Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Tak ono z příbaláku taky nejsem zrovna chytrá, nejenom u očkovacích vakcín. I u blbýho paralenu je tisíc nežádoucích účinků, není snad žádný lék, který by nevyvolal u nikoho žádnou nežádoucí reakci. Jinak od bývalé mudr jsme dostali na vysoké horečky Diazepam… Tam když si přečtu příbalák, tak mám husí kůži a být rozhodnutí na mě, tak to v životě dítěti nedám. A přitom i tady půlka maminek v diskuzích píší, že to dětem při horečkách dávají, protože se bojí křečí. Tak co? Mám jako naprosto nevzdělaný člověk v lékařství dát na příbalák a nedávat nebo dát na doktorku a při horečkách raději dát? Nevím. To stejné jako u očkování, s tím rozdílem, že očkování je povinné…
@Kamila Jakub
očkování není povinné..je pouze pravidelné a doporučované..
Jinak s tím užíváním léků..já chemické léky dávám když jsou děti v ohrožení života..tzn. když se dítě dusí, tak mu holt ten Ventolin dám..
Stejně tak jedno moje dítě trpí na vysoké horečky a špatně je snáší, tak někdy není zbytí a medicínu na teplotu dostane..
Není povinné? No nevím, jak by se mi podařilo vykroutit z Hexy… U MMR to snad nějak zkoulíme a alespoň odložíme, ale pokud to neprojde do školky bez, tak mi nic jiného nezbyde.
@Kamila Jakub píše:
Není povinné? No nevím, jak by se mi podařilo vykroutit z Hexy… U MMR to snad nějak zkoulíme a alespoň odložíme, ale pokud to neprojde do školky bez, tak mi nic jiného nezbyde.
Proč vykroutit? Máme přece negativní revers..a je vyřešeno.. ![]()
@Kamila Jakub píše:
Tak ono z příbaláku taky nejsem zrovna chytrá, nejenom u očkovacích vakcín. I u blbýho paralenu je tisíc nežádoucích účinků, není snad žádný lék, který by nevyvolal u nikoho žádnou nežádoucí reakci. Jinak od bývalé mudr jsme dostali na vysoké horečky Diazepam… Tam když si přečtu příbalák, tak mám husí kůži a být rozhodnutí na mě, tak to v životě dítěti nedám. A přitom i tady půlka maminek v diskuzích píší, že to dětem při horečkách dávají, protože se bojí křečí. Tak co? Mám jako naprosto nevzdělaný člověk v lékařství dát na příbalák a nedávat nebo dát na doktorku a při horečkách raději dát? Nevím. To stejné jako u očkování, s tím rozdílem, že očkování je povinné…
A paradox je, že febrilní křeče nejsou z vysoké horečky. Jsou z toho, když teplota stoupne moc rychle. A to může být i jenom o půl stupně. Tělo se tak vypořádává s náhlou změnou. Když už matka zjistí u dítěte teplotu, je pravděpodobnost křečí malá. Takže dávat kvůli nim nějaké léky, je blbost.
@AnonymLucka píše:
A paradox je, že febrilní křeče nejsou z vysoké horečky. Jsou z toho, když teplota stoupne moc rychle. A to může být i jenom o půl stupně. Tělo se tak vypořádává s náhlou změnou. Když už matka zjistí u dítěte teplotu, je pravděpodobnost křečí malá. Takže dávat kvůli nim nějaké léky, je blbost.
Maminky sráží, protože jim to pediatr říká. Vždyť i tady na emimi mužem o tom číst.
Přesně tak, Diazepam mi byl předepsán s tím, že jakmile zjistím teplotu nad 38, okamžitě dát prášek, aby nedošlo k f. křečím.
@peggy.sl píše:
Proč vykroutit? Máme přece negativní revers..a je vyřešeno..
ahoj peggy, prosim te nemas nejaky vzor.neg reveru? dekuji
Ještě by mě docela zajímalo, když budu mít shovívavého pediatra a on mi napíše pro školku potvrzení, že dodržujeme očkovací kalendář, i když ve skutečnosti nebudeme mít MMR, a syn potom ve školce onemocní např. příušnicemi, jak se zachová školka? Jestli s tím máte někdo zkušenost? Je mi jasné, že mi řeknete, že ve školce se to nemusí nikdo dozvědět s čím syn marodí, ale přeci jen, prasknout to může vždycky.
@Kamila Jakub píše:
Ještě by mě docela zajímalo, když budu mít shovívavého pediatra a on mi napíše pro školku potvrzení, že dodržujeme očkovací kalendář, i když ve skutečnosti nebudeme mít MMR, a syn potom ve školce onemocní např. příušnicemi, jak se zachová školka? Jestli s tím máte někdo zkušenost? Je mi jasné, že mi řeknete, že ve školce se to nemusí nikdo dozvědět s čím syn marodí, ale přeci jen, prasknout to může vždycky.
Ne kazdej na ocko reaguje a navic to ze je ockovanej nevylucuje to ze se nakazi
Očkování není 100%, uvádí to i výrobce vakcín. Takže i přes očkování se nemoci z priorixu vyskytnou, kdyby to chtěli kontrolovat hladinami protilátek, tak take výrobce uvádí, myslím, že 10% ockovanych si nevytvoří ZÁDNÉ PROTILÁTKY PO ŘÁDNÉ VAKCINACI. Takže nelze dokazat, jestli je dítě ockované nebo neockované.
@Denyska22 píše:
ahoj peggy, prosim te nemas nejaky vzor.neg reveru? dekuji
Já jsem podepsala ten co mi dala doktorka..takový ten standart co se dá stáhnout na netu..
Vzory jsou na Rozaliu, nebo pokud chceš něco spešl tak napiš Manifee do neočko diskuze.. ![]()