Odplenkování ve 2,5 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 18:10

Odplenkování - 2,5r

Dobrý podvečer maminky,

je tu někdo, kdo odplenkoval dítě po 2,5 až 3r?
Naše malá 2,5 letá v létě začala chodit na nočník (jen lulanec), ale stylem, že musela mít holý zadek a na nočníku seděla pořád (ne jen když se ji chtělo). Bavilo ji to, výsledkem se chlubila, ale pak zlom a už tam nechce, ukazuje pořád na plinku a je bez ni nervózní (asi zjistila, že je to pohodlnější). Nechci to lámat přes koleno, ikdyž chytré matky kážou, že už je nejvyšší čas ji plinky sundat. Tak se ptám těch, které nemají to štěstí a nepovedlo se jim to brzy, v kolika jste sundaly dětem plinky a zda se tu nenajde někdo, kdo to měl s nočníkem podobně - oceňuju každou radu :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26402
30.10.21 19:21

Syn má dva a půl roku a pleny taky má, občas se povede že něco udělá na nočník, ale to je vzácnost, taky jedeme ještě pleny. On na tom nočníku nechce sedět, nechce ani na záchod, radši to pustí do kalhot a pak jenom oznami, ze je mokrý a převleče se :roll: tak sem to zatím vzdala, nechám ho chvíli ještě dozrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
30.10.21 20:10
@Anonymní píše:
Dobrý podvečer maminky,je tu někdo, kdo odplenkoval dítě po 2,5 až 3r?
Naše malá 2,5 letá v létě začala chodit na nočník (jen lulanec), ale stylem, že musela mít holý zadek a na nočníku seděla pořád (ne jen když se ji chtělo). Bavilo ji to, výsledkem se chlubila, ale pak zlom a už tam nechce, ukazuje pořád na plinku a je bez ni nervózní (asi zjistila, že je to pohodlnější). Nechci to lámat přes koleno, ikdyž chytré matky kážou, že už je nejvyšší čas ji plinky sundat. Tak se ptám těch, které nemají to štěstí a nepovedlo se jim to brzy, v kolika jste sundaly dětem plinky a zda se tu nenajde někdo, kdo to měl s nočníkem podobně - oceňuju každou radu :-)

no a zkoušela jsi mu je sundat třeba na 14 dní???

za mě indiánská metoda - 3 děti odplenkované ve 2 letech, sundat plenu a už nedat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
30.10.21 20:20

Mně přijde dobrá tzv. indiánská metoda, kdy se někdy mezi 20. a 24. měsíci plenky přestanou dávat (vyjma spaní). Do 14 dní to dítě pochopí, akorát je samozřejmě potřeba v té době počítat s častým praním.
Ale nevím, jak to je, když se toto období prošvihne, jestli pak dítě není na ty plenky o to víc zvyklé a fixované. Jestli ti nevadí ji plenky dál dávat, tak bych asi už v tomto věku počkala, až si sama řekne, že už plenky nechce (a vysvětlila jí to, že už by to zvládla bez plenek a ať si řekne, až je nebude chtít).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 20:25

@Káťa19 zkousela jsem, bohuzel jakmile sundam plenu a natahnu gate, tak strasne breci aza ruku me vede pro plenku :nevim:

Vylozene jde videt, ze ji to bez plinek vadi a neciti se

• Citovat
  • Nahlásit
27100
30.10.21 22:23
@Anonymní píše:
@Káťa19 zkousela jsem, bohuzel jakmile sundam plenu a natahnu gate, tak strasne breci aza ruku me vede pro plenku :nevim:Vylozene jde videt, ze ji to bez plinek vadi a neciti se

Mě přijde, že jsi prosvihla správnou dobu, kdy dítě vysazovánim na nočník/záchod pochopí, že normální je nemít plinu.
Samozřejmě to pak ještě trvá, nez si dítě začne samo říkat a potřebu 100% hlídat, ale ví že se potřeby vykonává do nočníku/zachoda a není jim divné být bez pliny (holt se počurají do tepláků, když to ještě nemají pod kontrolou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
31.10.21 00:56

Každé dítě je jiné a nedá se na něj praktikovat stejný systém. U vás bude ve hře určitý návyk a to udělá taky své. Děti nerady změny. Naše malá naštěstí ráda běhala jen tak, a na nočník začala chodit kolem druhého roku sama, tak jsme měli ten přechod o něco jednodužší ale… sem tam se k plence vracela a vyžadovala ji. My jsme ji nechali a vyčkávali jsme, jak se to bude vyvíjet. Jenže ty fáze se opakovali tolikrát, že jsme to utnuli s tím, že už plenka nebude. Chvíli se zlobila a vztekala se ale nakonec to díky citlivému přístupu a neustálému vysvětlování zvládla. Občas ale má sem tak nějakou tu menší nehodu, hlavně v noci. Celé to ale má sestupnou tendenci a těch nehod ubývá. Držím palce aby se vám to podařilo, ty citlivější děti to dost prožívají a není to pro ně lehké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
31.10.21 03:34

Synovi je dva a půl roku, sice mi od 2 let chodí na záchod, ale 💩 dělá jen do plenek. Zkoušela jsem mu ji nedat, to raději 2 dny nekakal. Je zbytečné ty děti do něčeho nutit, oni sami si řeknou jestli jsou na to připraveni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
31.10.21 13:57

Hele, v klidu, do osmnácti plíny nosit nebude. Já mám hranici akorát školku, tam už to musí umět, takže do tří let jsem v klidu. Malej má 2 roky a 2 měsíce a nočník chápe, jde se tam sám vyčůrat, občas i vykadit, ale já jsem tak hrozně líná řešit nehody :oops:, že radši kolikrát dám plínu. Přes léto se mi nepodařilo naučit úplně na nočník, teď jsem plínu sebrala, jenže pak byl nastydlý a aby chodil s holým zadkem nebo se počůral venku do gatí, na to prostě nemám. Takže jsme to odložili prostě na jaro / léto, ale tam už vím, že plínku seberu a už nevrátím. A věřím, že to už bude bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
31.10.21 14:04

Tak potom jeste pockat, nevim no, nevim ten postup, jak jste to zkouseli, nema dcerka averzi na nocnik?
ja deti treba nevysazovala, tak jak to radi starsi generace, od te doby co sedi…
proste mely pleny do 2 let a zkouseli jsme to az pred 2.rokem, posadit po polednim spanku a ve 22.mesicich jsem plenu sundala.
pak jsem holt 14dni prala, ale melo to uspech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
31.10.21 15:12

A za mě je nějaké vysazování a neustálé trénováni úplně naprd. My 2,5 leťák v létě jsme sundali plinku a šel a sednul si na nočník a pustil to tam a od té doby úplně bez nehody. Prostě k tomu došel sám. Bez tréninku, bez vysazování. Nočník měl na očích. Ale rád na něm seděl, páč má ten větší, s troubícím volantem. :lol: na obyč nechtěl ani za nic.
A těch keeecůů od tchýně… rok a půl min neustálé litanie o tom jak si máme zkusit chodit v plínkách a že se to nenaučí, to musíte to a musíte ono… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 16:00

@Káťa19 @ExHanča.v

My ji nezkoušeli tam nechat sedět dokud se nevyčůrá, to mi příjde jako cesta k tomu ji to zprotovit. Jen jsme ukazali, kde je nocnik, pripominali ji, kam se dela lulanec a starsi segra ji to nekolikrat ukazala. Bohuzel ona si tam sama sla sednout a trunila tam i kdyz necurala. Zadek otlaceny, ale sedela tam bez naseho nuceni. Vzdy si tam jen trochu crbla a pochlubila se, za 15 minut zase crbanec a tak porad dokola. Pak najednou zlom, priorita byla jen plinka a s nocnikem konec. Takze zadne nuceni, posazovani atd se nikdy nekonalo, sama tohle neschvaluji. Jen nevim kde se stala chyba a jak to vratit zpet 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
92
31.10.21 21:01
@Anonymní píše:
@Káťa19 @ExHanča.vMy ji nezkoušeli tam nechat sedět dokud se nevyčůrá, to mi příjde jako cesta k tomu ji to zprotovit. Jen jsme ukazali, kde je nocnik, pripominali ji, kam se dela lulanec a starsi segra ji to nekolikrat ukazala. Bohuzel ona si tam sama sla sednout a trunila tam i kdyz necurala. Zadek otlaceny, ale sedela tam bez naseho nuceni. Vzdy si tam jen trochu crbla a pochlubila se, za 15 minut zase crbanec a tak porad dokola. Pak najednou zlom, priorita byla jen plinka a s nocnikem konec. Takze zadne nuceni, posazovani atd se nikdy nekonalo, sama tohle neschvaluji. Jen nevim kde se stala chyba a jak to vratit zpet 🤷‍♀️

Nikde se nestala chyba. Prostě ještě nechce :nevim: dyť se nic neděje ne? Tak to zas zkusíte vsichni za měsíc a třeba zrovna bude ten spravnej čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
1.11.21 10:50

Asi tak, počkala bych 2 měsíce a zkusila to znovu  ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
1.11.21 15:50

Mám zkušenost od synovce, který ve třech letech chtěl chodit vykonávat potřebu jen do plínky. Většina lidí v rodině na něj strašně tlačila. Ani nemuseli nic říkat a myslím, že synovec byl dost ve stresu. Až to okolí nějak přestalo řešit, tak najednou začal chodit bez plínek. Všechno má svůj čas a děti nejsou hloupé, každém trvá něco jinak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat