Operace krčních mandlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lůů111
Povídálka 19 příspěvků 25.03.18 19:40
Operace krčních mandlí

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, jsem 5 dní po operaci vyndání celých krčních mandlí. pred jedním dnem mě propustili z nemocnice, mám docela bolesti které tlumim algifenem, a obklady na krk studený, blbě mluvím když mluvím déle bolí to. Ale chtěla jsem se zeptat nemůžu moc otevřít pusu a jazyk vypláznout už vůbec ne jakoby mě bolel kořen jazyka hodně a panty všechno stuhli nevíte co to může být?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

medmenka
Závislačka 4728 příspěvků 25.03.18 19:52

@Lůů111 to je naprosto normální stav po odstranění krčních mandlí, mě kořen jazyka bolel cca 1 měsíc než se to vše vrátilo do normálu. Dej si něco studeného, to mi docela na bolesti jazyka pomáhalo. Každým dnem to bude lepší a lepší. Přeji ať jsi brzo fit.

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6271 příspěvků 28 inzerátů 25.03.18 20:13

Mě v dětství trhali mandli, měla jsem to podobně. A co jsem milovala, je to, že mi každý den dávali zmrzlinu, studené prospívalo.

Lůů111
Povídálka 19 příspěvků 25.03.18 20:31

Děkuji za vaše odpovědi takže se nemám děsit a dat tomu čas? A jak poznám že už je to úplně zahojeny že můžu jíst normální jídla a nekrvacet? A kdy vám dovolili si vyčistit zuby?

MyDestinka
Kecalka 280 příspěvků 25.03.18 21:06

@Lůů111 byla jsem na tom v listopadu. Ten jazyk je úplně normální. Cca až po 3 týdnech jsem měla pocit, že se „odlepil“ a začal volně pohybovat. Nejhorších bylo 14 dní po operaci. Po probuzení úplně nejhorší po prvním polknutí. To jsem přes bolest neviděla a pomohlo až zaledovani. Ale pak už to opravdu bylo den ode dne lepší. Zuby jsem opatrně čistila asi od 8.dne od propuštění. Ale spíš ty přední. A pořád jsem kloktala tantum verde.

MyDestinka
Kecalka 280 příspěvků 25.03.18 21:09

Snaž se to moc nenamahat, nemluvit, jídlo doporučuji kašovité. I doktoři mi říkali, že to je velký zásah na špatně hojitelnem místě…

medmenka
Závislačka 4728 příspěvků 25.03.18 21:38

@Lůů111 zuby jsem si čistila hned druhý den po operaci jen tak opatrně, určitě si také po jídle vyplachuješ peroxidem vodíku, sice je to hnusné ale musí se dutina ústní udržovat v čistotě aby se rána dobře hojila. Ten jsem dostala na ředěný domů při propuštění s nemocnice. Jíst můžeš co ti půjde, ale né žádnou horkou stravu, aby ti rána nezačala krvácet.

Lůů111
Povídálka 19 příspěvků 25.03.18 21:59

Děkuji za odpověď. Mě po propuštění nedali nic žádný prášky na bolest ani kloktadlo, ani žádný peroxid. A mluvení se vám kdy zlepšilo mám jít za pár dní na kontrolu na orl a mluvení mě bolí. A říkali mi že se má udělat strupy a pak odpadnout budu to nějak registrovat?

medmenka
Závislačka 4728 příspěvků 25.03.18 22:12

@Lůů111 aha, tak můžeš pusu vyplachovat heřmánkovým čajem studeným. Mluvení mě také bolelo, ale každý den bude lepší, mě hodně pomáhalo to kloktání a studené. Mě když odpadával jeden velký strup, tak to začalo trochu krvácet, tak jsem to raději konzultovala s lékařem na ORL koukl na to a vypálil jednu žilku a zase jsem jela domů. Než se ti vyloupou strupy, tak opravdu nejez ani nepij nic horkého.

Lůů111
Povídálka 19 příspěvků 25.03.18 22:45

Hermankem to vyplachuji. Ale nemusí se stát že mi to bude krvácet já se totiž toho vypalování hrozně bojím. A jak poznám že mi strupy odpadli už?

smada
Kecalka 170 příspěvků 25.03.18 23:17

@Lůů111 Zuby jsem čistila od druhého dne, jen jsem to nepolykala. Normální jídlo jsem zvládala po deseti dnech bez problému, ten stav se teď bude rychle lepšit, neboj. Můžu ještě k tomu chlazení krku doporučit nějakou sladkou žvýkačku - tu mi doporučila sestra v nemocnici, spolu se zábalem krku okamžitá pomoc při ukrutných bolestech zubů a krku.
@MyDestinka Tak to třeba mě hned nutili už ten den po operaci mluvit, okamžitě i čistit zuby. Že je důležité se snažit, a je fakt, že jsem měla hodně rychlé a bezproblémové zotavení. Dokonce jsem třetí den dokázala sníst bagetu z automatu (byla to taková ta měkká), sestrám jsem se tím ale nechlubila :D

Lůů111
Povídálka 19 příspěvků 26.03.18 04:52

Bojím se že mám takový ten horší průběh. Hlavně když polknu tak jakoby v krku jsem měla usazený všechny sliny a hleny a těžce se polkne prý je to normální pooperační stav a dávali mi na to Ambrobene.

MyDestinka
Kecalka 280 příspěvků 26.03.18 08:35

@smada tak to ti závidím ;) fakt. Já nejsem žádná cíťa, ale tři týdny byly mazec. Ale je pravda, že mě si tam nechali 6 dní. Horší pooperační průběh mám napsáno v propoustecich papírech.

MyDestinka
Kecalka 280 příspěvků 26.03.18 08:38

@Lůů111 hodně kloktej. A neboj, ještě pár dní a bude líp. :kytka: a pokud to nejde, tak to prostě nelámej přes koleno. Hodně pít je základ. Já si jídlo fakt mixovala do kaší. Ale do toho jsem zkoušela třeba kousek plátkového sýra, studený žlutý meloun byl taky fajn…

smada
Kecalka 170 příspěvků 26.03.18 11:24

@Lůů111 Dívej, nešpekuluj o tom, nepřemýšlej o tom. Pokud ti to nekrvácí, tak je to dobrý. Já to měla všechno v pořádku, ale pořádně mluvit bez huhlání mi taky trvalo. Ty hleny v krku jsem měla přes měsíc! Jsem tam furt cítila tu knedlu a dávila se nad umyvadlem a snažila se to vyplivnout. Na kontrole mi dr. řekla, že ty hleny jsou normální (řešila jsem, jestli nejsem třeba nachlazená, tak jestli nemám zkusit nějaký sirup), bylo to pro mě úmorné, protože dostat to z toho krku pro mě byl fakt výkon. Pak to najednou ze dne na den odešlo.
Jíst pomalu zkoušej, co zvládneš, samozřejmě nepálivé, nic, co by se tam mohlo zapichnout. Jak jsem psala, tu měkkou plněnou bagetu jsem při své nenažranosti zvládla už třetí den. Potom můžeš různé máčky s knedlou, těstovinou a masem. Prostě věci, co dobře kloužou do krku :) Stehy jsem vůbec nezaznamenala, to vůbec netuším.
Doma jsem si pak hlídala, abych netahala děcka, neohýbala se. Na to mě upozorňovali, že by mě to mohlo prasknout.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama