Odmítnutí MMR = zákaz nástupu do státní školky?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
17521
14.3.13 22:33

..

Příspěvek upraven 11.04.15 v 00:35

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1025
15.3.13 08:31

Tak ono z příbaláku taky nejsem zrovna chytrá, nejenom u očkovacích vakcín. I u blbýho paralenu je tisíc nežádoucích účinků, není snad žádný lék, který by nevyvolal u nikoho žádnou nežádoucí reakci. Jinak od bývalé mudr jsme dostali na vysoké horečky Diazepam… Tam když si přečtu příbalák, tak mám husí kůži a být rozhodnutí na mě, tak to v životě dítěti nedám. A přitom i tady půlka maminek v diskuzích píší, že to dětem při horečkách dávají, protože se bojí křečí. Tak co? Mám jako naprosto nevzdělaný člověk v lékařství dát na příbalák a nedávat nebo dát na doktorku a při horečkách raději dát? Nevím. To stejné jako u očkování, s tím rozdílem, že očkování je povinné…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20557
15.3.13 08:41

@Kamila Jakub
očkování není povinné..je pouze pravidelné a doporučované..
Jinak s tím užíváním léků..já chemické léky dávám když jsou děti v ohrožení života..tzn. když se dítě dusí, tak mu holt ten Ventolin dám..
Stejně tak jedno moje dítě trpí na vysoké horečky a špatně je snáší, tak někdy není zbytí a medicínu na teplotu dostane..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1025
15.3.13 10:22

Není povinné? No nevím, jak by se mi podařilo vykroutit z Hexy… U MMR to snad nějak zkoulíme a alespoň odložíme, ale pokud to neprojde do školky bez, tak mi nic jiného nezbyde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20557
15.3.13 11:36
@Kamila Jakub píše:
Není povinné? No nevím, jak by se mi podařilo vykroutit z Hexy… U MMR to snad nějak zkoulíme a alespoň odložíme, ale pokud to neprojde do školky bez, tak mi nic jiného nezbyde.

Proč vykroutit? Máme přece negativní revers..a je vyřešeno.. :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
AnonymLucka
15.3.13 15:45
@Kamila Jakub píše:
Tak ono z příbaláku taky nejsem zrovna chytrá, nejenom u očkovacích vakcín. I u blbýho paralenu je tisíc nežádoucích účinků, není snad žádný lék, který by nevyvolal u nikoho žádnou nežádoucí reakci. Jinak od bývalé mudr jsme dostali na vysoké horečky Diazepam… Tam když si přečtu příbalák, tak mám husí kůži a být rozhodnutí na mě, tak to v životě dítěti nedám. A přitom i tady půlka maminek v diskuzích píší, že to dětem při horečkách dávají, protože se bojí křečí. Tak co? Mám jako naprosto nevzdělaný člověk v lékařství dát na příbalák a nedávat nebo dát na doktorku a při horečkách raději dát? Nevím. To stejné jako u očkování, s tím rozdílem, že očkování je povinné…

A paradox je, že febrilní křeče nejsou z vysoké horečky. Jsou z toho, když teplota stoupne moc rychle. A to může být i jenom o půl stupně. Tělo se tak vypořádává s náhlou změnou. Když už matka zjistí u dítěte teplotu, je pravděpodobnost křečí malá. Takže dávat kvůli nim nějaké léky, je blbost.

  • Citovat
  • Upravit
kaštinka
15.3.13 18:16
@AnonymLucka píše:
A paradox je, že febrilní křeče nejsou z vysoké horečky. Jsou z toho, když teplota stoupne moc rychle. A to může být i jenom o půl stupně. Tělo se tak vypořádává s náhlou změnou. Když už matka zjistí u dítěte teplotu, je pravděpodobnost křečí malá. Takže dávat kvůli nim nějaké léky, je blbost.

Maminky sráží, protože jim to pediatr říká. Vždyť i tady na emimi mužem o tom číst.

  • Citovat
  • Upravit
1025
15.3.13 20:47

Přesně tak, Diazepam mi byl předepsán s tím, že jakmile zjistím teplotu nad 38, okamžitě dát prášek, aby nedošlo k f. křečím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
474
15.3.13 21:18
@peggy.sl píše:
Proč vykroutit? Máme přece negativní revers..a je vyřešeno.. :palec:

ahoj peggy, prosim te nemas nejaky vzor.neg reveru? dekuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1025
15.3.13 21:41

Ještě by mě docela zajímalo, když budu mít shovívavého pediatra a on mi napíše pro školku potvrzení, že dodržujeme očkovací kalendář, i když ve skutečnosti nebudeme mít MMR, a syn potom ve školce onemocní např. příušnicemi, jak se zachová školka? Jestli s tím máte někdo zkušenost? Je mi jasné, že mi řeknete, že ve školce se to nemusí nikdo dozvědět s čím syn marodí, ale přeci jen, prasknout to může vždycky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19494
15.3.13 22:46
@Kamila Jakub píše:
Ještě by mě docela zajímalo, když budu mít shovívavého pediatra a on mi napíše pro školku potvrzení, že dodržujeme očkovací kalendář, i když ve skutečnosti nebudeme mít MMR, a syn potom ve školce onemocní např. příušnicemi, jak se zachová školka? Jestli s tím máte někdo zkušenost? Je mi jasné, že mi řeknete, že ve školce se to nemusí nikdo dozvědět s čím syn marodí, ale přeci jen, prasknout to může vždycky.

Ne kazdej na ocko reaguje a navic to ze je ockovanej nevylucuje to ze se nakazi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
kaštinka
16.3.13 07:39

Očkování není 100%, uvádí to i výrobce vakcín. Takže i přes očkování se nemoci z priorixu vyskytnou, kdyby to chtěli kontrolovat hladinami protilátek, tak take výrobce uvádí, myslím, že 10% ockovanych si nevytvoří ZÁDNÉ PROTILÁTKY PO ŘÁDNÉ VAKCINACI. Takže nelze dokazat, jestli je dítě ockované nebo neockované.

  • Citovat
  • Upravit
1025
16.3.13 08:42

To jsem nevěděla. Děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20557
16.3.13 09:02
@Denyska22 píše:
ahoj peggy, prosim te nemas nejaky vzor.neg reveru? dekuji

Já jsem podepsala ten co mi dala doktorka..takový ten standart co se dá stáhnout na netu..
Vzory jsou na Rozaliu, nebo pokud chceš něco spešl tak napiš Manifee do neočko diskuze.. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek