Opalovací krém pro novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 02.04.09 19:57
Opalovací krém pro novorozence

Prosím, jaký používáte opalovací krém pro mimi? Potřebovala bych nějaký superjemný, co nejméně chemický, s optimálním UV filtrem. Ne že bych mimi někde opékala na slunci, ale přeci jen na delší procházce se přímému slunci nevyhneme, ať se snažím sebevíc, tak bych raději něčím preventivně namazala čumáček…

Nejnovější recenze z kategorie Krémy pro děti

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Meghan
Kecalka 252 příspěvků 02.04.09 20:02

já měla niveu, faktor 50 :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.04.09 20:07

Já jsem teda Anežku zezačátku nemazala ničím, doktorka mi nedoporučovala ani po koupání nic jiného než slunečnicový olej. A sluníčku jsem Anežku první půlrok vůbec nevystavovala. Kočár jsem přikryla plínou, pokud jsem musela přejet někudy, kde nebyl stín. Nemělo by svítit ani na nožičky. Na tohle jsem byla teda citlivka a i moje mamka mi to skoro vyčítala. Ale všude se teď píše, jak je to nebezpečné i pro větší děti a že si kůže všechno pamatuje. Navíc ani já ani manžel se extra dobře neopalujeme, tak nechci riskovat. Je to jen můj názor, jen radím nevystavovt vůbec, ale já když vidím maminky, jak jsou na sluníčku s malými dětmi a nijak to neřeší, tak mi z toho není dobře. Ale každá děláme, co myslíme že je správné.. Když byla pak Anežka větší (ale spíš až druhé léto), tak jsem ji mazala krémy speciálně pro malé děti (Nivea baby, Babylove z DMka apod). Faktor myslím 50.

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.09 20:19

Ahoj,

do roku jsem kluka nemazala ničím a do teďka používám pouze krémy s minerálními filtry, Daylong, Microsun nebo od Biodermy.

frogletfriend
Závislačka 2872 příspěvků 02.04.09 20:29

Ahoj, mám Microsun. Zítra použiju poprvé, pokud bude tak slunečno, jako dneska. Áďa se narodila v červenci, jelikož byla čerstvé mimi, nemazala jsem a dala se před sluníčkem uchránit (malé mimi, co jen spí a skoro se nehýbe). Kdežto teď bude Áďi 9 měsíců, chodí kolem kočáru, různě se z kočárů vytáčí apod. a nejde zabránit tomu, aby se sluncem v kontaktu nebyla vůbec.

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 02.04.09 20:32
La Roche-Posay

ahoj,
do roku věku jsem dceru na slunce nedávala vůbec. Jak píše hkac, neustále ve stínu a přes poledne jsme ven vůbec nechodily (ani pod slunečník). Uznávám, kolikrát jsem byla za exota, ale to naše dítě je ten nejhorší fototyp (vlasy do rezava, bílá pleť), takže dávám až úzkostlivě pozor.
Jinak používám opalovací krém od La Roche-Posay 50. Z toho co je tu na trhu je pro ta nejmenší mimina asi tím nejlepším.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 02.04.09 21:10

Ahoj,
taky pouzivam La Roche-P. 50, teda pouzivala jsem az ted na horach (unor) a budu pouzivat v lete. Je vyborny, i pro alergicke deti (AE).
No ale koupila jsem si ho uz loni na leto, ale prave mi kozarka rikala, ze bych Domcu mazat nemela, nicim, proste jak psaly holky, zakryt plinkou a vubec nevystavovat slunci. :wink:

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.04.09 22:00

ahoj, výborný je opalovák od Weledy, není tam vůbec žádná chemie, pro děti jak dělaný. Nevýhodu u starších dětí má, že na rozdíl od „chemických“ voděodolných se musí domazávat po každém koupání, ale to u malého mimča řešit nemusíš:)

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 02.04.09 23:00

Děkan za odpovědi. Máte pravdu, teď ještě ničím mazat nebudu (Míšovi je 5 týdnu) plína to jistí 8)

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 03.04.09 20:12

mlíčko od Vichy UV 60, Používala jsem od 6t - nejdřív nohy a pak ruce a obličejík v pohodě, ale stejně jsem chránila i plínkou

LenkaN26
Závislačka 4091 příspěvků 06.04.09 22:35

Já obecně ráda používám Laveru, je topřírodní kosmetika tudíž i opalováky jsou na minerální bázi. Pro úplné prcky mají toto: http://www.lavera.cz/…jence-a-deti
Já jsem pro sebe začala používat tento http://www.lavera.cz/…spreji-spf25 a nikdy jsem s opalovacím krémem nebyla tak spokojená. Vždycky jsem se i po krátkém pobytu na sluníčku naprsoto osypala a s tímhle krémem jsem přežila loňskou dovolenou u moře bez jediného pupínku a spálení. Dřív jsem se připekla i s 50 La roche…

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 07.04.09 13:13

Klárce jsem v půl roce mazala jen nožičky Daylong 40, ale jinak nevystavovala slunci, teď obě holky budu mazat Daylong 16-jsem spokojená..

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 07.04.09 20:07

Ahoj, já používala Microsun (ale ten má minerální filtr a blbě se rozmazává) a pak La Roche 50+ (ten byl perfektní). Loni jsem T. oblíkala ven dlouhý rukáv i nohám a používala slunečník, ale stejně jsem ji mazala, protože sluníčko opaluje i ve stínu :roll:

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 07.04.09 22:19

Já měla Daylong

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 07.04.09 22:23

Taky Daylong.
Asi mi ho myslím doporučila doktorka.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >