Opožděný vývoj - dcerka 4 roky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
4.10.15 08:43

@lucenka nebudu se s vámi dohadovat, prostě to vím.

  • Citovat
  • Upravit
3796
4.10.15 08:48

Tak třeba se tazatelka zeptala na rovinu, zda to řeší, a oni jí řekli, že ne. To vás nenapadlo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31417
4.10.15 08:58
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, v rodině mame holčičku 3.5 letou, je hodně opožděna, nemluví, jen opakuje a to nesrozumitelne nebo spatne.Je hodně neohrabaná, nestojí rovně, ale v mírném predklonu, ma špatnou chuzi i běh. sama se neobuje, chybí jemná motorika. Rodiče to moc neřeší. Nevíte co by ji mohlo pomoct, nejake cvičení nebo tak? Díky za rady

nejde o to „co“, ale „kdo“. Samozřejmě jen a pouze její rodiče to musí řešit, takže tvoje intervence budou končit rozhovorem s nima. Určitě má malá pediatra, který si toho nepochybně taky všiml, takže pokud už ji někam poslal a rodiče na to nereagujou, tak bohužel, ale těžko s tím něco dělat, maximálně do nich můžeš hučet, ale riskovat, že se naštvou, že se tam mícháš a pošlou tě do patřičných mezí, někdo prostě nechce vidět a připustit si, že jeho dítě nemusí být v pořádku a na tyhle upozornění reagujou velmi podrážděně. Jinak specialistů by bylo plno, odpíchnuto od toho dětského obvoďáka přes neurologa, ortopeda, dětského psychologa, ORL (jestli třeba není „jen“ nahluchlá a proto nemluví) až třeba po lékařského genetika. Každý může navrhnout pomoc, ale primárně to musí vzejít od rodičů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
736
4.10.15 09:14

I pokud bys byla starší sestra holčičky, řešit zdravotní problémy můžou jen rodiče. Ty akorát můžeš zkusit jim promluvit do duše…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7009
4.10.15 10:00

Pokud rodice neresi, tak nemuzes nic. Pokud je tam motoricky problem, tak to zrejme nechavaji vykysat uz dlouho, tyhle veci jdou vetsinou odhalit uz v prubehu prvniho roku. Mluveni muze byt jen spicka ledovce, pouze dusledek zanedbani predchozich problemu.

Muzes jim nabidnout pomoc, ale stejne by byl nejvetsi zaprah na rodicich, kazdodeni cviceni podle rehabky a procbicovani logopedie nicim neocuras a to je to jefine, co ma vysledky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
brko
4.10.15 10:04

Ten první krok musí udělat rodiče dívky. Pokud se k tomu nemají, tlačila bych na ně. Zdraví dítěte nadřazuji nad „dobré vztahy“ v rodině. Ty sama víš nejlépe, jací rodiče dívky jsou a jak budou na případná doporučení reagovat.

  • Citovat
  • Upravit
3909
4.10.15 15:10

@brko jo, tak zkus někomu říct, že je jeho dítě opožděné :mrgreen: Já to jednou řekla známé a dodnes je urazena, přesto že je dítě očividně postižené :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
brko
4.10.15 19:05

@Blanka89 hele,to už by nebyl můj problém. Sama mám dítě postižené podobně jako je to z úvodního příspěvku.

  • Citovat
  • Upravit
165
12.10.15 16:36
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, v rodině mame holčičku 3.5 letou, je hodně opožděna, nemluví, jen opakuje a to nesrozumitelne nebo spatne.Je hodně neohrabaná, nestojí rovně, ale v mírném predklonu, ma špatnou chuzi i běh. sama se neobuje, chybí jemná motorika. Rodiče to moc neřeší. Nevíte co by ji mohlo pomoct, nejake cvičení nebo tak? Díky za rady

Určitě to musí začít řešit. Když jsem založila téma, byla dcerka ve věku 4 let. Dnes je jí 6 let a bohužel to u nás nebyl opožděný vývoj :-( ale naopak dcerka v dnešní době čeká na vydání ztp kartičky a lítáme po doktorech a už lítáme i s druhým dítětem :-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
165
12.10.15 16:41
@Anonymní píše:
@lucenka nebudu se s vámi dohadovat, prostě to vím.

Klidně mi neanonymně můžete napsat zprávu :-) už jsem tak ošlehaná za ty roky že ráda poradim pokud budu moci ale bohužel i tak vše bude na rodičích.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek