Oplocení - sankce za černou stavbu

15.5.17 20:33

Oplocení - sankce za černou stavbu

Dobrý den, prosím o pomoc s informacemi Vás, kteří se vyznáte nebo máte osobní zkušenost. Bydlíme v bytovce. Pozemek na kterém bytový dům stojí je náš a ne obecní. Rozhodli jsme se udělat si oplocení. Respektive jej obnovit, před X lety tu již byl, stále je tu zděná podezdívka s kovovými sloupky. Stavební úřad nás už x vrátil a to co po nás chce tu nebudu ani vypisovat :roll: :cert: Rozhodli jsme se si plot zkrátka postavit. Prosím co bude následovat, pokud by nás někdo nahlásil na stavební úřad? Pokuty, rozebrání oplocení… Dalo by se to pak nějak obhájit??? :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22866
15.5.17 20:46

Chtělo by vědět proč Vám to neschválí. A ano pak to může skončit i zbouráním plotu nebo je to přejde a dodatečně vám dají souhlas, ale to ti teď nikdo neřekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
15.5.17 20:48

Asi neporadi, mame to uplne stejne a po precteni pozadavku ze stavebniho uradu jsme se rozhodli stejne jako vy. Bydlime na vesnici a zidka/oploceni je od sousedu chtene, tak snad nas nikdo neuda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
15.5.17 20:56

Tak my osobně jsme nedávno oplotili náš pozemek načerno. To samé střešní okna, taky bysme měli mít povolení. To samé dva větší kotce pro zvířata. Je mi jasné, že bych na sebe jen upozornila. ale jedná se o rod. dům a vše kolem rd. Časem chci přístřešek na pastvinu a tam si nerisknu.

Jinak rodimna si teď koupila 1000m2,a poctivě si zašli na úřad. NE. Navíc samozřejmě byli proti i ochranáři, jak jinak. Nemůžou si tam postavit ani posezení, nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 20:57

@Aspera ne že neschválí, my bychom se na to povolení uplně vykašlali upřímně…ty požadavky jsou šílené a ani po 4 měsících nemáme vše co chtějí, pokaždé nás vrátí s tím, že potřebují ještě tohle a že tamto máme špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 20:58

@Hermina.p no právě…my jsme si to začli vyběhávat JEN kvůli lidem…jinak bychom se na to vykašlali rovnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7239
15.5.17 21:49
@Miichaella28 píše:
@Aspera ne že neschválí, my bychom se na to povolení uplně vykašlali upřímně…ty požadavky jsou šílené a ani po 4 měsících nemáme vše co chtějí, pokaždé nás vrátí s tím, že potřebují ještě tohle a že tamto máme špatně…
Že vy se do toho plotu chystáte schovat protijaderný kryt? :mrgreen:
Já myslela, že tyhle drobné stavby jsou jen na ohlášku. :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.17 22:06

@Brontik nene na plot „pry staci jen“ uzemni souhlas…a milion kravin k tomu. :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7239
15.5.17 22:08

Aha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12522
15.5.17 23:45

Já bych to na vašem místě nedělala, zvlášť pokud po vás chtějí třeba vyjádření majitelů sítí - voda, plyn apod. To, že budete muset plot rozebrat a zaplatit pokutu, je asi to nejmenší. Pokud je pod plotem nějaká síť, můžou na vás hodit kdejakou havárii. Nedávno jsme opravovali dům ve městě, zasahovali jsme do sítí a sakra jsme si dávali pozor, aby jsme měli veškerou dokumentaci v pořádku. Zatněte zuby a vyběhejte co máte, jinak vám bude dalších dvacet let sedět za krkem strašák černé stavby a sankcí, které z ní plynou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35316
16.5.17 06:27

POkud uz jste to zacali resit, tak bych se bala udelat to nacerno. Je to podle me horsi, nez to udelat nacerno rovnou. Pro nenatahnete pletivo na stavajici sloupky, to snad povoleni nevyzaduje.
Nam taky tedka stavebni uraqd hazi klacky pod nohy se stavbou domu, melo by se to jmenovat"protistavebni urad", podle me jeho ucelem je zabranit tomu, aby si lidi neco postavili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22866
16.5.17 06:55
@Miichaella28 píše:

Já myslela pokračování, až vás někdo udá a počítám, že někdo se najde, kdo to udá. V každé vesnici je jich dost co mají na starosti hlavně ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
16.5.17 08:12
@Janli píše:
Já bych to na vašem místě nedělala, zvlášť pokud po vás chtějí třeba vyjádření majitelů sítí - voda, plyn apod. To, že budete muset plot rozebrat a zaplatit pokutu, je asi to nejmenší. Pokud je pod plotem nějaká síť, můžou na vás hodit kdejakou havárii. Nedávno jsme opravovali dům ve městě, zasahovali jsme do sítí a sakra jsme si dávali pozor, aby jsme měli veškerou dokumentaci v pořádku. Zatněte zuby a vyběhejte co máte, jinak vám bude dalších dvacet let sedět za krkem strašák černé stavby a sankcí, které z ní plynou.

To je pravda, ale my třeba máme novostavbu a sítě máme přesně zmapované, jenom jsme při ohlášce stavby zapomněli na oplocení a teď bychom to měli vyběhávat znovu i když víme že žádné sítě v místě oplocení nemáme. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barrbucha
30.5.17 11:40

Máme to nápodobně…chcem slepicím postavit zděný kurník, no a pána nezajímá nic jiného než jako prej kde naše slepice budou mít výběh… :roll: manžel mu řekl že v obýváku (on je torchu vtipálek a na blbou otázku blbě opovídá) já mu řekla že slepice mají pro sebe volnou zahradu, že kolem záhonku mám natáhlé pletivo, do výšky asi nad kolena a že dle pěsování zahárdku změnšuji či zvětšuji, okamžitě se zeptal jaké mám sloupky, jak hluboko v zemi atd…když jsem mu řekla, že sloupky tam jsou tyčky od rajčat zabouchané v zemi, blbě se na mě podíval, masakr, za chvíli budeme muset hlásit kde jsme opřeli hrábě nebo postavili kolečka :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
barrbucha
30.5.17 11:43

Jinak co se týká výměny plotu, teď to taky řešíme, je že pokud se plot vyměňuje za ten co tam byl, tzn. drátěný za drátěný tak se nic nehlásí, ale jelikož mi měníme drátěný za takový ten betonový skládaný, tak už musíme mít souhlas souseda vedlějšího pozemku, že souhlasí s betonovým plotem a musíme k tomu dodat situačku, s podpisem souseda, popis plotu, jak bude velký jak bude postavený atd atd atd…proč dělat věci jednoduše když to jde složitě, že jo

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama