Reklama

Opakované záněty močových cest u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sarael
Kecalka 288 příspěvků 05.09.18 09:20
Opakované záněty močových cest u dětí

Zdravim,
neřeší tady nekdo taky jako my, opakovane záněty močových cest? Nase dcera se s tim trápí uz pres 3 roky a je celou tu dobu na zajistovacich atb. Vždy, kdyz se vysadí, tak za tyden je novy silny zánět. Dáváme brusinky v tabletach, probiotika, bylinky, ale zadne zmeny k lepšímu.
Zajímaly by me zkusenosti ostatnich…
 Diky

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6219 příspěvků 05.09.18 09:32

A jaká všechna vyšetření má za sebou?

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 05.09.18 09:53

Předpokládám ,že se léčí na urologii. Nemá tzv. divertikl moč. měchýře ? Je to taková dutinka ,kde se drží bakterie a to pak způsobuje permanentní zánět . Můžete dveří dávat lichořeřišnici, jsou to přírodní ATB.

luca241
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 05.09.18 10:08

Blokurimu bych zkusila dávat.co na to Dr?co máte za vyšetření?

kalie
Kecalka 348 příspěvků 05.09.18 10:39

Zkusila bych akupunkturu…znam jefnu holcicku, ktera na tom byla dost podobne, a pomohlo ji to hodne…chodila curat co 5 minut a zanety mela taky porad…nejsem si tedy jista, zda mela ty zajistovaci ATB, kazdopadne na urologii byli peceni vareni. Po akupunkture se snizilafrekvence curani i frekvence zanetu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně včera v 18:19
Zánět močových cest u chlapečka

Ahoj mám prosbu můj syn prodělal cca v 8 měsících zánět močových cest dostal ATB a bylo dobře teď je nám rok a tři měsíce a začali nám 40 horečky hned druhý den jsme jeli k našemu Dr. ten bral krev a moč. Samozřejmě se zjistilo, že máme opět zánět močových cest. A má celkem vysoké hodnoty. Dnes jsem Dr volala a říkal, že by počkal protože v pátek mají přijít výsledky o jakou bakterií se jedná a aby na to nasadil ATB samozřejmě, když se zhorší stav nasadí je ihned. Dal nám jakýsi kapky, který nám snižují teplotu opravdu dobře. Ale řekl nám že nás pošle i na ultrazvuk a já se bojím čeho ultrazvuk ledvin? Vůbec nevím co dělám špatně ???? už jsem zoufalá protože mi nepřijde že bych ho málo oblékala. Jinak jsme nikdy nebyli s ničím nemocný

pavla.souku
Stálice 94 příspěvků včera v 18:29

to není o oblékání, ale hygieně, zánět močáku způsobuje bakterie e coli, tzn. střevní bakterie, myj ho po stolici

sucuba
Kecalka 125 příspěvků včera v 18:30

Ano ultrazvuk ledvin ale tam zjistí stejně jenom tvar a velikost :).. Zkuste brusinkovy čaj.. Jinak cevkovanim lze zánět přenést do ledvin..

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků včera v 19:31
@sucuba píše:
Ano ultrazvuk ledvin ale tam zjistí stejně jenom tvar a velikost :).. Zkuste brusinkovy čaj.. Jinak cevkovanim lze zánět přenést do ledvin..

Ultrazvukem se zjistí i funkčnost, určitě je dobré ho absolvovat . Není to zatěžující vyšetření.
Brusinkový čaj bych nedávala ,tam bude účinné látky nula nula nic. Kupte v lékárně lichořeřišnici v kapkách ,je to přírodní ATB .
O zánětu ledvin cévkování jsem neslyšela ,leda zánět moč. trubice. Cévkování je nejlepší odběr moče na kultivaci ,zamezí se tak kontaminaci moče .

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků včera v 19:34
@pavla.souku píše:
to není o oblékání, ale hygieně, zánět močáku způsobuje bakterie e coli, tzn. střevní bakterie, myj ho po stolici

Zánět způsobuje více bakterií, ne jen E.coli. Přenos E.coli ze stolice je možný u děvčat, u chlapců bych to nepředpokládala .Je vhodné chlapečka vyšetřit na urologii, může tam být nějaká funkční nebo anatomická příčina, proč se zánět opakuje.

sucuba
Kecalka 125 příspěvků včera v 19:43

@leryl ano zamezí se kontaminaci moče, ale z močových cest pokud je zánět jen tam, tak se přenese do ledvin. Ultrazvukem se funkčnost nezjistí. Já chodím každý rok na specializované středisko již od mala. Tento problém jsem také mívala.. Odmala už na to netrpím, vysledovala jsem co zabírá jako první pomoc :) .
Co pomáhá-mít chodidla v teple, nesedat na studené židle,studenou zemnebo schody, prostě se vyvarovat prochladnuti, chodit pravidelně na záchod, při prvních příznacích (bolest v krizich, pálení při curani) horká vana, nahřívat ledviny takovým tím teplým polštářkem do kterého se leje voda. Nenosit tanga a dodržovat hygienu. Vyvarovat se koupání nebo sprchování ve studené vodě. Další zázračná věc jsou brusinky-sušené, džus, Jam, brusinkovy čaj (nebo také urologicky) . Tabletky od firmy swiss-jsou to taky brusinky ale v tabletce, při prvních příznacích klidně 3 naráz. Tohle vždy pomohlo mě. U takhle malých dětí nevím jak se to léčí, když asi ještě neumí říct že ho něco bolí, chápete. Dále škodí moc sladké věci a čokoláda. Další věc je to, že může mít bakterií E-coli, ta je zabydlena v močové měchýři a ANTIBIOTIKA HO NEZNIČÍ! mě pomohla D-manoza. Další věc je ta, že nejčastěji se infekce přesune z bakterií z konečníku, takže dostatečná hygiena je žádoucí. :)

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků včera v 21:01
@sucuba
@sucuba píše:
@leryl ano zamezí se kontaminaci moče, ale z močových cest pokud je zánět jen tam, tak se přenese do ledvin. Ultrazvukem se funkčnost nezjistí. Já chodím každý rok na specializované středisko již od mala. Tento problém jsem také mívala.. Odmala už na to netrpím, vysledovala jsem co zabírá jako první pomoc :) .
Co pomáhá-mít chodidla v teple, nesedat na studené židle,studenou zemnebo schody, prostě se vyvarovat prochladnuti, chodit pravidelně na záchod, při prvních příznacích (bolest v krizich, pálení při curani) horká vana, nahřívat ledviny takovým tím teplým polštářkem do kterého se leje voda. Nenosit tanga a dodržovat hygienu. Vyvarovat se koupání nebo sprchování ve studené vodě. Další zázračná věc jsou brusinky-sušené, džus, Jam, brusinkovy čaj (nebo také urologicky) . Tabletky od firmy swiss-jsou to taky brusinky ale v tabletce, při prvních příznacích klidně 3 naráz. Tohle vždy pomohlo mě. U takhle malých dětí nevím jak se to léčí, když asi ještě neumí říct že ho něco bolí, chápete. Dále škodí moc sladké věci a čokoláda. Další věc je to, že může mít bakterií E-coli, ta je zabydlena v močové měchýři a ANTIBIOTIKA HO NEZNIČÍ! mě pomohla D-manoza. Další věc je ta, že nejčastěji se infekce přesune z bakterií z konečníku, takže dostatečná hygiena je žádoucí. :)

Tak v močovém měchýři jsou bakterie přítomné skoro vždy, pokud není infekce jen v močové trubici, tam se právě množi. Proto se odebírá střední proud moče, ne první. Cévkování jsem absolvovala nesčetněkrát a nikdy to nevedlo k zánětu ledvin, tak paní prosím nestrašte.
Neříkám, že se to nikdy nemůže stát, ale není to obvyklé. D-manosa je vhodná jako prevence nebo při počátečních potížích ,ale při rozjetém zánětu nepomůže .

sucuba
Kecalka 125 příspěvků včera v 21:09

@leryl ano, záleží na množství leukocytu, nesnažím se paní strašit(omlouvám se pokud to tak vyznělo), jen jsem chtěla předat to, co jsem se za celou tu dobu, co se léčím. dozvěděla :oops:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama