Ošetřování pupíku

2437
2.1.08 12:25

Ošetřování pupíku

Ahojky, včera nás docela narychlo pustili z porodnice, den předtím malé odstranili pahýl pupečníku a pupík zalepili, říkali, že až to odlepí vysvětlí mi jak o pupík pečovat, ale pak se to už nestihlo a já teď trochu tápu. Omývám lihem, ale nevím jestli to mám jako vytírat i zevnitř a taky kdy a jak se z toho „knoflíku“ stane normální pupíček. Omlouvám se za přihlouplý dotaz, ale fakt to nikde nemůžu najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6337
2.1.08 12:45

ahoj, tak u nás to bylo stejné. Měli jsme pupík zahnisaný docela dlouho, aspoň měsíc. Od začátku jsem dávala na vatičku (ty do oušek) líh a jemně vytírala i vevnitř, dělala jsem to ráno a večer, vždycky potom osušit. Prostě když tam uvidíš ten hnis, tak to vytři :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20105
2.1.08 12:45

Ahoj, my jsme pupík vytírali lihem a ještě zasypávali framykoinem. Každý den po koupání. Ten jsme, tuším, dostali na první návštěvě u pediatra - druhý den po propuštění z porodky. Tak hlavně hodně radostí s miminkem :)
A kdy se malému udělal normální pupík nepamatuju :oops: Ale někdy brzo, asi za 14 dní, odhadem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
2.1.08 12:48

Ahoj,

nám to bylo vysvětleno tak, že vždy po koupání máme omýt buničinovým čtverečkem namočeným v lihu, opatrně. Víc to neřešit, ono se to samo vyloupne.

r.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11357
2.1.08 12:55

Ahoj Princes!
Já jsem si koupila v lékárně malé gázové čtverečky 5krát5cm. Stály mně 18,50Kč a těmy (namočenýmy v lihu) jsem vytítala při každém přebalování. Vytírala jsem hodně zevnitř a na to co jsem nedošáhla, ještě občas vzala štětičkou do uší. Klukovi je měsíc a je to asi týden, co se to už úplně zahojilo.

Pa Terulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.08 13:10

Ja jsem mela taky obavy, jak pupicek osetrovat. Z porodnice jsem sla po patem dnu, protoze jsem mela cisare. Sestricka mi v porodnici ukazovala, jak pupik kolem pahylku cistit, az mi naskakovala husi kuze, jak to brala hrube a z gruntu, ale mamy ani nepipl, mimi to fakt neboli, Maly mel pahylek docela dlouho, mam pocit, ze mu upadl az kolem 8 dne po porodu. Nic nam nehnisalo, ale zase nam to vodnatelo a obcas jsem mela na tamponu krev. Nejdulezitejsi je to udrzovat v naprostem suchu!!! Vytirat dvakrat denne tamponkem namocenem v lihu a potom vytrit do sucha. Ja jsem mu ohybala rantl pliny, aby mu na to prislo co nejvic vzduchu (ale bylo to v lete, kdy bylo teploucko). Nakonec stejne doktor konstatoval, ze tam ma maly granulom a musel nam to potrit dvakrat lapisem, aby se mu to zacelilo. Pak to bylo v pohode. Pupik ma nabyt sveho tvaru docela brzo, ale ty struktury, zahyby a kuzicka uvnitr se muzou dolecovat delsi dobu. Taky je dobry tip si zkratka k pupiku cuchnout, kdyz smrdi, tak je spatne cisten a musis byt dukladnejsi. Tak hodne stesti a pekneho pupika. Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
2.1.08 15:16

Ahoj,
tak nam rekli v porodnici otirat lihem po kazkem prebalovani, lih vysusuje. Potirali jsme to docela dlouho, az mi pak v porodne doktorka rekla, ze uz nemusime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.08 15:52

Ahoj, vůbec se toho neboj, to zaschlé škaredé zevnitř musí pryč, nijak mu to nervi, ale buď důkladná a přitlač při vytírání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
2.1.08 16:17

Nám zase po propuštění z nemocnice dětská doktorka říkala,že vytřít čtverečkem namočeným v lihu, hlavně zlehka, několikrát denně a radši do pupíku nijak víc nezasahovat, taky se mi zdá, že se nám delší dobu hojil,ale dneska je krásný k zulíbání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
2.1.08 16:17

Nám zase po propuštění z nemocnice dětská doktorka říkala,že vytřít čtverečkem namočeným v lihu, hlavně zlehka, několikrát denně a radši do pupíku nijak víc nezasahovat, taky se mi zdá, že se nám delší dobu hojil,ale dneska je krásný k zulíbání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
2.1.08 19:24

Já jsem také vytírala čtverečkem namočeným vlihu a to po každém přebalování. Čistila jsem ho i „uvnitř“. Naučili mne to tak, že jsem jako dvěma prsty proti sobě pupíček roztáhla, abych se dostala i do těch záhybu, kde se mu držel takový usazený asi hnis s krví. Ale vůbec u toho nikdy neplakal. Tak se neboj :lol:

A zahojil se nám asi do 1 měsíce. A také jsem ohrnovala okraj plenky, aby mu do toho nezasahovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
13.1.08 10:12

My jsme měly pupík od začátku pěkný, čistý. Mamina mu ho čistí ráno a večer lihem. Dneska ráno má 10 dnů a objevila se mu na pupíku zaschlá krev. Myslíte že to může být nějaký problém? Jsme z toho nervozní. Má někdo podobnou zkušenost, nebo je to důvod navštívit doktora? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
13.1.08 10:38

Nám doktorka říkala, že se tam krev objevit může a neznamená to nic špatného. Pro jistotu v pondělí své dr. zavolejte. Ale nemělo by to být nic špatného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
13.1.08 17:42

Ahojky,
tak nám pupík také po 4 dnech po propuštění z porodnice občas trochu krvácel, ale MUDra řekla,že je to normální a že se to stává, tak nevěšte hlavu, je to OK.
a co se týče ošetřování pupečního pahýlu - tak to nám řekla až MUDra na první návštěvě po propuštění z porodnice tuším, že domů jsme šli v pátek a v úterý jsme byli na první návštěvě pediatričky.
A Kubíkovi se za týden pupík pěkně zahojil, žádná krev, a má takový pěkný konflík, taťka ho prostě dobře ustříhl :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.12 10:16

Ahoj, oživuji toto téma. Nedaří asi se mi nedaří ošetřit pupík. Náš doktor říká „jen vykapat lihem“, v porodnici nám říkali 1× denně po koupání zbavit hnisu. Dnes ráno se mi to povedlo nějak otřít, že byla žlutá gáza, ale pořád část žlutého masivního „tělíska“ je pod stroupkem. Vyschne to? Víc dřít už to asi nemůžu. Díky za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama