Odstranění smegma u novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajinac
Kecalka 119 příspěvků 05.07.19 22:52
Odstranění smegma u novorozence

Dobrý večer,

ráda bych se zeptala maminek, co mají doma holčičky, jak odstraňovat smegma (bílý hustý povlak) v genitálu holčičky. Naše malá (1m) to má nahromaděné od narození nahoře, jako by v záhybech u klitorisu (snad to popisuju dobře). Každý večer namočím vatovou tyčinku do slunečnicového olejíčku a promažu, ale to bílé tam stejně zůstává ve stejném množství. V porodnici nám skoro nic neporadili.
Děkuju za radu.

Reakce:
drsňačka
Kecalka 250 příspěvků 05.07.19 22:54

Neodstraňuj vše, jen lehce vytírej. Má svou funkci. Normálně umývej pipinku, tak jak děláš, ale není třeba odstraňovat vše, také pravidelně kontroluj aby nic nesrůstalo -synechie vulvy. Myslím, že tak jak to popisuješ, je vše OK.

Ajinac
Kecalka 119 příspěvků 05.07.19 23:13

@drsňačka ptám se právě z důvodu srůstu. Máme zkušenosti již od starší dcery, kde jsme museli jít rozdělit ve 3 letech. Nyní se toho chci u mladší vyhnout, ale zdá se mi, že májiž cca 1 mm blanku a proto mi příjde, že musím dělat něco špatně :-( po každém kakání omývám pouze vodou, poté promáznu olejem na vatové tyčince od vrchu dolu a lehce roztáhnu pysky. I tak to dnes měla slepené a dole má drobnou blanku cca 1mm :roll:

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 05.07.19 23:24

Já to tedy dceři čistila olejíčkem a vatovým tamponkem do úplného čista, pokusila se od sebe šetrně vše oddělit a poté nakapala olejíček na celé pohlavní orgány. Používám kojenecký olej od Weledy. Olejíčkovala jsem téměř při každém přebalení. Po nějaké době (asi od půl roku/roku) už jen po koupeli. A vše v pořádku. :andel:

Kukacka123
Závislačka 3966 příspěvků 06.07.19 06:36

Nam v porodnici radili pri koupani omyt zinkou a co nepujde vodou, tak namocit kousek latkove plenky do olejicku a zbytek by mel pustit. Rozhodne alespon jednou denne musi byt uplne cisto. Presne diky tomu, ze tam neco zustane, vznikaji srusty. Takze nenechavat, je to spatne! Nejlepe vycistit vecer na spinkani. U nas se nastesti tvorilo asi tyden a pak uz vubec a stejne male porad kontroluji, umyvam a cistim ;)

@drsňačka dle nasi porodnice to tedy pravda neni a prave nam bylo receno, ze kdyz neco zustava, casto se maminky vraci s holcickami se srusty. Ja vymyvala poctive, nikdy nic nenechala a mala je v pohode. Jde odstranit vse ;)

iPodPrd
Kecalka 473 příspěvků 06.07.19 08:14

Já jsem to malé teda umývala jen prstem při koupání, časem to zmizelo. Mamka třeba o těch srůstech nikdy neslyšela, právě jsem dostala sprda, proč dceři sahám „až úplně tam!“ :lol: Oplachovala nám to jen vodou a jsme dvě zdravé ženské, jedna nedávno porodila, druhá čeká. Fakt nám nikde nic nesrostlo…

Kukacka123
Závislačka 3966 příspěvků 06.07.19 08:20

@iPodPrd ja se s tim teda bohuzel setkala i v realu, ne teda osobne doma u dcery, ale kamaradky mala to mela a musela az na chirurgicke rozruseni. Nejdriv ji to dr udelal rucne, mela to malinko a pak do nemocnice :( A teda nic prijemneho to nebylo ani pro jednu :?

Váš příspěvek
Reklama