Odsavani rýmy - kolikrát denně a jak často ?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Vesnickaholka
7.6.23 22:10
@Anonymní píše:
To asi dcera měla velkou rýmu ze? Když měla náběh chudinka … no mam z toho teda hrůzu … 8o

Ne, nejak zvlast velkou rymu nemela, proste se ji to dostalo do stredousi.. naopak, kdyz mela velkou rymu a dostavala se ze zahleneni 3 tydny, tak se ji do stredousi nic nedostalo.. on se to muze stat u kazde rymy a je jedno jak je velka ta ryma..
Nicmene ono to zase takove drama neni ;) dcerce jsme to 3× rozehnali a ani jednou nebylo ousko pichano :) a i kdyby to pichane bylo, tak ta uleva je pak neskutecna a dite za chvili nebude o nicem vedet :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
31257
7.6.23 22:21

Nejmladsi dcera trpela na usi, odsavala jsem rano a vecer (vyjimecne jeste v prubehu dne potreti) a i to stacilo, ze se usi nerozjely. Jinak proti usim jsme nasazovali Sinupret, Olynth a pokrajenou cibuli k posteli. Pokud to slo do laryngitidy, tak jeste Fenistil kapky + mokre pleny okolo postele. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.23 22:53
@Vesnickaholka píše:
Ne, nejak zvlast velkou rymu nemela, proste se ji to dostalo do stredousi.. naopak, kdyz mela velkou rymu a dostavala se ze zahleneni 3 tydny, tak se ji do stredousi nic nedostalo.. on se to muze stat u kazde rymy a je jedno jak je velka ta ryma..
Nicmene ono to zase takove drama neni ;) dcerce jsme to 3× rozehnali a ani jednou nebylo ousko pichano :) a i kdyby to pichane bylo, tak ta uleva je pak neskutecna a dite za chvili nebude o nicem vedet :kytka:

No tak doufam, ze to bude v pohodě no furt strikam mořskou vodu :D měly rýmu oba i starší i mladší nejhorší ze starší ještě taky poradně neumí smrkat no takže sranda … Alenou se trošičku snaží … ale furt bída ….a oni přes noc nebo ten mladší proste si všímám ze dýchá třeba jen na jednu dírku ale vůbec mu ti nevadí spí si v klidu dal tak tak sem z toho měla obavy aby to nějak nevadilo … a vy jste chytli ten zánět během ze rýmy nějak nebo až po nachlazení? No snad bude dobře.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
7.6.23 22:55

@Hobitka nebo ne chytli zánět. Ale měly náběh

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
7.6.23 23:00

@Hobitka my zatím uši( tuk tuk ) nic teď měly teda takovou tu větší rýmu jinak moc na rýmy netrpěli prcci. No ale teda mam z toho obavy přes noc ten mladší třeba dýchá jen na jednu nosní dírku ale vůbec mu to nevadí :nevim: no i přes to mam strach aby se to nedostalo do ousek proste člověk neví až kdy se to dostane do uši nebo něco …a u vás to bylo po nachlazení ten zánět nebo během té rýmy …?ja vůbec nevím totiž jak se to dostává do těch uši jestli z úplně ucpaneho nosu ze prcek nemůže dýchat nebo proste ikdyz dýchat trochu muže a i přes to se to tam dostane..

  • Citovat
  • Upravit
31257
8.6.23 07:38
@Anonymní píše:
@Hobitka my zatím uši( tuk tuk ) nic teď měly teda takovou tu větší rýmu jinak moc na rýmy netrpěli prcci. No ale teda mam z toho obavy přes noc ten mladší třeba dýchá jen na jednu nosní dírku ale vůbec mu to nevadí :nevim: no i přes to mam strach aby se to nedostalo do ousek proste člověk neví až kdy se to dostane do uši nebo něco …a u vás to bylo po nachlazení ten zánět nebo během té rýmy …?ja vůbec nevím totiž jak se to dostává do těch uši jestli z úplně ucpaneho nosu ze prcek nemůže dýchat nebo proste ikdyz dýchat trochu muže a i přes to se to tam dostane..

Mne prijde, ze to je spis i o diteti a anatomii a take puvodu rymy. Jednou jsme meli nejakou lehci rymu a usi chytly vsechny deti, pak mely hnusohnusnou rymu a usi nic :nevim:. Pak jsme mely s dcerou hnusnou rymu letos o vanocich a to nam zase vlezlo do dutin. Mam svuj postup, kterym se ridim pri ryme, snazim se na noc zajistit co nejlepsi pruchodnost nosu a pak dej se co dej. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.23 07:47
@Hobitka píše:
Mne prijde, ze to je spis i o diteti a anatomii a take puvodu rymy. Jednou jsme meli nejakou lehci rymu a usi chytly vsechny deti, pak mely hnusohnusnou rymu a usi nic :nevim:. Pak jsme mely s dcerou hnusnou rymu letos o vanocich a to nam zase vlezlo do dutin. Mam svuj postup, kterym se ridim pri ryme, snazim se na noc zajistit co nejlepsi pruchodnost nosu a pak dej se co dej. :hug:

Takže tedy ono je důležité ta průchodnost aby se to nedostalo do uši??? Malý dýchat muže …. No jen když lehne třeba dýchá na jednu dírku … ale to nějak nemůžu ovlivnit to snad nevadí a hned se to nějak nedostane do ucha teď dýchá v pohodě jen proste ta jedna dírka furt má krvave hleny když mu vylitne nudle když brečí nebo něco … no i sem psala n orl … jestli mu tou odsavackou nemůžu ublížit když je potřeba odsat a on furt kravve hleny z jedné dirky nebo když odsavam a on normálně muže dýchat vždycky z toho nosu něco odsaji … ale asi furt v nose bude nějaká nudle… no jsem hrozny posera

  • Citovat
  • Upravit
155
8.6.23 07:55

Já odsávám jen ráno, co se nahromadí přes noc. A abych se podívala, jak rýma postupuje. Prvních pár dní stříkám Nasivin. Jinak několikrát denně dávám inhalovat vincentku a vystříkávám mořskou vodou. Pak to teče samo, tak utírám :) na noc někdy namažu hrudníček větrovou mastičkou. Případně i tváře a kořen nosu… a v posteli tedy máme už od miminka daný klín, tak spí v lehce zvýšené pozici. To, myslím, pomáhá s tím chrochtáním v leže…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.23 08:26
@Payiinka píše:
Já odsávám jen ráno, co se nahromadí přes noc. A abych se podívala, jak rýma postupuje. Prvních pár dní stříkám Nasivin. Jinak několikrát denně dávám inhalovat vincentku a vystříkávám mořskou vodou. Pak to teče samo, tak utírám :) na noc někdy namažu hrudníček větrovou mastičkou. Případně i tváře a kořen nosu… a v posteli tedy máme už od miminka daný klín, tak spí v lehce zvýšené pozici. To, myslím, pomáhá s tím chrochtáním v leže…

Jo ja jsem si objednala ještě nějaký olej nosní Karel hádek bylo mi to odporuceno jednou slečnou :D tak snad to taky trosku pomůže popr na tu krev v nose no :nevim: a uleví to trosku

  • Citovat
  • Upravit
Tosidelassrandu
8.6.23 09:01
@Anonymní píše:
Ano prostrikavam snažím se aby smrkal, ale nezájem vyvádi nechce proste tak bohužel odsavat musím no :nevim:

Nám se osvědčilo to učení dělat formou hry a fakt od roka krasně smrká. Jednou týdně to trenujeme i bez rýmy, aby to nezapomněla.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin