Odstávající ouško

169
20.8.05 09:54

odstavajici ouško

Ahojky,
chtela jsem se zeptat, jak na odstavajici ouško? Mala mela po narozeni prehnute ucho, protoze v brisku na nem lezela. Snazim se, aby ted, kdyz si na nej lehne, ho narovnat. Ale ne vzdy si na nej vzpomenu a ne vzdy se to podari, treba, kdyz spi lehkym spankem a nechci ji probudit.
I v cepicce se ji zase prehne a navic cepice nesnasi - je to vzdycky boj. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1016
20.8.05 19:16

My máme úplně stejný problém s pravým ouškem :wink: Bohužel si myslím, že s tím asi nic nenaděláme.
Nedávno tady byla diskuze na stejné téma, kde některé maminy radily ouško přilepovat náplastí. Brrr. Jiné říkaly, že zkoušely všechno možné, ale stejně to neovlivnily. :(
Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
20.8.05 20:56

Ahoj my jsme měli taky ohnuté jedno ouško, a pak dokonce u obou zvláštně vytočený boltce do stran a jak malej rostl, tak to bylo čím dál tím lepší a teď to není skoro vůbec poznat.je to krásnej kluk. Jak Vám děti povyrostou a uši zesílí tak se to spraví uvidíte! Pápá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
21.8.05 15:00

Ahoj holky,

naše Niki taky má jedno ouško trošku více odstávající.Když byla malinká,na radu babiček jsem jí ho zkusila asi 2krát přilepit tou náplastí a je pravda,že když ležela na té straně,měla ho krásně srovnané.Jenže když jsem jí náplast sundavala…br za ten šílený křik to nestojí a bylo mi jí hrozně líto.Od té doby to neděláme a jsme hezký holky i tak.Teď když je větší ouško,je to i méně vidět.
Tak ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
22.8.05 09:21

ahoj,

muj braska, kdy se narodil, tak mel „srolovana“ obe ouska, mamka se snazila u kazdeho kojeni je rozrolovavat a uz uz je chtela zacit lepit, ale tatka ji to zatrhnul, ze je to trapeni pro tak male mimi. bracha dorostl, ouska se rozrolovala (i kdyz tvar mu zustal takovy atypicky), na krase mu to neubira a myslim, ze takova drobna kosmeticka vada se da opravit treba v puberte, pokud se sama neztrati. az to zacne diteti opravdu vadit.

tak papa a ouskum zdar :)

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
5.8.14 22:33

Holky, naše malá má to samé, spí na pravém oušku a má ho úplně naopak, jak to vidím tak mě mory berou.. spravím to ale za vteřinku ho má zase zpátky. taky mě napadla ta náplast ale nechci jí trápit odlepováním.. zkoušela jsem dávat na noc čelenku přes ouška ale to jí stejně spadlo přes oči.. tak co teď? :) Tak bych jí to ráda vysvětlila ať si na něm nespí.. ale ono nic… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
5.8.14 22:37

S tím se moc udělat nedá, můžete to pořád rovnat, ale stejně si ho při spaní zase nějak ohnou, takže to nemá velký efekt a náplast je pro ně zase hrozně nepříjemná a můžou se jim po ní dělat pak i boláčky na kůži kdyby ji měli často, Buď se to srovná až vyrostou a nebo to prostě srovnají na plastice, není to nic hrozného a u děti na to dokonce do určitého věku přispívá i pojišťovna. Já mám taky přišité uši, ve 12 letech jsem si to na rodičích vyprosila a jaká jsem teď fešanda :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
5.8.14 22:39

@Ulla kluk má taky jedno ucho víc plandavý jak druhý… neřeším to a nechci ho trápit. Jsem smířená s tím, že půjde na přišití než půjde do školy a hotovo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3775
5.8.14 22:39

@kleri Však uvidíš, jak se to vyvrbí. Znám několik dětí s operovanými oušky (věk kolem 8 let) a jsou v pohodě, někteří už dospěláci. Dokonce i chlapec chodil hrdě s čelenkou přes zoperované uši a považoval se od té doby za nejhezčího ve třídě ;).

Na druhou stranu - vídávám holčičku, které by operace fakt prospěla, divím se rodičům, že do toho nejdou. Chirgické řešení mně připadá schůdnější než nechat dítě trápit nějakými komplexy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
5.8.14 22:41

@Ulla s ušima zkušenost nemám, ale mám zkušenost s odlepováním náplastí z vlasů.
Kupte si benzín (v lékárně) a navlhčeným vatovým tamponkem nebo gázovým polštářkem ten benzín na náplast naneste. Lepidlo se zcela rozpustí a náplast pak prostě jen sundáte (v podstatě odpadne sama a nezůstanou po ní ani zbytky lepidla) - měla jsem to takhle denně po dobu jednoho měsíce, když byl syn po neurochirurgické operaci a byl úplně v pohodě. Z pachu benzínu nemějte strach, během chvilky vyprchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
5.8.14 22:43

@krakatice neuškodí 3 měsíčnímu miminku když po něm budu patlat benzín?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
5.8.14 22:53
@Ulla píše:
@krakatice neuškodí 3 měsíčnímu miminku když po něm budu patlat benzín?

Ne, používá se normálně ve zdravotnictví, naučili mě to na JIP, když byl syn (toho času 5,5 měsíce) po operaci a byl olepený od hlavy k patě (transfuze, kapačky, čidla k monitoru a operační rány) a ten benzín mu nic nedělal, žádné zarudnutí, nebo podráždění (a to má velmi citlivou kůži). Jediné, na co mě upozorňovaly sestry bylo, že by to mohlo vysušovat kůži (ale to se nám nestalo) a v tom případě doporučily mazat kalciovkou.
Vedle syna na JIP leželo 3 měsíční miminko (které bylo 3 měsíce nedonošené - takže tam vlastně „slavilo“ termín porodu), také po neurochirurgické operaci a odlepovaly mu náplasti stejně, takže bych vážně neměla strach. Však si to vyzkoušejte na sobě, benzín stojí pár korun a já už si náplasti jinak taky neodlepuju :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
5.8.14 23:47

@krakatice Super, děkuji moc za radu, zkusím to. A benzín koupim v lékárně, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
6.8.14 06:52
@Ulla píše:
@krakatice Super, děkuji moc za radu, zkusím to. A benzín koupim v lékárně, že?

Jo, zatím jsem neměla problém, že by ho neměli, prodává se po malých lahvičkách (cca 1 decilitr).
Edit: jen si dejte pozor a chtějte opravdu čistý benzín, prodává se ještě líhbenzín a ten na náplasti nefunguje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama