Otěhotnění při špinění

23.1.20 11:36

Otěhotnění při špinění

Dobrý den,

Mi i manželovi je 26 let. 10 měsíců se s manželem snažíme o miminko. Rok a půl neberu antikoncepci (Evra), brala jsem ji 6 let, od vysazení antikoncepce mám stále slabou menstruaci, menstruuji klasicky první den, druhý den se to pomalu začíná měnit pouze na špinění. Manžel byl již na spermiogramu, ktery vysel: objem 2,2 ph 8,2 koncentrace 93 mil/ml, pohyblivost celkova 38% (norma min. 40%), pohyblivost progresivni 32% (norma min. 32%) pohyblivost neprogresivni 6%, imobilni spermie 62%. Na morfologii ještě čekáme. Oba jsme nekuřáci a alkoholu neholdujeme. Já půjdu příští měsíc na hormonální profil a vyšetření štítné žlázy. Jde mi o to, že každý měsíc 9 dní před začátkem MS začnu pomalu špinit, každý den je to o něco tmavší a trvá to až do příchodu MS. Jinak mám ms pravidelně po 29 dnech. Neměla jste nějaká stejný problém jako já? Popřípadě co ten problém způsobovalo?

Děkuji mnohokrát za každou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.1.20 12:04

@rybicka velkoploutvá ahoj, ja resim to podobne. Uz teda mame dceru, ktera se povedla po roce, kdyz jsem dostala od doktora duphaston. Spinim obvykle tak 5 dni pred MS. Mohla by to byt nedostatecnost zluteho teliska… Ale to by ti meli zjistit z toho hormonalniho profilu. Nam se zadarilo druhy mesic po nasazeni duphastonu.

• Nahlásit
  • Citovat
1636
23.1.20 12:05

@rybicka velkoploutvá Ja mela nepravidelny cyklus a spinila jsem taky treba tyden i vice pred ms. Primo na problem se neprislo, nebo se spis doktor dukladneji nepidil, zkusil mi dat clostilbegyt a po 3. lahvicce jsem otehotnela, takze jsem se moc dal nepidila. Po porodu vse ok, otehotnela jsem po nem jako nic, i driv, nez jsme uplne planovali.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
23.1.20 12:07

Po revizi se mi změnil cyklus. Najednou menstruace 1 den pak už to jen sláblo. Bála jsem se srůstů po revizi ty jsem neměla. Kontrolovala mě doktorka a sliznice úplně ok, takže jsem se prý měla radovat že je ms tak krátká a přesto vše v pořádku. Špinila jsem tak 3 dny před ms. Počkala bych na ten hormonální profil a předtím řekni vše doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
23.1.20 12:08

Ahoj měla jsem to stejně a měla jsem zvýšenou funkci štítné žlázy. Dva roky jsme se snažili a až poté mi to zjistila dr. Nakonec to dopadlo úplným odstraněním ptz se nedařilo srovnat hodnoty abychom se mohli snažit. Po operaci úplně bez problému se MS srovnala a už ji mám normálně těch šest dní. Pak ještě měl přítel nějaké problémy tak jsme museli čekat a pote jsem otehotnela bez problémů hned první měsíc. Držím pesti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:13

Zatím moc děkuji za odpovědi :), my ještě děti nemáme a to čekání, i když je to oproti některým krátké, se mi zdá nekonečné :lol:..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12393
23.1.20 12:58

Ano, je to problém, pravděpodobně máš nízkou hladinu gestagenů a otěhotnění s tím jde dost těžko. Nasazuje se na to utrogestan, který se užívá od ovulace do menzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama