Reklama

Jak je to s ovulací?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

serfinda
Nováček 4 příspěvky 13.06.09 08:58
ovulace

Ahoj holky, jak je to s ovulací? všude na netu čtu,že nastává 10 - 16 den od prvního dne začátku menstruace. a včera jsem zas někde slyšela že nastává 11 den po ukončení menstruace. tak jsem z toho nějak vedle :?

Reklama

Reakce:

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 13.06.09 09:10

Serfindo ahojky,ono je to u každé ženy jinak,ale obecně se má za to,že ovulace probíhá 11-16 den od počátku MS.Ale!!!! jelikož jsme každá jiná tak k ovulaci může docházet i 20 den od počátku MS,nebo třeba už 10 den od počátku MS.Pozorovat to můžeš buď měřením bazální teploty,kdy by ti měla postupně ze cca 36,5 stoupnout na cca 37,1 i víc.Nebo ji také můžeš poznat podle bílkovitého výtoku.Ale ať už délka MC,nebo cokoliv jiného se vždy počítá od prvního dne MS.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 13.06.09 09:12

Všelijak :lol: především tedy u každého jinak :roll:
ale čistě teoreticky pokud máš pravidelný 28denní cyklus (kde 1. den cyklu je první den menstruace) pak ovulace nastává někdy kolem 14. dne.
Nejjednodušší jak zjistit zda ovu probíhá a kdy je …buď měřit bazální teplotu…nebo zkoušet ovulační testy :wink:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 13.06.09 11:32

ahoj, jak píšou holky, na mě sedí cca 13-14 den před MS :-))), tedy dopředu to zjistíš jedině, pokud máš cyklus přesný jako hodinky, nebo díky BT či ovu testům :wink:

pepina12
Kecalka 295 příspěvků 29.06.14 22:38

Holky chci se zeptat zkušených snažilek. Myslíte, že to může být okamžik ovulace, dopoledne mě hodně bolelo břicho vpravo dole, pak až dost píchavá bolest a najednou jako když utne a nic. Večer mě začaly dost bolet prsa.

Darebačka
Kecalka 427 příspěvků 29.06.14 23:03

Ano, tyhle příznaky mívám u ovulace taky.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 29.06.14 23:37

Já se domnívám, že mám bolesti 3 celé dny před ovulací.

Tomička
Závislačka 3191 příspěvků 30.06.14 00:14

Může být, každá jsme jiná… Mě u ovulace bolí břicho konstantně a plynule to přechází v PMS… Jestli si nejseš jistá, zkus další cyklus ovulační testy. Den, kdy test začne slábnout, bývá ovulace… :)

pavla.velova
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 05.02.18 18:32

Ahojky holky jsme asi natvrdla ale nikdy sem nejak tohle nezkoumala ale chci se zeptat naposled moje MS byla 1.1. A od te doby nic ale tehotna nejsem teda podle TT poslednich par let mam problem ze to treba 2× do roka nedostanu a pak musi na vyvolavacku a jak je to s plodnyma dny? Tu muzu mit az po menstruaci asi ze nebo muzou byt i kdyz to ten mesic nedostanu?

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 05.02.18 18:50

@pavla.velova ovu mít můžeš i když to ten měsíc nedostaneš, prostě místo ovu 14dc budeš mít ovu třeba 35dc.. A nebo to může být anovulacni cyklus.

Romca.H
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.02.18 19:15

Ahojky,

bazalni teplotu mam 37,5 ale ovu test negativni?
Jak je to mozne?

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 05.02.18 19:32

@pavla.velova Ovulace(plodné dny) vždy předchází menstruaci. A menstruace přichází po ovulaci za zhruba 10-14 dní(v tom ideálním případe)..Takže pokud ti vynechá menstruace a přijde pozdeji, tak je to pravdepodobně tím, že jsi mela zpoždenou ovulku…A tu ovlivnuje spoustu faktorů-od stresu, po ruzné hormonální příčiny, nemoc, prášky…

Romca.H
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.02.18 19:38

No jo, ale menses jsem mela tedka 28.1 a cyklus mam 21 dni,
do dalsi menses je celkem daleko, testuji ovu od 5 dne, ale zatim negativ :-(

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >