:24

Antivax bych do toho nepletla, důvody mnohých rodičů pro odmítnutí očkování jsou skutečně závažné nebo opodstatněné. Těch co odmítají je mizivé množství, většina „antivax“ jen posune o pár měsíců. Zajímalo by mě ale, jak koho trvale poškodit může ten glukózový test.

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 27.02.18 08:25

@smurfka odběr z paticky se ještě dělá :)
@Agneth tak teď je moderní co nejvíce přirozenosti a žádné vnější zásahy. Počítala bych, ze dalsi na řadě jsou pravidelné monitory před porodem - vždyť někdy musíš to mimino i budit :lol: 8) naštěstí mam dr, která děla ultrazvuk každou návštěvu vnější i vnitřní a to i mimo těhotenství, na ogtt jsem byla každé těhotenství dokonce dvakrát a děti i já máme i nepovinná očkováni. Jsem za naši lékařskou peci vděčná.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 27.02.18 08:26
@smurfka píše:
tak triple testy snad už nedělá nikdo ne 8o to je test který se dělal za franty klacka…ten jsem odmítla taky..ale genetiku ne, to je jasné

Dělají se běžně, spíš výjimečně se nedělají.

Mari.G
Závislačka 4648 příspěvků 27.02.18 08:26
@dickys píše:
To máš jak s očkováním, místo pozitiv se zdůrazňují jenom negativa a ještě se mnohonásobně zvelici :) Jinak nechápu, co proti ogtt kdo má, vypít sklenici sladký vody (mně osobně to chutnalo jako Sprite bez bublinek) a 2 hoďky si posedět a něco přečíst… Pro mě to bylo příjemně strávené dopoledne :D

Tak Vy to taky berete jen ze svého pohledu, ale ono je tam i to dítě. Ale to tak někteří mají nastavené, jen to hodnotit z toho, co to znamená pro mě…jinak já test podstoupila, nejsem proti němu. Ale neočkujeme a snadno se kritizuje, když toho člověk moc neví.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 27.02.18 08:27

@Tichošlápek Máš recht, ty monitory se odmítají hlavně při porodu a také vaginální vyšetření jsou teď tabu :D

elen-ka
Extra třída :D 12285 příspěvků 23 inzerátů 27.02.18 08:27
@dickys píše:
To máš jak s očkováním, místo pozitiv se zdůrazňují jenom negativa a ještě se mnohonásobně zvelici :) Jinak nechápu, co proti ogtt kdo má, vypít sklenici sladký vody (mně osobně to chutnalo jako Sprite bez bublinek) a 2 hoďky si posedět a něco přečíst… Pro mě to bylo příjemně strávené dopoledne :D

Víš ono ne každý to má jak ty. Já po vypití sladkého sajrajtu byla ráda, že jsem jim to tam během vteřiny nehodila zpět, jak se mi zvedl žaludek. Jen vědomí, že kdybych to vyzvrátila, musela bych to pít znovu mi napevno uzavřelo záklopku. Celou první hodinu mě bylo blbě tak, že jsem málem zkolabovala. Ten stav opravdu nepřeji nikomu - zima, horko, studený pot, stále pocit na zvracení, málem jsem tam sebou švihla, v čekárně vedro, okna se otevřít nedala (byl listopad). Šla jsem si sednout ke vchodovým dveřím, prostě stav těsně před kolabsem. Na recepci se na mě dívali (a nejspíš mě i sledovali), abych jim tam nezkolabovala. Při druhém dítku jsem se tak bála jít na tyto testy, ale vzhledem k diabetu v rodině jsem si netroufla tyto testy odmítnout.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >