Otec dítěte a škola

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 11:39

Otec dítěte a skola

Holky mam dotaz, s přítelem jsme od sebe 5 let mame spolu dítě, chodi do skoly. Maleho si bere 1 za 2 měsíce nema na nej cas a ted si volá do školy a zjišťuje si informace o malém, a učitelka mu to normálně do telefonu všechno rekne. přitom otec není nikde uvedeny a ja jsem jeho zákonný zástupce co mam dělat? Nechat at si dal zjišťuje co a jak ikdyz to nechci

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
71704
5.11.21 11:44
@Anonymní píše:
Holky mam dotaz, s přítelem jsme od sebe 5 let mame spolu dítě, chodi do skoly. Maleho si bere 1 za 2 měsíce nema na nej cas a ted si volá do školy a zjišťuje si informace o malém, a učitelka mu to normálně do telefonu všechno rekne. přitom otec není nikde uvedeny a ja jsem jeho zákonný zástupce co mam dělat? Nechat at si dal zjišťuje co a jak ikdyz to nechci

není uvedený v rodném listě? POkud je, tak je stejně rodič jako ty, on je jeho zákonný zástupce taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2264
5.11.21 11:44

Tak v rodném listu asi uvedený bude, takže má stejná rodičovská práva jako ty :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
5.11.21 11:47

Je to jeho otec, zákonný zástupce je to taky, Orava na informace má úplně stejný, jako ty. Je jedno, jak často se vidaji, to s tím nesouvisí. Asi se nějak musel prokázat, když mu učitelka sděluji informace. Tu nezajímá, že jste rozvedení, rodiče jste oba dva. Třeba jí syn potvrdil, že je to jeho otec, nebo ho někdy vyzvedával, cokoliv. Pokud hlap nikdy nebyl v blízkosti školy, nízké není napsanej, ničím se učitelce neidentifikoval, tak bych ji vysvětlila, že si nemůže informace rozvádět komukoliv. Ale ani tak tomu nezabráníš, tím jí potvrdis, že je to fakt otec a ty informace mu může dal dávat. Zabránis jen tomu, že nebude informace dávat dalším lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18582
5.11.21 11:49
@Anonymní píše:
Holky mam dotaz, s přítelem jsme od sebe 5 let mame spolu dítě, chodi do skoly. Maleho si bere 1 za 2 měsíce nema na nej cas a ted si volá do školy a zjišťuje si informace o malém, a učitelka mu to normálně do telefonu všechno rekne. přitom otec není nikde uvedeny a ja jsem jeho zákonný zástupce co mam dělat? Nechat at si dal zjišťuje co a jak ikdyz to nechci

A ty mu informace poskytujes? Pokud ne, tak mu nezbyde nez se ve skole dopravat.
Je to fakt slendrian, ze se otec zajima o sve dite :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17101
5.11.21 11:50
@Anonymní píše:

Nic nemáš dělat - buď ráda, že se o dítě zajímá aspoň touto formou.

Je to jeho otec a i když si ho bere jen málo, přesto má na informace o jeho vzdělávání, o jeho zdravotním stavu atd. atd. stejné právo jako Ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103416
5.11.21 11:53
@cecetka píše:
A ty mu informace poskytujes? Pokud ne, tak mu nezbyde nez se ve skole dopravat.
Je to fakt slendrian, ze se otec zajima o sve dite :nevim:

Ale tady jde o to že to učitelka vypráví jen tak do telefonu ne? To by si takhle mohl zavolat kdekdo a říct že je otec…samozřejmě že rozumím tomu, že otec chce znát školní prospěch syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6330
5.11.21 11:54

Má zájem o dítě. Nezdá se mi nic na tom špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17101
5.11.21 12:00
@Anna766 píše:
Ale tady jde o to že to učitelka vypráví jen tak do telefonu ne? To by si takhle mohl zavolat kdekdo a říct že je otec…samozřejmě že rozumím tomu, že otec chce znát školní prospěch syna.

A když tyto informace poskytuje po telefonu matce, tak je v tom rozdíl jaký?

To by si takhle mohl zavolat kdekdo a říct, že je matka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
5.11.21 12:09
@Anonymní píše:

Je v rodném listě? Ty jsi ho opravdu nikde neuvedla? Jestli není nikde v dokladech školy, je divné, že učitelka mu po telefonu poskytne informace. Ale jinak bych byla ráda, že se o své dítě zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26012
5.11.21 12:10

Pokud je v RL a nemá zakázaný styk, má právo na informace stejně jako ty. Co je problém je to sdělování po telefonu. Na to musí být kód na základě, kterého se prokážeš, že jsi zákonný zástupce a bez něj by se s tebou neměl nikdo bavit. Takže s tímto bych šla do školy, jaktože poskytují informace komukoliv po telefonu. Pokud dojde do školy, prokáže se doklady, už je to v pořádku.
Bohužel jsem na pár takovýchto tatínku taky narazila. Nejvíc se zajímali o děti před soudem, kde pak ukazovali, že oni se byli ptát a matka nic. Problém pak např. byl, že se ptali učitelky, co nebyla jejich třídní, ale tatínek nevěděl, že v září se třídní změnila. Jemu šlo jen o čárku za to, že se snaží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71704
5.11.21 12:11
@cecetka píše:
Je to fakt slendrian, ze se otec zajima o sve dite :nevim:

ona má dokonce zákonnou povinnost informovat druhého rodiče o významných záležitostech dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37061
5.11.21 12:13

U nás ani telefon na učitelku nemáme. Jen mail. A musela do papírů otce uvést, pokud je v RL. Jinak záměrně neuváděla všechny informace. Všechno podepisují oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21884
5.11.21 12:32

Co tím myslíš „není nikde uvedený“? Jestli není uvedený v RL a ten styk se synem máte domluvený jen by huba, tak řekni ředitelce/učitelce, že to není synův zákonný zástupce, a ať mu informace po telefonu nepodává, pokud tě to tak žere. Ale nechápu, co máš za problém, že se zajímá o prospěch vlastního dítěte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103416
5.11.21 12:39
@BohunkaP píše:
A když tyto informace poskytuje po telefonu matce, tak je v tom rozdíl jaký?To by si takhle mohl zavolat kdekdo a říct, že je matka…

Ne já jako matka jsem spolupracovala s učiteli jinak než po telefonu, přes mail, chodila na třídní schůzky atakdále, a ano kdybych si jen tak zavolala třeba i učitelce vlastního vnoučete a ona by mi klidně vysypala bez ověření informace, tak to v pořádku přece není. A nijak jak píšu nepopírám že má otec právo na informace ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat