Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Mišulkamíša píše:
hm tak to já jsem fakt blázen, jdu si tu roušku sundat a začít se chovat normálněale tu náplast si dám
Já je teda moc nemám, většinou se mi udělá, když si večer před spaním vyčistím zuby a nedám si pomádu na rty, tak ráno už mě svědí ret..okamžitě dám na to místo náplast a do večera zmizí a nestačí se ani vyklubat.. ![]()
ja mela opar uz v porodce a taky ho mam kazdej mesic, nepusinkuju, mam ho prelepenej tou hojivou naplasti a ruce si desinfikuju tim gelem, pokud si sahnu na pusu, po umyti si pusu utiram do papirovy uterky
Tak já na opary trpín od malička. ( jednou na dovolený se mi druhý den udělal opar vedle oparu po celý puse… vypadala jsem jak havajský domovník
).
Po vyzkoušení všemožných mastiček, které chvilku fungovaly, ale za chvíli přestaly, léčím opar vajíčkem z oriflamu. Nosím ho pořád u sebe a kdž cítím takové to pálení, hned mažu a mažu. Pořád! N2kdy to zabere hned ,někdy to nepodchytím a když se oběví, zase mažu. Hodně rychle se to léčí s touhle mastičkou. Aspoň u mne.
Měla jsem ho už 2× co máme malého a se snažím ho nepusinkovat a aby mi nesahal na pusu. ( což někdy prostě ulítne ). Nic víc a v pohodě. Pokud není k tomu nějak náchylný, tak mysalím, že ho nechytne.
no já mám bohužel špatnou zkušenost - opary mívám často, z leknutí, ze stresu, z únavy ![]()
Terezka ho ode mne chytla, když jí bylo 5 měsíců a trpěla těžkým atopickým ekzémem. Dostal se jí do záhybů na krku a museli jsme kvůli tomu být 14 dnů v nemocnici na kapačkách a jizvy má na krku doteď ![]()
nikdy už ho ona sama neměla a Honzík ho nikdy ode mne nedostal…
alla píše:
no já mám bohužel špatnou zkušenost - opary mívám často, z leknutí, ze stresu, z únavy![]()
Terezka ho ode mne chytla, když jí bylo 5 měsíců a trpěla těžkým atopickým ekzémem. Dostal se jí do záhybů na krku a museli jsme kvůli tomu být 14 dnů v nemocnici na kapačkách a jizvy má na krku doteď
nikdy už ho ona sama neměla a Honzík ho nikdy ode mne nedostal…
lenous píše:
Tak já na opary trpín od malička. ( jednou na dovolený se mi druhý den udělal opar vedle oparu po celý puse… vypadala jsem jak havajský domovník).
Po vyzkoušení všemožných mastiček, které chvilku fungovaly, ale za chvíli přestaly, léčím opar vajíčkem z oriflamu. Nosím ho pořád u sebe a kdž cítím takové to pálení, hned mažu a mažu. Pořád! N2kdy to zabere hned ,někdy to nepodchytím a když se oběví, zase mažu. Hodně rychle se to léčí s touhle mastičkou. Aspoň u mne.
Měla jsem ho už 2× co máme malého a se snažím ho nepusinkovat a aby mi nesahal na pusu. ( což někdy prostě ulítne ). Nic víc a v pohodě. Pokud není k tomu nějak náchylný, tak mysalím, že ho nechytne.