Opustit chlapa bez peněz

Anonymní
27.3.21 22:26

Opustit chlapa bez peněz

Ahoj, spíš se chci zeptat na zkušenosti. Jsem hloupá, dávno jsem ho měla opustit, já to vím. Jenže teď jsem na rodičáku a ještě dva a půl roku budu. Nemám ani korunu, žádné úspory. Bydlíme v pronájmu, mám společnou půjčku psanou na sebe (3000 splátka). Přítel je v insolvenci a navíc to nejhorší, on je vážně strašný buran a finančně negramotny tupec a nedá se s ním bavit rozumně o ničem. No to jsem spíše já tupá, když jsem se zamilovala jako školačka. Tak moc se zlobím, že jsem od něj neodešla těhotná, bylo by to snazší ještě s mateřskou se nějak zařídit. A vážně nemám ke komu a kam jít, ani nemám bohatou rodinu. Je vůbec reálné opustit takového člověka. Jsem smířena s tim, že ne, že budu ještě skoro tři roky trpět, než se vrátím do práce a budu si moct dovolit platit byt sama. A nenadávejte mi, prosim, to mám každý den doma :( děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3512
27.3.21 22:30

Tak jestli nemáš doslova nic, nikoho a plán nula, tak to asi moc reálný není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
27.3.21 22:30

To jako fakt většina místních uživatele nemá žádnou rodinu, která by jí pomohla? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
27.3.21 22:32

Tak snad jedině azylák.
Jinak taky jsem odešla od manžela s dětmi ještě na RD a krátim si kvůli tomu RD, kterou jsem si nechala navýšit. Do práce půjdu v říjnu, kdy syn bude mít 2 roky a 1 měsíc a půjde spolu se starší dcerou do dětské skupiny.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 22:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
27.3.21 22:33

Pro jednou budu jízlivá. O všech těchto super vlastnostech jsi nevěděla než ses rozhodla počít dítě? Nebo ti to bylo úplně ukradené, že se topí v dluzích a je dle tvého popisu naprosto neschopný? Pokud jsi do toho šla naprosto vědomě, tak teda absolutně nemám žádné pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7619
27.3.21 22:34

Ty jo, ty jsi takový chudák. Když jste souložili a dělali dítě, zajisté to byl intelektuálně zdatný jedinec, finančně gramotný, znalec diplomatického protokolu s Guth-Jarkovským v paži a on se ti, bídák, po porodu změnil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10439
27.3.21 22:35

Ne, reálný to není, pokud nemáš jak vydělat peníze. Půjčku nemáte společnou, ale máš ji ty a pokud se nechceš dostat do průšvihu, platit ji musíš. Teď je to nereálné a po rodičovské to nebude o moc lepší. Sehnat někde práci na ranní směnu, řešit neustále marodění dítěte, to je bez podpory partnera či rodiny hodně těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7619
27.3.21 22:39

Jinak pobavil mě „finančně negramotný tupec“ a jedním dechem dodáno, že zakladatelka taky nemá ani korunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.21 22:42

To snad neni den, co by tu nebyla taková nebo podobná diskuze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21668
27.3.21 22:43
@ontarova.stara píše:
Ty jo, ty jsi takový chudák. Když jste souložili a dělali dítě, zajisté to byl intelektuálně zdatný jedinec, finančně gramotný, znalec diplomatického protokolu s Guth-Jarkovským v paži a on se ti, bídák, po porodu změnil.
:mrgreen: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
27.3.21 22:43
@ontarova.stara píše:
Jinak pobavil mě „finančně negramotný tupec“ a jedním dechem dodáno, že zakladatelka taky nemá ani korunu.

Popisovat ve stejném příspěvku partnera jako finančně negramotného tupce a burana a pak napsat takové moudro, jako že mají společnou půjčku, ovšem psanou jen na ni. :mrgreen: Ona zakladatelka bude mít taky dost solidního fištróna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 22:45

No tak ne kazda zena muze byt doma 3 roky. Zrus rodicak a jesle berou od 6 mesicu. Pujdes pracovat na plny uvazek. Alimenty budes mit, i vyzivne na sebe. Plus treba nejake davky… udelala sis dite s lemplem, tak musis o to vic makat ty. Ja pracovala na plny uvazek od roka ditete. Bez hlidani. Homeoffice, kamaradka, slecna na hlidani… moznosti je spousta. Staci jen chtit.

• Citovat
  • Nahlásit
718
27.3.21 22:52
@Anonymní píše:
Ahoj, spíš se chci zeptat na zkušenosti. Jsem hloupá, dávno jsem ho měla opustit, já to vím. Jenže teď jsem na rodičáku a ještě dva a půl roku budu. Nemám ani korunu, žádné úspory. Bydlíme v pronájmu, mám společnou půjčku psanou na sebe (3000 splátka). Přítel je v insolvenci a navíc to nejhorší, on je vážně strašný buran a finančně negramotny tupec a nedá se s ním bavit rozumně o ničem. No to jsem spíše já tupá, když jsem se zamilovala jako školačka. Tak moc se zlobím, že jsem od něj neodešla těhotná, bylo by to snazší ještě s mateřskou se nějak zařídit. A vážně nemám ke komu a kam jít, ani nemám bohatou rodinu. Je vůbec reálné opustit takového člověka. Jsem smířena s tim, že ne, že budu ještě skoro tři roky trpět, než se vrátím do práce a budu si moct dovolit platit byt sama. A nenadávejte mi, prosim, to mám každý den doma :( děkuji.

Predpokladam, ze jste se prisla jen vypovidat a ne si prijit pri radu, protoze rada zadna neni.

O financni negramotnosti vaseho partnera bych se moc nezminovala, protoze financne negramotna jste i vy, pokud nemate nic nasetreno z drivejska, kdy jste byla bez zavazku.

To, ze nemate rodinu, ktera by vam pomohla, chapu.
Jsem na tom docela podobne, kdyby se cokoliv po*ralo, ale ja nastesti nasetreno mam.

Kazdopadne kdyz mi bylo cca 20 let, mela jsem partnera, docela dlouho, asi ctyri roky, ktery byl take v insolvenci, ale samozrejme to byla velika laska.
Nastesti mi tahle velika laska otevrela oci a pochopila jsem zavcas, ze s takovym clovekem mit nikdy rodinu nemuzu.

Tim vas nechci moralizovat, jen chci rict, ze to holt ted budete muset vydrzet, nez budete moct nastoupit do prace.
Nebo chlapa nakopat do pr*ele, at se sebou zacne neco delat a o rodinu se postara.
No a pak je jeste moznost azylaku, ale tam nevim, jak to funguje a urcite to neni prijemny zazitek do zivota pro nikoho.
Kazdopadne tohle jsou vase moznosti a nic vic vam nikdo asi neporadi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
27.3.21 23:00

Hlavně bych neodcházela než spolu splatíte tu společnou půjčku, která je ale napsaná jen na tebe. Na jak dlouho to ještě máš? Pak si budeš moct dávat peníze bokem a odejít. Že jsi hloupá a finančně negramotná už ti tu napsali jiní, netřeba víc rozebírat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 23:01

Bohužel jsem byla opravdu zaslepená, je mi teď 39, takže i trochu ujížděl vlak. Insolvenci jsem mu zařídila já, když mi dluhy přiznal, když jsem čekala již dítě. Okouzlil mě, umí být milý a manipulativní. A já se nechala zblbnout. Tu půjčku jsem si brala na zařízení bytu a kauci a tak, protože jsme se sestěhovali. Práci jsem měla dobrou v kanceláři, on má řemeslnou dobrou práci. A dítě jsem si s ním udělala, protože to byl první chlap, který chtěl a uznal, že ten věk na to mám a taky jak jsem viděla, že se chová ke svým dvěma dětem z předchozího vztahu, prostě mi přišel jako dobrý otec. Bohužel po dvou letech vidím, že se k sobě vubec nehodíme a není všechno, jak se zdálo. Ale děkuji vám za povzbuzení.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat