Odstavení kvůli migrénám - vliv antikoncepce

472
29.6.07 08:24

Odstavení

Ahoj holky,
chtěla bych tak během 14 dnů odstavit moji 14 měsíční holčičku. V noci už nekojím zhruba od jejich 9 měsíců - pěkně mi spí celou noc. Kojím jen ráno, když se vzbudíme a pak když večer usíná. Ráno si cucne tak ty 3 minuty a večer mi při prsu usne. Tak si říkám, že takové pocucávání už nemá cenu. Jedním z dalších důvodů proč chci přestat je to, že mívám docela silné migrény a nejsem si jistá, zda to není antikoncepcí co beru Cerazette. Právě za 14 dnů mi dojde a nové si už nechci nechat předepsat. Pokud by to tím nebylo, tak bych si chtěla nechat na ty migrény napsat nějaké léky od neurologa.To víte, se silnou bolestí hlavy jsem docela nepoužitelná :( Manžel ten je toho názoru, že bych měla kojit dokud to jde a dokud malá chce, ale říkám si, že 14 měsíců už je přece jen dost a že už moje mléko nijak extra nepotřebuje. Co myslíte? Každopádně jinou antikoncepci na kojení už nechci, přecházíme teď na kondom :lol: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

282
29.6.07 09:07

Ahoj Pett1,

myslím, že jestli tvá dcerka pije ráno tři minuty a večer u prsa usíná, tak má prso spíš jako dudlík než aby pila mléko. Naše doktorka mi říkala, že ve chvíli, kdy začne dítko jíst různorodou stravu, což myslím ve 14 měsících už je, tak pak už MM nemá až takové opodstatnění. Jen je potřeba pohlídat, aby za den dostala cca 500 ml mléka nebo mléčných výrobků - jogurty, kaše nebo UM. Jen jestli si nebude moc „stěžovat“, že jí nechceš dát prso, máte dudlíka? :-)

Ať vám to odstavení proběhne hladce!
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
29.6.07 10:00

Vubec bych to nedramatizovala. Ja jsem umyslne prestala kojit v roce. Nebyl s tim zadny problem. Chtela jsem predejit vydirani ze strany deti, ze si zkratku budou chtit pocucat prso. Zkus ji rano a vecer dat Sunar ci jine mliko. Ona se jiste pomalu sama odstavi. Pokud Ti ji dobre smisenou sttravu, tak se tim netrap. Pokud by byl problem treba s vecernim odstavenim zkus dudlik a nebo by se mel do uspani zapojit manza, aby mala necitila tvoje mlicko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
29.6.07 11:41

No dudlíka používáme. Odpoledne,když malou uspávám, tak bez dudlíka neusne. Tak si také říkám, že už by mě zase až tak nepotřebovala. Jen jsem si říkala, jestli to prostě není vůči malé sobecké, že mlíko mám a odmítnu jí je dát. Jestli by se raději neměla odstavit postupem času sama. (i takové názory jsem slyšela)… A jaké mlíko jí mám koupit? Nikdy jsem žádná mlíka nekupovala, tak vůbec nevím, co volit? Poradíte mi? Kaše mi dřív jídala, ale teď už je moc nechce. Kaši sní tak každý třetí den. Jinak jsem spíš slyšela, že by měla vypít 0,5l tekutin denně, ale o 0,5l mléka nebo mléčných výrobků jsem nic neslyšela. No vidíte, co se člověk ještě nedozví… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
29.6.07 12:06

Ahojky, před časem jsem řešila to samé co ty, já ale hlavně kvůli nočnímu vstávání… Pak dostala Anička průjem jak hrom a za den byla skoro dehydratovaná- kdybych nekojila, tak jsme zkončily na kapačkách. Teď máme pro změnu virovou angínu a jsme na tom zas bleďe. Odmítá cokoliv jíst i pít. 2 dny jsme nekojily a teď zase začínáme…UM nechtěla žádné. Tím tě od toho nechci odradit, jen že kojení se"hodí" i po roce. A ten půlitr UM, nebo mléčných výrobků mají denně sníst- tak mi to dr. taky říkala. Zkus nějaké UM koupit a uvidíš jak jí bude chutnat. Majka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
29.6.07 14:01

To budeme brzy řešit taky. Zatím chci zkusit (i kvůli nalévání prsů) přestat ráno a když si zvykne on i já (někdo mi říkal, že se dá přestat rovnou z takhle řídkého kojení, ale moje žlázy si to nemyslí, jak máme s pitím zpoždění, je to au :-)), tak skončit i s večerním… odstavování ostatní šlo dobře, ale to večerní bude těžký boj, na tom mu hodně záleží. Aj aj :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama