Odstav ve 2.5 měsících

Anonymní
19.2.20 10:49

Odstav ve 2.5 mesicich

Zdravím, prosím neodsuzujte mě. Dceri zjistili alergii na mléčnou bílkovinu. Plakala porad, hlen a krev ve stolici, a já dostala už po 3 zánět v prsu. Prospívá z kojení, ale já jsem furt ve stresu. Vidím že není spokojena, :( nemůžu nakojit jinde než doma (jsme obalené plinama, kojím pres kloboučky, prsa mě šíleně bolí, teď má nějakej zlozvyk že ikdyž nemá zuby, tak mě šíleně drtí bradavku. Kojit už prostě nechci, bolí mě to, jsme ve stresu… A můj dotaz zní… Aktuálně mám zánět takže mám přestat kojit až se vyléčí?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.20 10:57

Myslím, ze 99% žen ti poradi, aby sis pozvala laktacni poradkyni. Mas určitě špatnou techniku kojení a proto je to pro tebe takové utrpení. Moje segra laktacni poradkyně je, troufnu si říct, ze nějaké zkušenosti mám. Každopádně pokud se na to necitis, na um klidně přejdi, já ze zdravotních důvodu musela přestat kojit, protože jsem brala léky neslučitelné s kojením, syn má skoro 2 roky a myslím, ze je naprosto v pohode. Akorát si ohlidej mliko bez kravske bílkoviny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12126
19.2.20 11:00

Zavolej si na gyndu a porad se. Event dostaneš léky na zastavení jestli chceš přestat hned. A klidně přestaň. Nic se nestane, mala dostane speciální mléko a budete obě spokojenější. A hlavně se zkus nestreaovat. Kojení není samospasne. Spokojená máma je důležitější :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
19.2.20 11:12

Jestli to tak cítíš, tak přestaň hned. Pro malou budeš mít speciální mléko na předpis a bude dobře tobě i dceři :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15682
19.2.20 11:13

Vyprdni se na to, bude vám líp obema. Počítám, že dcerka dostane nějaké speciální um? Zavolej si na gyndu, co s těma prsama, ať se ti brzy uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15723
19.2.20 11:24
@Anonymní píše:
Zdravím, prosím neodsuzujte mě. Dceri zjistili alergii na mléčnou bílkovinu. Plakala porad, hlen a krev ve stolici, a já dostala už po 3 zánět v prsu. Prospívá z kojení, ale já jsem furt ve stresu. Vidím že není spokojena, :( nemůžu nakojit jinde než doma (jsme obalené plinama, kojím pres kloboučky, prsa mě šíleně bolí, teď má nějakej zlozvyk že ikdyž nemá zuby, tak mě šíleně drtí bradavku. Kojit už prostě nechci, bolí mě to, jsme ve stresu… A můj dotaz zní… Aktuálně mám zánět takže mám přestat kojit až se vyléčí?

já bych přestala hned. Postupně to utlumuj a nabízej láhev. Ať jste obě spokojené a v klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4784
19.2.20 11:41

Prošla sem si neúspěšným kojením, z toho pak dcera pila napůl um a napůl odstříkané mléko. A taky sem si prošla úspěšným kojením. A věř, že je tisíckrát lepší vydržet kojit.
Takové to nebude pořád, jen zpočátku. Opravdu máte asi špatnou techniku kojení, plus tě hryže, protože sou prsa příliš nalitá a z toho to bolí. Bolí jak to naplnění, tak ten zánět a z toho to kojení. všechno se vším. Na nalitá prsa doporučuju chodit nahřívat do horké sprchy, odstříkávat, masírovat a až pak kojit.
Druhá věc kolem 3m je spurt.
Já věřím, že lze vydržet bez slziček. Jen se to musí překonat.
Ale pokud to chceš vzdát.. Je to tvoje věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5263
19.2.20 11:52

Taky se přimlouvám spíš za laktační poradkyni, může se stát, že řešení bude jednoduché.
Plus vyřadit z jídelníčku mléko.
Speciální UM bývají chuťově dost hnusná, tak bych se bála, aby to malá jedla a prospívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12126
19.2.20 12:31

Zakl. Hlavně prosimte nepodlehni těm kojonatlakum a řečem typu stačí vynechat mleko :roll: to může napsat jen skutečně ignorant. Při opravdu abkm se musí držet velmi přísná dieta, jelikož stopy bkm jsou ve velké většině potravnin, pečivu atd. Poraď se opravdu s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15682
19.2.20 12:54
@saadet píše:
Zakl. Hlavně prosimte nepodlehni těm kojonatlakum a řečem typu stačí vynechat mleko :roll: to může napsat jen skutečně ignorant. Při opravdu abkm se musí držet velmi přísná dieta, jelikož stopy bkm jsou ve velké většině potravnin, pečivu atd. Poraď se opravdu s lékařem.

Souhlas. Stejně jako laktační poradkyně :roll: normální důry, který jenom tahají prachy z kapes zoufalých ženských

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
19.2.20 13:52

@saadet přesně tak, já jsem vynechala mléko a mléčné výrobky a stále to nestačilo. Tak řekli vynechat a ještě vejce a lepek. Už jsem nemohla jíst skoro nic a syn v hrozných bolestech a plíny plné krve. :oops: bylo to hrozné období a do dneška si vyčítám, že jsem si to mléko nenechala napsat dřív a zbytečně jsme se oba trápili.
Po přechodu na mléko jsem měla do 2 dnů doma spokojené a zdravé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12126
19.2.20 15:32

@kavenka věřím je to fakt hnus. Hlavně to mimco fakt trpí…něco jiného je napr intolerance laktózy, ale abkm je úplně něco jiného a jak píšeš, ještě se na to pak váže třeba lepek apod. Držet správnou dietu je šílený a opravdu těžký a někdy stejně to dítě potřebuje to tak nastepeny, že to spesl mlíčko je jediná cesta. Takže znovu opakuji, hlavně probrat s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
19.2.20 15:36

Kojit můžeš přestat hned, jestli ti vezme dítě pití z flašky :hug: a odstříkávej prsa do úlevy ručně :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5263
19.2.20 15:59
@saadet píše:

Někdy opravdu stačí vynechat mléko a mléčné produkty. Je škoda to aspoň nevyzkoušet, efekt je vidět fakt rychle.

@terien píše:
Souhlas. Stejně jako laktační poradkyně :roll: normální důry, který jenom tahají prachy z kapes zoufalých ženských

Některé ano, stejně jako rychlokvašky v jakémkoliv jiném oboru.
Ale spousta jich je naopak prověřených a zkušených. Mně takto jedna zachránila kojení, takže mám osobní zkušenost a dobrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
19.2.20 16:58
@kavenka píše:
@saadet přesně tak, já jsem vynechala mléko a mléčné výrobky a stále to nestačilo. Tak řekli vynechat a ještě vejce a lepek. Už jsem nemohla jíst skoro nic a syn v hrozných bolestech a plíny plné krve. :oops: bylo to hrozné období a do dneška si vyčítám, že jsem si to mléko nenechala napsat dřív a zbytečně jsme se oba trápili.
Po přechodu na mléko jsem měla do 2 dnů doma spokojené a zdravé dítě.

Tyto to je masakr, krvavou plínu bych teda psychicky nezvládla 8o ještě že ty speciální mlíka jsou :srdce: já mám teď druhorozenou na HA a jsem taky šťastná, jak blecha, že už se netrápí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama