Odstup mezi IVF

Anonymní
15.12.19 13:01

Odstup mezi IVF

Ahoj, prosím o radu, za jak dlouho po prvním IVF jste podstoupily druhé? My to měli složitější v tom, že stimulace byla v listopadu, transfer měl být teď v prosinci, ale nakonec k transferu vůbec nedošlo a musíme na druhé IVF. Nabídli mi hned únor, což jsem odmítla z pracovních důvodů a taky proto, že jsem za poslední rok do sebe dostala hormonů víc než dost, brala jsem celý rok Utrogestan několik dní v cyklu a pak to IVF + předtím oddalování menstruace Norethisteronem, takže těch hormonů bylo opravdu hodně a já mám z hormonů všeobecně strach. Pokud nechci přijít o práci, příchází pro mě další IVF v úvahu nejdříve v dubnu, s tím že za půl roku mi už bude 32 a bojím se to odkládat kvůli věku, myslíte, že v tomhle věku už každý měsíc hraje roli a plodnost se snižuje s každým měsícem? Vím, že děti přirozeně mají i ženy po 40tce, ale už asi začínám stresovat a řešit úplně všechno. Riskly byste to a IVF odložily nebo byste riskly, že přijdete o práci a podstoupily druhý pokus, co nejdříve? Nebo byste tělo nechaly odpočinout od hormonů a počkaly? Vím, že v tomhle mi nikdo neporadí, spíš by mě zajímal názor ostatních, abych mi pomohl si to nějak sama srovnat v hlavě, děkuji za rady. Prosím o anonym, chodí tady známí, kteří neví, že podstupujeme IVF.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
15.12.19 13:12
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu, za jak dlouho po prvním IVF jste podstoupily druhé? My to měli složitější v tom, že stimulace byla v listopadu, transfer měl být teď v prosinci, ale nakonec k transferu vůbec nedošlo a musíme na druhé IVF. Nabídli mi hned únor, což jsem odmítla z pracovních důvodů a taky proto, že jsem za poslední rok do sebe dostala hormonů víc než dost, brala jsem celý rok Utrogestan několik dní v cyklu a pak to IVF + předtím oddalování menstruace Norethisteronem, takže těch hormonů bylo opravdu hodně a já mám z hormonů všeobecně strach. Pokud nechci přijít o práci, příchází pro mě další IVF v úvahu nejdříve v dubnu, s tím že za půl roku mi už bude 32 a bojím se to odkládat kvůli věku, myslíte, že v tomhle věku už každý měsíc hraje roli a plodnost se snižuje s každým měsícem? Vím, že děti přirozeně mají i ženy po 40tce, ale už asi začínám stresovat a řešit úplně všechno. Riskly byste to a IVF odložily nebo byste riskly, že přijdete o práci a podstoupily druhý pokus, co nejdříve? Nebo byste tělo nechaly odpočinout od hormonů a počkaly? Vím, že v tomhle mi nikdo neporadí, spíš by mě zajímal názor ostatních, abych mi pomohl si to nějak sama srovnat v hlavě, děkuji za rady. Prosím o anonym, chodí tady známí, kteří neví, že podstupujeme IVF.

Já jsem šla hned další měsíc, pak taky další měsíc a pak za dva. Chtela jsem to co nejdřív mít za sebou a i dr byl pro.
Pak jsem měla dlouhou pauzu, ale jen kvůli operaci, nebýt operace, dala bych pokus hned další měsíc. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.12.19 13:16
@Anonymní píše:
Já jsem šla hned další měsíc, pak taky další měsíc a pak za dva. Chtela jsem to co nejdřív mít za sebou a i dr byl pro.
Pak jsem měla dlouhou pauzu, ale jen kvůli operaci, nebýt operace, dala bych pokus hned další měsíc. :)

Další měsíc hned na celou stimulaci znova? Je fakt, že doktor mi to nabízel, štve mě, že to v práci neutajím a končí mi smlouva :( Jinak bych šla taky hned v únoru:(

• Nahlásit
  • Citovat
15.12.19 13:21

Pokud by byla touha po dítěti opravdu velká, tak bych do toho šla. V práci bych se to snažila vykrýt dovolenou a ne propustkami a nikomu nic neříkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48855
15.12.19 13:29

V klidu ty dva měsíce počkej, to už nehraje roli a hlavně buď v pohodě. Nech tělo vydechnout a hlavu taky. Dr. ti nabídli dřívější termín nejspíš proto, že jsou zvyklí na pacientky, co po nezdařeném pokusu chtějí začínat co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 13:30
@lleennttiillkkaa píše:
Pokud by byla touha po dítěti opravdu velká, tak bych do toho šla. V práci bych se to snažila vykrýt dovolenou a ne propustkami a nikomu nic neříkala.

Právě, že dovolenou na tři týdny, když vědí, že už mám jedno IVF za sebou je jasné, že jim to dojde a já protože by to byl konečně náš první transfer a já nechci nic riskovat a v práci od rána do večera běhat, chci v klidu odpočívat, takže chci být doma od OPU až do těhotenského testu, tak si nevím moc rady, jak to utajit, jinak bych do toho určitě šla co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
426
15.12.19 13:31

No medzi prvým cyklom IVF a druhým som mala prestávku skoro pol roka. Ale to hlavne kvôli tomu, lebo doktor chcel vedieť, prečo došlo k tomu neúspechu. Takže rozmýšľal a rozmýšľal, poslal na genetiku, dali sme odstrániť vajcovod, lebo myslel že asi to bude hlavný problém, takže prestávka určite prospela, spravili sme si vtedy dlhú dovolenku na druhej strane zemegule. Organizmus si oddýchol psychicky a hlavne od dávok hormónov, dala si dokopy postavu a už druhý cyklus prebehol veľmi rýchlo, bez problémov a aj úspešne. (34 rokov a nemám pocit že mi niečo uniklo). Je to akurát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 13:32
@ugluk píše:
V klidu ty dva měsíce počkej, to už nehraje roli a hlavně buď v pohodě. Nech tělo vydechnout a hlavu taky. Dr. ti nabídli dřívější termín nejspíš proto, že jsou zvyklí na pacientky, co po nezdařeném pokusu chtějí začínat co nejdříve.

To je pravda, doktor pak říkal, že to záleží na nás a až se rozhodneme, máme se ozvat, tak si myslím, že kdyby měl pocit, že není dobré to odkládat, tak by nás snad na to upozornil.

• Nahlásit
  • Citovat
709
15.12.19 13:45

Já šla na druhý pokus až po roce. Vůbec nechápu, jak to někdo dá, jít hned po měsíci. Mě teda bylo z těch hormonů pěkně zle, ani jsem nechtěla podruhý na to moc jít. Ale jedno dítě jsem už měla.
Myslím, že pauzičkou nic nepokazíš. Aspoň si odpočineš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.12.19 13:49
@Anonymní píše:
Právě, že dovolenou na tři týdny, když vědí, že už mám jedno IVF za sebou je jasné, že jim to dojde a já protože by to byl konečně náš první transfer a já nechci nic riskovat a v práci od rána do večera běhat, chci v klidu odpočívat, takže chci být doma od OPU až do těhotenského testu, tak si nevím moc rady, jak to utajit, jinak bych do toho určitě šla co nejdříve.

U nas v caru doporucuji pauzu tri mesice. A to mi připadá akorat. A mimochodem, lepsi je spis chodit do práce. Doma to stejne nevylezis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
15.12.19 13:50

Mne bylo v Pronatalu receno - alespon 3× odmenstruovat a pak lze zahajit dalsi stimulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 14:10
@Pajka89 píše:
U nas v caru doporucuji pauzu tri mesice. A to mi připadá akorat. A mimochodem, lepsi je spis chodit do práce. Doma to stejne nevylezis.

On to právě bral tak, že stimulace byla v listopadu, takže druhá může být za tři cykly v únoru, ale mezitím jsem měla kompletní hormonální přípravu na transfer, který pak neproběhl, takže bez hormonů jsem teprve chvilku a ráda bych si od nich dala pauzu kompletně ne jen od injekcí. Vím, že to myslíš dobře, že je lepší pracovat, ale já dělám dvanáctky, kolikrát i tři po sobě a od rána do večera se nezastavím, jsem ráda, že se vůbec najím, jsem věčně ve stresu a mám kolem sebe všechny možné infekce od infekčních průjmů, přes MRSU, svrab a podobně, kdybych dělala v kanclu neřeším to a normálně bych nejspíš pracovala, ale takhle opravdu :srdce: nechci riskovat, že bych o to svoje vymodlené miminko v těch stresech přišla, to už nemluvím o tom, že bych si to pak vyčítala, že jsem pro to neudělala maximum. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
5489
15.12.19 14:43

Nechápu centra, které udělají klidně další stimulaci hned po měsíci. Ani tomu moc nevěřím. Nejdřív se musí poslat na pojišťovnu žádost a čekat, jestli ji schválí. A každopádně zdravotně je to hnus. Normální je počkat minimálně 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
15.12.19 17:39

@karkarka jjj, vsude je to tak. Ten hormonálny koktejl dá zabrat, 3 mesiace sa všeobecne na svete odporúča prestávka. A kde takto naháňajú z jedného cyklu do druhého…to už zavána neskutočným nahánaním penazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2454
15.12.19 17:49

@Tina69 Ja jsem tady na emimi četla o více holkach, co šly po neuspechu hned. Takže stran pojišťovny to asi možný je. Já osobně byla vždy po minimálně půl roce, ale bylo to dano jinými okolnostmi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama