Manžel opatrovník aniž by osvojoval děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 08:27
Opatrovník

Zdravím mám takový dotaz… Nejsem na tom teď po zdravotní stránce nejlíp a chci mít zajištěné děti kdyby náhodou se mi něco stalo :( abych vysvětlila situaci mám z předchozího vztahu dvě děti… Bio otec sice platí, ale k dětem se už přes rok nemá a mít ani nechce… Mam manžela se kterým mám jedno společný dítko… No a teď k věci… Nechci aby ty dvě děti který vychovává manžel po mě smrti skončili u někoho kdo se o ně nestará a koho neznají… Dá se nějak udělat manžel opatrovníkem aniž by si musel osvojovat? Samozřejmě se souhlasem bývalého myslím, že ten s tím bude souhlasit aby zůstali u manžela… Jen kromě osvojení mě nenapadá jak to udělat :roll: děkuji za jakékoliv nápady či zkušenosti

Reakce:
Lenis87
Kecalka 234 příspěvků 22.01.19 08:34

Ahoj, jsem v podobné situaci a řešila jsem to i na OSPODu. Prý pokud nechceme osvojení, je to na rozhodnutí soudu po mém případném úmrtí. Prý když má dítě sourozence z nového vztahu, se kterým vyrůstá, berou na to ohledy. Taky záleží na přímluvě babiček a podobně. Dopředu to bohužel zajistit nejde. Na to, že je každé druhé manželství rozvedené, tohle naše právní úprava jaksi neřeší. :(

Kaci89
Kecalka 388 příspěvků 22.01.19 09:25

Holky me z toho uplne mrazi..preju at se k vam stesti otoci a vse dobre dopadne po vasem zdravotnim stavu :kytka:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >