Ota terapie u PAS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stana333
Povídálka 45 příspěvků 17.01.19 10:20
Ota terapie u PAS

V osmnácti měsících se dělá test na PAS. Zajímá mě, jestli vás váš pediatr upozornil ma terapii OTA v případě pozitivního testu a jestli terapii provádíte.

Reakce:
Gerberka
Závislačka 3226 příspěvků 17.01.19 10:28

Ahoj, mám syna s PAS - nicméně o „Ota“ terapii slyším poprvé.

Můžu se zeptat, o co se konkrétně jedná?? Moc by mě to zajímalo…

Jinak v 18ti měsících se mi zdá strašně brzo na vyslovení diagnozy PAS… :nevim:

Co obnáší ten „test na PAS“ v 18 měsících?? :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 17.01.19 10:37

Ani jednomu synovi žádný test nedělali, ptala jsem se kamarádky, která ma dceru s pas a o te terapii nic neví

Teresa.p
Kecalka 396 příspěvků 17.01.19 11:12

musela jsme si to najit sama na netu. O.T.A delam, ale ne nijak intenzivne, ale posiluje ocni konrakt a ukazovani na to je to super. syn ma vyvojovou dysfazii. pediatr to nezna a nevi o ni. dodam ze syn v 18 mesicich screening uplne negativni. az v 2 letech se zacal uzavirat do sebe.

stana333
Povídálka 45 příspěvků 17.01.19 11:27

Stačí když dítě neukazuje do osmnácti měsíců a už je vysoká pravdepodobnost PAS. Čím dříve se začne s terapií máme pak vysokou šanci, že se dítě bude vyvíjet správně. Asi jsem ten test vyplnila špatně,protože byl negativní. Pamatuji si velmi dobře, že jsem zaskrtla, že neukazuje..... divné Artikovo chování nám přišlo kolem dvou let. Ve dvou letech a třech měsících jsme začali s terapií. Vše děláte doma, nikam se dojíždět nemusí. Začal ukazovat na hlavu po pěti měsících, po šesti měsících ukazoval už nádherně. 10. ledna se podařila navodit sdílená pozornost. Našla jsem to na stránkách VZP. Myslím si, že test je zbytečný. Stačila otázka typu a ukazuje na předměty a dívá se pritom na Vás? Pak jsem mu ten test dělala doma ve dvou letech a trech měsících… byla jsem zdrcená… skoro plný počet.1. fáze terapie je lechtat dítě 20× až 30× denně. Musí to být dítěti příjemné. Pokud dítě ukáže nevoli, přestaňte a zkuste to znova za deset až 20 min.

Tarjei
Závislačka 4408 příspěvků 17.01.19 11:33

O.T.A. je vlastně zjednodusenej sonrise a vytahlo mi to nejmladšího syna z pas do dysfazky. Prostredni syn má těžkou formu pas a stredne tezkou retardaci, nejmladsi vypadal v roce a pul totalne autusticky. Zachranilo ho to. Fakt doporučuju.

stana333
Povídálka 45 příspěvků 17.01.19 11:43

Přesně Tarjei,
Jenom jsem v šoku, že to ti pediatri nedoporučuji, když maji. Na stránkách je i brožura, jakna to. Son rise taky jedeme. Ota se přímo zaměřuje na tu sdilenou pozornost. Jedeme ještě dietu a spoustu věcí. Nejdůležitější je práce doma.....n

stana333
Povídálka 45 příspěvků 17.01.19 12:11

Chci se zeptat, jak posilujetr a fixujete sdílenou pozornost. Chtěla bych více příkladů. Jedeme přes bunlifuk nebo když něco chce, tak ae zeptám a čekám až se mi podívá do očí a pak udělám, co chce. Artik ještě nemluvi, takže jdeme přes pohled a ukazování. Jak de říká jeden pohled nahradí tisíce slov :-)

stana333
Povídálka 45 příspěvků 17.01.19 12:13

Tes jsem si to našla. Jeden oohled je víc než sto slov..... arabské přísloví :-) :-) :-)

Sneezy
Kecalka 160 příspěvků 20.01.19 08:01

Jak na dotazník, tak na O.T.A. terapii jsem pediatra upozornila sama… Stejně tak na internetovou verzi ABA terapie, na kterou máte při pozitivním dotazníku nárok u VZP zdarma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >