opruzený zadeček:(

12968
5.12.06 18:29

opruzený zadeček:(

Maminky,moc vás prosím o radu - už skoro 14 dní se snažím malému vyléčit opruzený zadeček a je to stále horší :( Už jsem vyzkoušela vše, co mě napadlo (často větráme zadeček bez plínky, změnila jsem značku plínek, vynechala jsem vlhčený ubrousky, umývám pouze vodou, otírám heřmánkem, z mastiček už jsem zkusila Bepanthen, Rybilku, Leniensku, měsíčkovou od Weledy) a dnes jsem se nad bolavým zadečkem Adámka rozbrečela :cry: Opravdu už jsem zoufalá a připadám si nemožná… Máte nějakou radu? Poraďte, prosím :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

TP
2782
5.12.06 19:35

tak jestli nic z toho nepomáhá, tak bych asi zaskočila za doktorkou, ať něco poradí. třeba něco namíchají v lékárně …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.12.06 19:40

Na nejhorsi opruzeni je nejlepsi pythiol, nastesti jsme ho potrebovali jen parkrat, ale pokazde nam zazracne vylecil i to, co bylo jinak nelecitelne… Jen ho nechci davat moc casto…
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
5.12.06 20:06

JMá bych ještě přidala obklady s černého čaje a Imazol.A zajdi k dr.Jestli to nemá kvasinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
5.12.06 20:40

Na opruzeniny nám nejlépe zabral Pevaryl je na recept s doplatkem asi 50 Kč.Dr. ti ho napíše.Zabírá velice rychle. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
5.12.06 21:07

EVCO…nezoufej použij klidně pityol či cokoliv jiného, nám Dr… psala Imazol, ale nám moc nezabral nikdy.Máš dítko, co se ti ještě moc nehne tak pod něj polož přebalovací papírovou podložku a nech ho větrat.Už není nejtepleji, tak přehod přes pindíka látkovou plenku a měn ji.Větrat a větrat má rada, byli sme hoodně opruzení, když nám byli cca 2měssíce, tak vím, co nám zabralo nejvíce, ale bylo léto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.12.06 21:57

Nám se zase osvědčil Babybalm(růžovobílý obal),malý má dost citlivou pokožku a tak byl opruzený každou chvíli.Větrání a sušení moc nepomáhalo,ale tenhle krém je fakt dobrý,to,když se oprudil a pak jsem ho hned namazala,tak na další přebalko už to bylo lepší a ne tak zarudlé.Takže přeji úspěšné vyléčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.12.06 22:04

Nám zabral Imazol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
5.12.06 22:22

Evculindo,

pokud už se s tím trápíš tak dlouho, tak bych zašla k doktorovi. Předepíše Ti mast s ATB, ta to hodně zklidní. Když ani ta nezabere, ta nastupuje ,mast s kortikoidy :cry: , ale ty zabírají zaázračně po 1 či 2 namazání. No a pak se už ta kůže jen udržuje, aby se to nestalo znova. Já jsem s tím u malé zápasila skoro měsíc, vyzkoušela jsem možné i nemožné. Tomu pytiolu bych se trochu bránila, není už to co dřív bývalo jak se bežně na prdelky používal. Je v něm látka ichtiol a v letáku je napsáno, že se nemá dávat dětem do 10 let. Což mne teda trochu zarazilo, namazala jsem jednou a pak radši ne. Nebo bych to prokonzultoval s dr.

Na to udržování nám velice pomáhá šťáva z aloe a pak mandlový olejíček od Hádka. Takže jestli máš doma aloe, normálně utrhni kousek toho pichlavého listu a šťávu na postižené místo nakapej a jemně vetři. Nech chvíli působit a pak na to vetři ten mandlový olej.

No a ještě nám na takové bežné opruzení nejvíc pomáhá mast proti opruzeninám z DM. S tou jsem fakt spokojená.

Ale určitě bych zašla k doktorovi. Ono ani tomu mrňouskovi to není příjemné, tak ať se zybtečně netrápí.

HAmina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
5.12.06 22:39

Ahoj,

nám zabírá jedině Pevaryl.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
6.12.06 00:01

Ahoj, divím se, že Vám ta Weleda nezabrala, my jsme super spokojení. Když má hodně pupínkatý zadeček, tak používám ještě krém od Johnson and Johnson, má takovou tuhou konzistenci. Nanesu trošku vrstvu a pak je zas vše v poho.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6915
6.12.06 00:28

Ahoj,
jelikož máme hodně citlivou prdíznu, tak jsme toho taky hodně vyzkoušeli a nejlíp vždycky zabralo a stále zabírá potření opruzeniny genciánou (fialkou). Krásně to vysušila a asi i vydesinfikovala a na to lehce Bepanthen. Tenhle postup nám schválila i dr. a do dvou dnů byla opruzenina pod kontrolou) A větrat a větrat, klidně i s tou fialovou prdelkou:-)
No a pro klid na duši bych asi taky šla k dr., když už je to takhle dlouho… Ono to zkoušení všeho možného taky není nejlepší, kolikrát jsme to měli ještě horší…
Tak ať má prcek brzo klid!:-)
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
6.12.06 08:55

nam se osvedcil Imazol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
6.12.06 09:39

nam se taky osvedcil Imazol … nejlepsi je krempasta (neobycejny krem)… ten udela na te opruzenine takovy „ochrany film“ - vetra to, ale nedostane se do toho voda (moc)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama