Reklama

Na co má otec nárok ve vztahu s dvouletou dcerou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klakier
Nováček 1 příspěvek 25.09.18 04:00
otec dite ve dvou letech

Rad bych se zeptal na co ma otec narok ve vztahu s dvouletou dcerou… Myslim casove. Momentalne jsme po nekolika stanich u soudu a rozsudek zni dvakrat tydne tri hodiny.. Podotykam, ze matka brani kontaktu jak muze a nebyt socialky tak malou nevidim vubec. a to bych se nerad zminoval o tom, ze jsem neustale nahravan na tlf a vystaven provokacim ze strany matky..mi to cele pripada jako vysmech soudu, legislativy na zaklade toho ze matka tvrdi ze koji a bude kojit do 5 let…Pri posledni schuzce mala plakala( byla nevyspana) a jeji maminka sla za nami a nachravali jsi jak mi dcera place na rameni. vsiml jsem si az po 100 metrech, malem me trefilo:(
Chci podat dalsi navrh k soudu a chtel bych poradit so je realne co muzu chtit tohle tak nejde…

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3556 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 05:05

Myslím, že dvouleté dítě není závislé na kojeni. Jen.
Nevím, neumím poradit, protože bych se nikdy nesnížila k bránění vztahu mezi rodičem a dítětem.
Jedině vytrvalost, trpělivost. Ale jestli je matka taková, jak popisujes, nebude to jednoduchý pro nikoho. Nejvíc bude trpět dítě samozřejmě. Ale je špatně se ho vzdávat "pro klid v rodine' .
Tak snad jen pevně nervy.

Ano Andromeda
Kecalka 107 příspěvků 25.09.18 05:31

Je to smutné, ale v téhle době bohužel běžné. Co se kojení týče, tak není v dnešní době nic neobvyklého na kojení do vyššího věku, znám pár mamin, co kojí ještě tříleté děti. Manželka bude hledat všechno možné, aby vám to komplikovala, samá špína. Dneska je zázrak se slušně dohodnout.

1mila2
Kecalka 309 příspěvků 25.09.18 06:22

My ve 2 letech meli stridavku, ale my se na ni dohodli.

stinga
Závislačka 3726 příspěvků 7 inzerátů 25.09.18 07:41

@klakier nárok máš na to, co určí soud, to nejde paušalizovat

Uživatel je onlineflicek18
Kecalka 143 příspěvků 25.09.18 07:49

Napadá mě jedině, jít se poradit na socialku. Zajít tam sám popsat situaci a zeptat se na rovinu, co můžete udělat proto, aby jste s dcerou mohl být častěji a říct jim i jaké naschvály a provokace Vám maminka dcery dělá. Tam mají zkušenosti a třeba vám něco poradí, držím palce.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 25.09.18 07:51

@klakier premyslim, co se mezi vami muselo stat, ze se matka chova jako krava. :roll: Nikdy v zivote bych nebranila styku otce s dcerou, i kdyby se mezi nami stalo cokoliv.

Sue2008
Stálice 52 příspěvků 25.09.18 07:58

Moje dvouletacka je kojena a normalne chodi na dopoledne do skolky :roll: . Proste si nekdy vzpomene, nekdy ne. V tomhle veku uz kojeni nemuze byt hlavni vymluva.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48268 příspěvků 25.09.18 08:03

Tak dovedu si představit i střídavku 50/50, ikdyž nerada. U nás by to neprošlo.
Spíš si dovedu předtavit, že to naváže na původní model. Takže to, kde fungovala matka, funguje dál, kde otec funguje dál. Zbytek času, kdy yli s dítětem přítomni oba rodiče rozdělit na půl. Případně to postupně ( v řádech měsíců či let) měnit k vyrovnání, pokud o to rodič s menší podílem stojí.
Takže u nás by to bylo nejsoíš tak, že já bych byla dál s dítětem na rodičáku, chodila na nějaký zkrácený úvazek. S dětmi byla přes den, po školce, víkendy a večery na půl. A ráno by dítě chlap vypravoval do školky, i ode mne, dny, kdy jsem v práci.

mobilishky
Kelišová 6328 příspěvků 25.09.18 08:04

@klakier Také by jsem to řešila přes sociálku, mají více zkušeností, takže můžou poradit. Některé soudy, nevím proč matkám nadržují a otce odsunou. Není to dobře, ale člověk s tím nic nenadělá. Takže přeji hlavně pevné nervy a vydržet.....

@srpen89 nemusí se stát vůbec nic. Holt některé ženské jsou krávy a nezmění se. Proto já říkám, že není matka jako matka. Některé by měly mít zákaz pořizovat si děti, protože používat je jako nástroj pro mstu?? Kéž by existovala nějaká spravedlnost, aby tím většina dětí z párů, co jdou od sebe nemusela trpět …

Nika079
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 25.09.18 08:08

Achjo, co jste si provedli,ze kvůli tomu trpí vaše společné dítě? Tohle nepochopím nikdy. Do vašeho vztahu nevidíme,z jednoho prispe ku bych si netroufla hodnotit. Pardon,radu nemám,snad jen se zkusit v klidu domluvit na tom,ze dítě je nejdůležitější a má nárok na oba rodiče.

solip
Kecalka 422 příspěvků 25.09.18 08:10

Hlavne se nevzdavej, bojuj. Dej tve byvale najevo, ze se o dite chces starat a staras dobre. A uzivej si kazdou minutu s ditetem, nenech se byvalkou vystresovat.
A k prakticke strance - muj dvouletak v pohode vydrzi pres noc u babicky, klidne i s tim, ze u ni byl od predesleho dopoledne, takze nevidim duvod, proc by dite se svym otcem nemelo vydrzet. Kojeni je v tomhle veku uz jen vymluva, dite uz to nepotrebuje. Pokud by to melo byt prekazkou, at mu maminka mleko odstrika a da s sebou do lahvicky. Samozrejme je kazde dite jine, tvoje by treba pres noc nevydrzelo, ale to musite vedet vy jako rodice…
A ty znas duvod, proc ti chce ve styku branit? Ma k tomu duvod? Tvou minulost, drogy, kriminalitu, biti, automaty, agrese…?

kotyk
Echt Kelišová 7947 příspěvků 25.09.18 08:24

Pokud je na tebe dítě zvyklé, jsi schopný se postarat a máš potřebné zázemí, požádala bych u soudu o změnu styku. Kojení už v tomto věku u zdravých dětí není jediný zdroj potravy, takže to by neměl být důvod, proč by nemělo jít. Na druhou stranu ne všechny děti v tomto věku pohodě zvládají pobyt mimo domov, takže je na tobě zvážit, jestli chceš celé dny nebo třeba častěji v týdnu.

Uživatel je online_0812_
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 25.09.18 08:35

@klakier u nás když manželova ex dělala problémy a když měl mít manžel víkend a ona když už byl na cestě napsala, že ráno dítě poslala k prarodičům i když manžel jí jasně řekl, že dítě chce a máme plány šel na OSPOD, kde pracovnice před ním kontaktovala matku a řekla jí, že musí nabídnout náhradní termín, který ihned domluvily a vysvětlila jí, že toto dělat nesmí, jinak se otec může obrátit na soud a mohla by dostat pěkně tučnou pokutu. Jinak pokud by nadále bránila, můžeš si požádat o změnu péče a prcka tak dostat do péče ty. Jinak pokuta za nedodržení rozsudku může být až padesát tisíc. A to natáčení… Nedal jsi k tomu souhlas, takže pokud tě bude bez tvého souhlasu točit nebála bych se povyhrozit trestním oznámením. A klidně ho pak i podala. Jinak třeba u nás všechny naschvály pominuly, až si našla nového a normálního slušného chlapa. Od té doby je klid a domluva se vším absolutně v pohodě a vycházíme si ve všem vstříc.

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 25.09.18 09:42

@klakier na co máte nárok? Na libovolnou péči o dítě. Pokud nejste zbaven svéprávnosti, tak jste plně kvalifikován se o batole starat ze 100%. Vlastnictví penisu nevede k žádným poruchám schopnosti postarat se o menšího člověka, pokud nějací pánové tvrdí, že to nezvládnu, tak je to čistě jejich rozhodnutí.

Pokud to tvrdí dámy, že chlapi to nezvládnou, tak jsou nejisté ve své vlastní roli a bojí se, že kdyby si nehájily pozici „jen já se o své dítě umím postarat“, tak by nebyly nic.

A především vaše dcera má právo na svého otce.

Na vašem místě bych možná zvážila, jestli by mohl pomoci mediátor http://www.amcr.cz/mediatori/

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tolik lidí z podsvětí? Jak viděli pohřeb Kočky místní

Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11... číst dále >

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >