Odpustily byste to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 23:21
odpustily by jste to?

Dobrý večer. Je tu jedna věc, nad kterou přemýšlím už pár měsíců. Nějak se přes to nemohu přenést a tak bych se ráda zeptala na názor někoho cizího, nezaujatého.
Manželova matka mu kdysy nadělala dluhy. Nebudu rozvádět co všechno a kolik, prostě jí chtěl pomoct a doplatil na to. Nikdy mu nedala ani korunu a vše splácel ze svého.
Když se rozváděl tak bydlel v podnájmu, ona se rozešla s přítelem a neměla kam jít tak přesto všechno jí vzal k sobě. Pak jsme se spolu měli stěhovat a oni se domluvili, že než si něco najde tak tam zůstane a bude ten byt platit. Jenže ho neplatila, z bytu odešla a nechala to tak. Manžel měl nové číslo a tudíž se mu majitel neměl jak dovolat a ona řekla, že kontakt na syna nemá. Že je dluh na nájmu, plynu a elektrice jsme zjistili až začali chodit upomínky. Služby jsme se dohodli naštěstí na splátky, ale na dluh majiteli nebyli už peníze tak to došlo k soudu. V té době jsme měli po svatbě, úvěr na byt a začali jsme si budovat svůj život. V té době manžel ještě splácel dluh co mu udělala kdysy pár tisíc měsíčně. No a s tím co přišlo už jsme to nezvládali, navíc hrozila už exekuce takže nám nezbylo nic jiného než jít do oddlužení. V té době kdy to přišlo jsem měla před porodem. Museli jsme se odstěhovat s krásného velkého bytu. Takže jsme skončili s úplným minimem v garsonce o devatenácti metrech čtverečních, kde byla šílená zima, vlhko, profukovali okna a byl bojler na 50 l teplé vody, který se nahříval pouze 3 hodiny v noci. Umyl se jeden tak se neumyl druhý a nebyl tam ani plyn. Na víc jsme v té době neměli kvůli kaucím. Tam jsem si přinesla naše děťátko. Ale naštěstí s pomocí mojí rodiny jsme se po čase přestěhovali do normálního bytu s přijatelným najmem.
A teď k věci na kterou bych znala ráda váš názor. Manžel už prostě chytil pořádné nervy a šel za svou matkou s papírem a s tím, že prostě tohle už bylo moc a ty peníze chce splácet. Tak ona mu to podepsala a měla dávat každý měsíc splátku. Nedávala mu nic, dlouho jí uháněl a nakonec se teda domluvili na snížení splátky na deset dvacet měsíčně. Kolikrát i s tím byl problém a vesměs to dávala ve stravenkach, takže ani peníze nedala, ale aspoň jsme si za to koupili něco k jídlu tak fajn neřešili jsme to. Pak ale jsme zjistili, že o nás roznášela lži po rodině tak jí manžel napsal ať toho okamžitě nechá a ona mu odepsala dej si pozor s kým se bavíš, aby se ti náhodou nestalo, že tě nahlásím. na insolvenci, že bereš ode mě peníze bokem a nezruší ti to a nepostaram se ti o to ať máš ještě větší problémy než máš teď, máš malé děcko tak na to pamatuj. Byli jsme v šoku. Sice ona by nám nic udělát nemohla když ani žádné peníze nedávala a těžko bychom správci posílali stravenky ať je rozdělí na dluhy, ale jak se může matka takto zachovat k synovi nepochopím. Okamžitě jsme s ní přerušili kontakt, manžel o ní nechce slyšet a já… Upřímně kdyby se mi objevila u dveří tak bych jí asi vynesla v zubech. Jenže se k nám doneslo, že ona by se ráda zase dala dohromady se synem a dělá ze sebe chudinku a omezení kontaktu svedla na mě. Odpustily byste něco takového? Kdyby manžel chtěl tak mu bránit nebudu je to jeho matka, ale já bych jí asi nedokázala ani pozdravit a vyrazila jí ode dveří… Je to už několik měsíců a ten vztek je pořád obrovský

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Shari81
Kelišová 6018 příspěvků 20.02.17 23:28

8o tvl to je sranda?? Tohle bych neodpustila..ale na druhou stranu, pokud se muž chce s matkou vídat, tak je to jeho problém..už se několikrát přesvědčil, jaká matka je :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 23:37
@Shari81 píše:
8o tvl to je sranda?? Tohle bych neodpustila..ale na druhou stranu, pokud se muž chce s matkou vídat, tak je to jeho problém..už se několikrát přesvědčil, jaká matka je :nevim:

Bohužel to sranda není. Kéž by byla. Nechce se s ní vídat. Nechce o ní ani slyšet. Už několik měsíců. Ona zřejmě čeká na to až to nějak jakože vyšumí a pak věřím tomu, že bude buď volat nebo se tu rovnou ukáže. A to se pak zase bojím svojí reakce

nostress
Extra třída :D 13441 příspěvků 20.02.17 23:39

Vztahy v rodinách jsou někdy velmi složité, zvláště, pokud se jedná o rodiče
a děti. Chápu vaši situaci velmi dobře. Není matka jako matka. Všechno má svoje hranice. S manželem bych to v klidu rozebrala. On má teď svoji rodinu, máte malé dítě, které potřebujete zabezpečit. Matka je dospělá, měla by se umět o sebe posatrat sama. Odpustit někomu je jedna věc, ale platit za něj horentní dluhy, to už je něco jiného. Manžel by se měl poradit s nějakým odborníkem jak ohledně těch dluhů, tak třeba s psychologem, jak nadále jednat s takovou matkou. :think:

Denis11
Kelišová 5410 příspěvků 20.02.17 23:41

Neodpustila.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 20.02.17 23:54

Snažila bych se odpustit, ovšem s nejasným výsledkem. Nerada v sobě nosím zášť, ale někdy nejde jinak…

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 20.02.17 23:55

Podle mne je to na manželovi, ono žít jednou s tím, že se ani s matkou neusmířil, až tu třeba nebude, taky možná nepřidá. Na druhou stranu vás zcela bezostyšně vysává, kdyby měla syna ráda, nemůže se k němu opakovaně takhle bezohledně chovat.

Když ale měla dluhy, moc nerozumím tomu, proč si manžel vše nepohlídal, když bydlela v bytě psaném na něm, nechápu, jak došlo k ukončení toho nájmu, když manžel nekontaktoval majitele a ten se mu nemohl dovolat.

blink
Kecalka 370 příspěvků 21.02.17 00:05
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Je tu jedna věc, nad kterou přemýšlím už pár měsíců. Nějak se přes to nemohu přenést a tak bych se ráda zeptala na názor někoho cizího, nezaujatého.
Manželova matka mu kdysy nadělala dluhy. Nebudu rozvádět co všechno a kolik, prostě jí chtěl pomoct a doplatil na to. Nikdy mu nedala ani korunu a vše splácel ze svého.
Když se rozváděl tak bydlel v podnájmu, ona se rozešla s přítelem a neměla kam jít tak přesto všechno jí vzal k sobě. Pak jsme se spolu měli stěhovat a oni se domluvili, že než si něco najde tak tam zůstane a bude ten byt platit. Jenže ho neplatila, z bytu odešla a nechala to tak. Manžel měl nové číslo a tudíž se mu majitel neměl jak dovolat a ona řekla, že kontakt na syna nemá. Že je dluh na nájmu, plynu a elektrice jsme zjistili až začali chodit upomínky. Služby jsme se dohodli naštěstí na splátky, ale na dluh majiteli nebyli už peníze tak to došlo k soudu. V té době jsme měli po svatbě, úvěr na byt a začali jsme si budovat svůj život. V té době manžel ještě splácel dluh co mu udělala kdysy pár tisíc měsíčně. No a s tím co přišlo už jsme to nezvládali, navíc hrozila už exekuce takže nám nezbylo nic jiného než jít do oddlužení. V té době kdy to přišlo jsem měla před porodem. Museli jsme se odstěhovat s krásného velkého bytu. Takže jsme skončili s úplným minimem v garsonce o devatenácti metrech čtverečních, kde byla šílená zima, vlhko, profukovali okna a byl bojler na 50 l teplé vody, který se nahříval pouze 3 hodiny v noci. Umyl se jeden tak se neumyl druhý a nebyl tam ani plyn. Na víc jsme v té době neměli kvůli kaucím. Tam jsem si přinesla naše děťátko. Ale naštěstí s pomocí mojí rodiny jsme se po čase přestěhovali do normálního bytu s přijatelným najmem.
A teď k věci na kterou bych znala ráda váš názor. Manžel už prostě chytil pořádné nervy a šel za svou matkou s papírem a s tím, že prostě tohle už bylo moc a ty peníze chce splácet. Tak ona mu to podepsala a měla dávat každý měsíc splátku. Nedávala mu nic, dlouho jí uháněl a nakonec se teda domluvili na snížení splátky na deset dvacet měsíčně. Kolikrát i s tím byl problém a vesměs to dávala ve stravenkach, takže ani peníze nedala, ale aspoň jsme si za to koupili něco k jídlu tak fajn neřešili jsme to. Pak ale jsme zjistili, že o nás roznášela lži po rodině tak jí manžel napsal ať toho okamžitě nechá a ona mu odepsala dej si pozor s kým se bavíš, aby se ti náhodou nestalo, že tě nahlásím. na insolvenci, že bereš ode mě peníze bokem a nezruší ti to a nepostaram se ti o to ať máš ještě větší problémy než máš teď, máš malé děcko tak na to pamatuj. Byli jsme v šoku. Sice ona by nám nic udělát nemohla když ani žádné peníze nedávala a těžko bychom správci posílali stravenky ať je rozdělí na dluhy, ale jak se může matka takto zachovat k synovi nepochopím. Okamžitě jsme s ní přerušili kontakt, manžel o ní nechce slyšet a já… Upřímně kdyby se mi objevila u dveří tak bych jí asi vynesla v zubech. Jenže se k nám doneslo, že ona by se ráda zase dala dohromady se synem a dělá ze sebe chudinku a omezení kontaktu svedla na mě. Odpustily byste něco takového? Kdyby manžel chtěl tak mu bránit nebudu je to jeho matka, ale já bych jí asi nedokázala ani pozdravit a vyrazila jí ode dveří… Je to už několik měsíců a ten vztek je pořád obrovský

Tak ja se teda vubec nedivim, ze te vztek nepresel jeste ted, ja jsem nastvana jen to ctu a to s tim nemam ani nic spolecneho. Ja bych to teda neodpustila a prerusila bych styky, mela premyslet driv a nez az je pozde, hlavne bych od ni necekala nic dobreho, ale jen dalsi podraz, jen muj nazor, tak bych se k tomu stavela ja. Mrzi me to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 00:17
@kadernice1 píše:
Podle mne je to na manželovi, ono žít jednou s tím, že se ani s matkou neusmířil, až tu třeba nebude, taky možná nepřidá. Na druhou stranu vás zcela bezostyšně vysává, kdyby měla syna ráda, nemůže se k němu opakovaně takhle bezohledně chovat.Když ale měla dluhy, moc nerozumím tomu, proč si manžel vše nepohlídal, když bydlela v bytě psaném na něm, nechápu, jak došlo k ukončení toho nájmu, když manžel nekontaktoval majitele a ten se mu nemohl dovolat.

K nájmu došlo ukončením ze strany majitele. My jsme nevěděli, že v tom bytě není. Mysleli jsme si, že ano. Měli jsme v té době toho nad hlavu a manželovi nějak nedošlo, že majiteli nedal nové číslo. Byla to chyba. Navíc byli s matkou domluvení, že jak si něco najde dá vědět ať manžel může vypovědět smlouvu. Takže ona odešla aniž by dala vědět. To už byl dluh na nájmu. Majitel jak to zjistil okamžitě poslal výpověď, ale na adresu toho bytu. Plus výpovědní dvouměsíční lhůta. No a když na to neměl odezvu podal to na soud a ten manžela zkontaktoval s tím, že na něj byla podána žaloba. Na novém bytě měl trvalé bydliště tak to nebyl problém pro soud ho dohledat

kristyn.g
Závislačka 2841 příspěvků 21.02.17 00:24

Já z toho mám takový dojem že matince došly prachy zase… a doufá že ze synka něco zase ždímne… nic jiného bych v tom nehledala…

je to hnus! nevěřila bych ani naáhodou že by někdy mohla mít nějaké lepší umysly, jakmile by se sblížili a syn by peníze nechtěl dát tak by zase roznášela jaký jste vy hyeny a podobně… :poblion:

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 21.02.17 00:37

Snažila bych se odpustit, ne kvůli ní, ale kvuli sobě. Nicméně bych se s ni bavila jen. okrajově, pokud vůbec.. a rozhodně bych ji nevěřila

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 21.02.17 00:47
@Anonymní píše:
K nájmu došlo ukončením ze strany majitele. My jsme nevěděli, že v tom bytě není. Mysleli jsme si, že ano. Měli jsme v té době toho nad hlavu a manželovi nějak nedošlo, že majiteli nedal nové číslo. Byla to chyba. Navíc byli s matkou domluvení, že jak si něco najde dá vědět ať manžel může vypovědět smlouvu. Takže ona odešla aniž by dala vědět. To už byl dluh na nájmu. Majitel jak to zjistil okamžitě poslal výpověď, ale na adresu toho bytu. Plus výpovědní dvouměsíční lhůta. No a když na to neměl odezvu podal to na soud a ten manžela zkontaktoval s tím, že na něj byla podána žaloba. Na novém bytě měl trvalé bydliště tak to nebyl problém pro soud ho dohledat

No tak to je ještě lepší… udělala dluh a pak beze slova zmizela… no, nezávidím. Na jednu stranu je to matka, na stranu druhou se k synovi chová jak hovado. Podle mne vás bude nadále vysávat, nic jiného, z toho nic dobrého nekouká. asi bych se vůbec nezabývala tím, co o vás šíří, když víte, co vám napáchala…

Fakt neumím poradit, mírně převažuje pocit, že se od ní ničeho dobrého nedočkáte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 01:03

Tak ždímat z nás už nemá co. Kdo je nebo byl v insolvenci ví o čem mluvím. Jsme rádi že nějak vyžijeme. Ona si zřejmě myslí, že to zase nějak vyšumí. Jeden, druhý, třetí dluh jí prošel, syn jí to odpustil, protože si říkal je to moje máma, ale po tom vyhrožování, že mu udělá ještě větší problémy než má tak ať si dává pozor, že má malé děcko tak tady po tom jí už nechce ani vidět, nesmí se před ním ani o ní mluvit, ale zase je to jeho máma, pochopila bych to kdyby chtěla zpět a on polevil, ale já už bych jí prostě nevydýchala. Fakt že ne. Tak zlého a zákeřného člověka jsem za celý svůj život nepoznala :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 01:03

Tak ždímat z nás už nemá co. Kdo je nebo byl v insolvenci ví o čem mluvím. Jsme rádi že nějak vyžijeme. Ona si zřejmě myslí, že to zase nějak vyšumí. Jeden, druhý, třetí dluh jí prošel, syn jí to odpustil, protože si říkal je to moje máma, ale po tom vyhrožování, že mu udělá ještě větší problémy než má tak ať si dává pozor, že má malé děcko tak tady po tom jí už nechce ani vidět, nesmí se před ním ani o ní mluvit, ale zase je to jeho máma, pochopila bych to kdyby chtěla zpět a on polevil, ale já už bych jí prostě nevydýchala. Fakt že ne. Tak zlého a zákeřného člověka jsem za celý svůj život nepoznala :(

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 21.02.17 01:05

Pokud mu podepsala papír s uznáním dluhu, tak bych s tím papírem zašla do nějaké právní poradny a ty dluhy z ní vymáhala soudně. Přeci nemůže kvůli tomu, že je nezodpovědná ničit život třem dalším lidem. Třeba by se vám tím podařilo dříve splatit to oddlužení a mohli by jste v klidu žít.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >