Otázka na švadleny - šicí stroj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ew64
Povídálka 49 příspěvků 08.11.14 12:45
otázka na švadleny- šicí stroj

Zdravím všechny případné švadlenky- prosím o radu, či z zda nemáte některá zkušenost- prosím jen k těmto daným značkám-typům strojů, děkuji.
Rozhoduji se mezi Texi balerina a veronica 600 a ještě Lucznik 2050 Magdalena?
Poradí někdo, který raději zvolit?
Moc díky předem Všem, pěkný den :kytka:

Příspěvek upraven 08.11.14 v 18:26

Reakce:
krákora
Povídálka 47 příspěvků 08.11.14 13:28

Nemám zkušenosti ani s jednou značkou osobně, jen z doslechu a ta Veronica vychází trochu líp. Osobně mám zkušenosti jen s Pfaff, Janome a Singer.
V této cenové relaci bych si raději stroje před koupí vyzkoušela a taky pozjišťovala, jestli mám pro něj v okolí servis. To už nejsou stroje, který opraví každý vesnický dědula.

Brontik
Kelišová 7191 příspěvků 08.11.14 21:15

Já mám taky dotaz. :lol:
@Ew64
Proč si vybíráš stroj s tolika programy?
Má zkušenost je, že čím méně složitý, tím menší šance, že se tam něco pokazí…

Ew64
Povídálka 49 příspěvků 08.11.14 21:37

Drahá, nu proto, že si nemůžu dovolit kupovat stroj každý s jinou funkcí a klasic. mi již nestačí. Nu nejlepší bude si počkat na vyjádření obchodů a švadlenek, jen jsem si říkala, že se třeba najde někdo se zkušenostmi konkrétních strojů. :mavam:

Brontik
Kelišová 7191 příspěvků 08.11.14 22:44

@Ew64
Já jen mám zkušenost takovou, že si lidé kupují stroje s nadšením, jak je super, co to má programů, pak jich použijí max 10 a když se jim pokazí programátor, tak zjistí, že za opravu zaplatí víc jak za nový stroj a diví se tomu…

Myslím si, že u takhle složitého stroje by byla opravdu náhoda, kdyby ti tu někdo konkrétně poradil. Souhlasím s krákorou, že bych si zjistila i jak je to se servisem. A možná bych obešla (obvolala) víc obchodů, které ho mají v nabídce a zeptala se jich, který z nich by ti doporučili.

Edit. ještě máš šanci, že ti poradí @steeve

Ew64
Povídálka 49 příspěvků 09.11.14 10:09

Jistě, díky za radu. Je pravda, že né vždy u každého modelu, člověk využije všechny stehy na 100%, já šiju pravidelně, samo, že nejlepší by bylo mít dva tři- pro různé určení, ale na to nemám ani prostory…
Tyto modely strojů, jsou na trhu již kolem dvou let, tak by snad ty největší mouchy měli být vychytány, najde si i kus, který je vadný od začátku, ale to se většinou dle mých zkušeností projeví v záruční době… JSou to značky Lada 3 roky, Veronica 5 let a Lucznik tedy 2 roky záruky, ale ten by měl být nejkvalitnější. Samo je to už elektronika a nespraví to každý dědula, jak bylo řečeno, ale kdybych takto přemýšlela nad každým moderním posunem doby- té elektroniky je ve všem víc a víc, tak bych si nepořídila nic a musela bych žít v jiném století :lol:… Ano, teď jsem to zjednodušila, ale je to tak…
Stejně spoléhám na názor servisů, spec. prodejců co mi příjde za odpověď.
Ono je to tak že u Baleríny-lada, by mne to tak nebolelo, kdyby něco, jenže jí tak nějak nu nedůvěřuji vnitřně, Veronica, stejně jako Lada česká též není- výroba obojí Čína, nu a Lucznik, to je špica, do které bych investovala nejraději, ale zase, kdyby se tam něco vy…, tak by mne to štvalo nejvíce, takže závěr, nu, nechám to na odbornících a budu doufat, že při mém každodenním používání, mi bude věrně sloužit. Ležím v tom už opravdu půl roku, kdyby bylo více kč, investovala bych do janome a brother, jenže tady se platí už taky dost za značku…
Každopádně díky za názor :) :mavam:

krákora
Povídálka 47 příspěvků 09.11.14 12:19

Jo, ten čas strávený nad výběrem chápu. Já nad novým ležela snad rok, než jsem si vybrala. A pak jsem další rok musela došetřit, protože jsem si vybrala dražší :D Zkoušela jste se dívat, jaké mají stroje recenze na Heuréce a Zboží. cz? Ty jsou většinou přímo od uživatelů.
Já mám jednu Janomku, takovou jednodušší a pak jsem si vybrala ten Pfaff. Moc nesouhlasím, že se u nich platí za značku, protože strojů jsem měla víc, ale tyhle jsou fakt špica. Stejně jako ten Brother nebo Bernina. Na ten servis jsem taky docela koukala, ale to spíš proto, že jsem lenivá to někam posílat apod. Chtěla jsem svého „vlastního“ opraváře, který prostě můj stroj bude znát.

Ew64
Povídálka 49 příspěvků 09.11.14 16:03

Snad pomůže i jiným v budoucnu- vyjádření č.1.
Dobrý den,
v prvé řadě podotýkám že stroje které jste si vybrala jsou ve své kategorii vynikající.

Co se týká kvality zpracování dílů malinko se vymyká zaběhnutému standardu Veronica.
Tyto stroje mají oproti konkurenci větší váhu což zlepšuje stabilitu, pevnější a robustnější kostru a pevnější chapač.

Co se týká záručního servisu u všech tří značek zajišťuje případné opravy dovozce, u nezáručního servisu jsou servisní partneři po celé ČR.
Opět se v tomto Veronica liší neboť dává plnou záruku 5 let.

Ew64
Povídálka 49 příspěvků 09.11.14 16:09
@krákora píše:
Jo, ten čas strávený nad výběrem chápu. Já nad novým ležela snad rok, než jsem si vybrala. A pak jsem další rok musela došetřit, protože jsem si vybrala dražší :D Zkoušela jste se dívat, jaké mají stroje recenze na Heuréce a Zboží. cz? Ty jsou většinou přímo od uživatelů.
Já mám jednu Janomku, takovou jednodušší a pak jsem si vybrala ten Pfaff. Moc nesouhlasím, že se u nich platí za značku, protože strojů jsem měla víc, ale tyhle jsou fakt špica. Stejně jako ten Brother nebo Bernina. Na ten servis jsem taky docela koukala, ale to spíš proto, že jsem lenivá to někam posílat apod. Chtěla jsem svého „vlastního“ opraváře, který prostě můj stroj bude znát.

jistě že dívala :)…, nu co člověk to názor a jiný výběr stroje :mavam:

krákora
Povídálka 47 příspěvků 09.11.14 18:25
@Ew64 píše:
Snad pomůže i jiným v budoucnu- vyjádření č.1.
Dobrý den,
v prvé řadě podotýkám že stroje které jste si vybrala jsou ve své kategorii vynikající.

Co se týká kvality zpracování dílů malinko se vymyká zaběhnutému standardu Veronica.
Tyto stroje mají oproti konkurenci větší váhu což zlepšuje stabilitu, pevnější a robustnější kostru a pevnější chapač.

Co se týká záručního servisu u všech tří značek zajišťuje případné opravy dovozce, u nezáručního servisu jsou servisní partneři po celé ČR.
Opět se v tomto Veronica liší neboť dává plnou záruku 5 let.

To je dobré vědět. A Veronica má 5 let na celý stroj, jsem myslela, že jen na motor? Tak to je hodně dobré.

steeve
Kelišová 7030 příspěvků 12.11.14 09:41

@Ew64 vezmu to z praktického hlediska do budoucna a to servis a dostupnost příslušenství a ND,
tak Veronica má v republice cca 100 prodejců( kamenných, kde je můžeš i vidět, prohlédnout..) a tím pádem i servisů, takže je najdeš v každém větším městě (navíc 5 let záruka a historie značky v ČR 20 let)
Texi má v ČR 7 prodejců( 3 roky záruka, historie v ČR 2 roky)
Lucznik má v ČR 5 prodejců( pouze internetové, nevyzkoušíš je) ale pouze 1 centrální servis v Brně, takže pokud nejsi brňák, tak je v případě problémů je problém, posílat poštou, atd, budu mluvit za naše sdružení mechaniků, většina z nich tyto nové Luczniky neopraví, protože na ně nemáme manuály, katalogy ND ani díly samotné (
Takže ceny těch strojů jsou obdobné, stejně jako funkce, tam je to jedno, který koupíte, ale kvůli tomu pozdějšímu servisu a dostupnosti příslušenství a ND je ta Veronica nejlepší řešení

Ew64
Povídálka 49 příspěvků 14.11.14 21:32

Obebsala jsem si i pár servisů, snad někomu poslouží.
Dobrý den, ze dvou napsaných adeptů bych spíše doporučil Veronicu 600, která
je kvalitnější a spolehlivější. Má dostupnější servis i náhradní díly a
příslušenství. (Texi Ballerina se nám každá druhá vrací na reklamaci).

Dobrý den,

značka funguje dobře, model je spolehlivý a zatím žádné reklamace nebo záruční opravy nemáme.(k Veronice)

dobrý den, s veronicou mám dobré zkušenosti, s pozdravem

:mavam:
Ew64
Povídálka 49 příspěvků 17.12.14 17:02
nv 55

Tak jsem dopadla tak, že jsem vše zhrnula ze stolu a skončila u mé slabosti u Brother a to nv 55 a nelituji. Třeba někomu pomůže v budoucnu :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >