Reklama

Odmítnuté dědictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ViktorinL
Nováček 4 příspěvky 19.02.18 08:10
odmitnute dedictvi

Dobry den!
Mel bych takovej asi dost divnej dotaz… Pritelkyne minuli rok v breznu dedila po svem dedovy (z otcove strany) nejakou firmu, dum v praze a asi 40 000,– dluhy. Ale jelikoz pritelkyne v tu dobu byla jeste nezletila, tak za ni rozhodovala jeji matka, a ta se prava na dedistvi vzdala!

A tak kdyz sme se o tom bavili, tak sme dospeli k nazoru ze do byl dost blbej napad a ze se to klidne mohlo nejak vyresit (ten dluh) a nemuselo to dedeni propadnout statu!

A tak otazka zni…: Da se to jeste nejak napadnout na zaklade toho ze je fakt, ze v tu dobu pritelkyne byla nezletila a tudis nemohla sama rozhodnou zda-li si to pravo na dedeni muze nechat a nebo se ho vzdat?…

Predem moc dekuji za odpoved!
Viktorín L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 19.02.18 08:17

Nesmysl jak hrom. Rodič se nemůže zříct sám od sebe dědictví za nezletilé dítě, to musí jít přes soud a v případě, že jsou tam aktiva větší než pasiva a dědictví je výhodné, tak to nepovolí.

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 19.02.18 08:18

A nikdy nikdy nikdy by soud nedovolil vzdát se dědictví, když je tam dům v Praze oproti 40.000 dluh.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 19.02.18 08:22

Tak pravděpodobně meli dědit přítelkyně rodiče, ty se dědictví vzdali a přešlo na tvou přítelkyni. jestli byla nezletilá, muselo to pres soud.ten by v pripade, ze by bylo co dedit urcite nerozhodl v jeji neprospech.spis tam bylo vic dluhu nez majetku.

ViktorinL
Nováček 4 příspěvky 19.02.18 08:22

Jen ze to se prave stalo.. Probehl opatrovbicky soud coz nechapu… Jehi deda umrel v roce 2009 a soud probehl az v roce 2016, kdyby pockali jeste rok, tak zadny opatrovnicky soud nemusel projit… Zjistlil jsem ze mel zalozebou s. r.o. Spolecnost s virtualnim sidlem a pokud vim tak za vsechny sve zavazky ruci firma. Tak ze i kdyby mela firma dluh milion, tak by ji to neuskodilo. @terinka4444

sagina
Echt Kelišová 7550 příspěvků 19.02.18 08:24

@ViktorinL v zákonech kolem dědění se nevyznám, ale pokud byla přítelkyně nezletilá, tak dědictví její matka nemohla jen tak odmítnout, musel o něm rozhodovat opatrovnický soud. dost pochybuji, že by soud odmítnutí dědictví schválil, pokud by na jedné straně stála nemovitost v Praze a na druhé dluhy pouhých 40.000 Kč. tipla bych si, že ta firma v dědictví hrála podstatnou roli, že její zadlužení bylo podstatně víc jak čtyřicet tisíc :nevim:

mám kamarádku, ta jeden čas chodila s vdovcem a ten, když vyprávěl, jaký je problém prodat auto po manželce, které připadlo dětem, co jsem nevěřila. protože opatrovnickému soudu žádná cena za prodej nebyla dost vysoká a furt měl námitky, že děti na prodeji prodělají.

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 19.02.18 08:31

Pokud proběhl soud a schválil odmítnutí dědictví, pak byl dluh vyšší než by byla hodnota získaného. Soud rozhoduje v zájmu dítěte a tím je nezadluzenost.

ViktorinL
Nováček 4 příspěvky 19.02.18 08:33

Pochybovat muzete ale vim co ctu ????, tak se to stalo a nechapu proc. Nicmene vim ze kdyz neni dalsi dedict, tak to propadne statu( a proc by to stat mile rad neprijal ze?). @sagina

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 19.02.18 08:37

No tak potom ten dům ale patřil firmě. Prostě jinak, pokud proběhl soud a rozsudek nabyl právní moci, tak není žádná další cesta, jak to zvrátit. Nevěřím tomu, že by soud rozhodl v neprospěch nezletilého dítěte.

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 19.02.18 09:08

A jak je mozny, ze dedila pritelkyne a ne jeji matka?? Ja jsem taky dedila po dedovi, ale to uz byla moje matka po smrti, jinak by dedila ona. Dedila se mnou i moje nezletila sestra a muj otec jako opatrovnik se dedictvi nesmel vzdat. Jen spravovat majetek v jeji prospech.

ViktorinL
Nováček 4 příspěvky 19.02.18 09:12

Byl to deda z otcove strany. Otec se o ni nikdy nestaral a deda napsal zavet na posledni vnucku z rodu a to byla ona. @vertunka

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 19.02.18 09:22

Pokud proběhl soud, tak musí mít rozhodnutí, kde je vysvětlené, proč dědictví odmítl.

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 19.02.18 09:35

@ViktorinL její otec je ovšem dědic neopomenutelný a ma i tak na část dědictví nárok. Určitě i toto se zohlednovalo u soudu a pokud i otec dědictví odmítl, tak tam zcela jistě bude finanční důvod. Co je v dokumentech o rozhodnutí od soudu?

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 19.02.18 09:56
@ViktorinL píše:
Byl to deda z otcove strany. Otec se o ni nikdy nestaral a deda napsal zavet na posledni vnucku z rodu a to byla ona.@vertunka

Mám pocit, že trochu kecáš nebo toho víš tak polovinu, protože tohle nejde.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 19.02.18 09:58
@ViktorinL píše:
Byl to deda z otcove strany. Otec se o ni nikdy nestaral a deda napsal zavet na posledni vnucku z rodu a to byla ona. @vertunka

Takhle to fakt nefunguje. Prostě byly dluhy vyšší než aktiva, jinak by to tak soud nerozhodl. Ty si asi myslíš že by se daly odmítnout dluhy a zdědit jen ta aktiva co? :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >