Opora při rozvodu

565
5.4.20 18:52

opora pri rozvodu

Bohuzel po 14 letech vztahu budu zadat o rozvod.Je tu nekdo, kdo resi podobnou situaci? S kym by si clovek mohl napsat a postezovat si? Nebo jen cloveka trochu podporil? Zatim vse jeste tajime a ja mam hruzu z okoli-hlavne manzelovi rodiny :oops: Ale dal uz to nezvladnu, ze vztahu se vytratila ucta(manzel) a z meho laska, takze dal pokracovat je zbytecne. Nastesti nemusim resit existencni problemy(zustane mi mensi byt)a praci taky mam.Ale i tak mam obrovsky strach ze samoty(mam jen maminku a babicku)zato manzel ma obrovskou rodinu :( Jo a dite syn 6 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

132
5.4.20 19:03

Klidne napis do zpravy… tady to rozebirat nechci. Dnes mi stacilo procist tady par diskuzi a nektere damy asi jsou tady tak nestastne nebo znudene, ze musi ryt i kdyby melo o jit pocasi:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
5.4.20 22:41

Budu rada kdyz napises, ja prochazim ted tim samym…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4463
6.4.20 15:36

Taky klidně napiš, ráda si popovídám, řeším to samé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
6.4.20 15:50

Ahoj, řeším teď to samé :mavam:
Před 3 týdny jsem se odstěhoval od manželky, mám 3 děti. Je mi 47 a šel jsem do podnájmu v Praze. Zatím to vypadá, že to finančně zvládnu, ale záleží na konkrétních detailech rozvodu. Pak mě čeká zajištění bydlení…
A nemám jinou ženu… jen to jednoduše již dál nešlo :nevim:
A můj největší strach před tím byl právě strach ze samoty :lol:
S právnikem a žádostí o rozvod ještě čekám, až skončí problémy s koronou.
Pokud chceš, klidně napiš soukromou zprávu
PS: Po 20 letech manželství a ne, nebudu se vracet ;), to je už jasný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13277
6.4.20 19:04

Mně pomohli brácha a jeho teď už bývalá manželka. A pár kamarádek.

Měla bys mít jasno v tom, kde budeš bydlet, v péči o syna a ve financování svého dalšího života.
Dokážete se s manželem na všem domluvit? Nebo aspoň na něčem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
6.4.20 21:42

Dekuji vsem za prispevky, budu postupne psat. @Černá vdova ano, bydleni mam, finance prumerne, na alimentech se snad dohodnem. A syn bude bydlet se mnou, manzel nema stalou pracovni dobu, takze ho bude vidat o vikendu a pres tyden dle dohody. Doufam, ze nebude delat naschvaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1944
6.4.20 21:47

Zvladnes to. Prošla jsem si tím před pěti lety, s dvouletou dcerou. Moji rodiče daleko. Na vykecani jsem měla kamarádky, k tomu doma psa, chození do lesa, práce kolem domu a na zahradě. Snaž se, aby to proběhlo co nejvíc v klidu. Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
6.4.20 21:53

@Bufanda takovym lidem jako ty skladam poklonu. Zenska po rozvodu sama na baraku a jeste daleko od rodiny.Jsi silna zena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13277
7.4.20 07:29
@nika1988 píše:
Dekuji vsem za prispevky, budu postupne psat. @Černá vdova ano, bydleni mam, finance prumerne, na alimentech se snad dohodnem. A syn bude bydlet se mnou, manzel nema stalou pracovni dobu, takze ho bude vidat o vikendu a pres tyden dle dohody. Doufam, ze nebude delat naschvaly

Z vlastní zkušenosti doporučuju udělat dohodu a nechat jí schválit soudem. Jsou pár jedinců, kteří fungují bez soudu, ale zas až tak moc jich není. Nicméně můžeš to zkusit a když to nepůjde, dáš to k soudu.

Měla bys vědět, že nic, co neprošlo soudem, není vymahatelné (ani dohoda na OSPODu). Když se na sociálce domluvíte, že Ti bude dávat nevím, třeba 4 tisíce, sepíšete to tam a on Ti ty peníze dávat nebude, nevymůžeš to. To samé se stykem s dítětem.

Pokud budeš požadovat sociální dávky od státu, tak na některé potřebuješ mít soudem stanovené nebo schválené výživné (myslím, že je to na příspěvek na bydlení, ale to by sis ještě zjistila).

Nevím, kdo z vás má slevu na dani na dítě, ale až půjdete od sebe, budeš tu slevu mít Ty. Protože podmínka slevy na dítě je společná domácnost, což s otcem mít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13277
7.4.20 07:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22794
7.4.20 07:45

Já bych doporučila alimenty soudně a styk dohodou. Soudem o svěření dítěte budete muset projít každopádně, bez toho vás nerozvedou.
Držím palce.
Já jsem se rozváděla před cca 6 lety, ještě na RD, dvě malé děti, podpora od rodiny žádná, naopak. Držely mě kamarádky, a nevlastní sestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
7.4.20 08:43

@Černá vdova dekuji za rady, urcite budu alimenty resit pres soud. Jeste nevim styk bude dohodou nebo soudne taky to si musim jeste rozmyslet. O danich vim, zatim je ma manzel, takze to mi taky mesicne nejaka korunka pribyde. Prizpevky v planu nemam, vyplatu mam prumernou, bydleni bude zatim bez dluhu a s nejskou tisicovkou alimentu to snad zvladnu, :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
7.4.20 08:55

@andelka83 diky za prispevek.No s tou rodinou je to teda strasny. I kdyz moje rodina neni nijak velika, tak od babicek podpora snad bude.Ono je dulezity se mit o koho oprit. Zvladla si to a to je moc dobre :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22794
7.4.20 09:04

@nika1988 to je. Jsem ráda, že jsem se tak rozhodla a stála si za tím. Teď jsem znovu vdaná, mám další mimco. Mamka která byla dlouho proti rozvodu nakonec taky podlehla, a je ráda. S ex vycházíme dobře a současný manžel je skvělý, toho úplně miluje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama