Reklama

Poraďte-těhotná, partner mimo ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kubalka
Nováček 2 příspěvky 01.06.09 15:46
Poraďte-těhotná, partner mimo ČR

Moc Vás zdravím!!
Jsem tu poprvé, a moc by mi pomohla rada. S přítelem jsme se rozhodli začít pracovat na miminku. Moc si oba mimi přejeme! Zádrhel je v tom, že by měl na půl roku odjet mimo ČR :cry: ( je voják). Zatím neví na 100% zda to klapne.
Byla jste některá v podobné situaci? Mám strach, že se budu o přítele bát a budu to přenášet i na miminko. Neuvidí jak miminko v bříšku roste,…ochudíme se o společné chvíle části těhotenství.
Funguje tam skype,…, tudíž spojení by bylo, ale i tak nad tím pořád přemejšlím.
Setkala jste se některá s něčím podobným?
Moc děkuju!!!!!

Reklama

Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 01.06.09 15:53

a to uz si tehotna? mas uz nejake deti? a kdy ma odjet? nekdy to snazeni docela trva, vim, o cem mluvim…

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 01.06.09 16:05

Jestli ještě nejsi těhu, tak to vůbec neřeš. Když se zadaří, tak stejně, než na to příjdete, uplyne pár dní nebo týdnů, pak budeš asi spíš chtít klid a dostatek spánku, takže než se ti hormony a žaludek umoudří, máš ho zpátky :wink:

wape
Závislačka 3356 příspěvků 01.06.09 16:07

Tak já tedy tu zkušenost mám, i když určitě ne úplně stejnou :-) v době, kdy jsme se začali pokoušet o mimi, tak manže dostal nabídku na 1rok práci v cizině, 1000km daleko, tj. domů se jezdit dá, ale jen tak jednou za 2-3 týdny na víkend plus sem tam nějaká dovolená. Tak jsme se nějak rozhodovali a já mezitím o to mimi přišla…takže jsme se rozhodli, že do toho půjde…jenomže oni se tam jaksi nemohli pak rozhodnout a všechno se to pak tak nějak zvrtlo, že když jsem ho čekala doma s novým testem a //, tak on přišel domů celý rozzářený, že v březnu nastupuje v té nové práci…Takže nám to vlastně vyšlo tak, že já teď těhotná doma a on v té práci v cizině :-) Voláme si přes Skype a jednou za 2-3 týdny dorazím domů. Jestli můžu být upřímná, tak když tam odjížděl, tak jsem probrečela dva dny a nechodila jsem ven, ale pak jsem si na to tak zvykla, že mi to teď vůbec nepřijde. Ale asi je také nutno podotknout, že jsem vždycky byla hodně nezávislá a samostatná…
V červenci se nám má narodit miminko a manžel tam bude do konce roku…jak to bude pak, jak to budu zvládat, to Ti nepovím. Chce si vzít dovolenou na termín porodu a pokud by vše bylo v pořádku, tak bychom už tak říjen, listopad, prosinec tam mohli být s ním. Takže asi trošku jiná situace než Vy…ale třeba Ti to něco dá.
Jestli tedy můžu, tak zatím to opravdu není tak hrozné…každý den si voláme, píšeme si emaily a je to fajn. Pak zase přijede sem a je pravda, že někdy to je maraton, navštívit všechny příbuzné, všechno nakoupit a zařídit.
Pokojíček, postýlku, kočárek to vše jsme museli zařídit, než odjel pryč. Teď vždy, jak přijede, tak udělá velký nákup a já už si pak dokupuji jenom lehké věci…ale někdy je pravda, že toho mám hodně…ona i ta hlávka ledového salátu něco váží :lol:
Jestli je to ve Vašem případě na půl roku a nepřekročí to termín porodu, tak bych se toho vůbec nebála, pokud je to pro něj dobrá příležitost. U nás šlo to rozhodnutí pro hlavně z toho důvodu, že to byla úžasná pracovní příležitost, ne co se týče peněz, ale co se týče pracovních zkušeností, které se mu pak na trhu práce zde budou hodit.
Snad jsem Ti pomohla…kdyžtak písni SZ :-), kdybys chtěla více pokecat…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 01.06.09 17:01

Podobně to měla kamarádka, ale ten její pracovl v Německu, ale jezdil každých 14 dnů na víkend domů. Dokonce když rodila, tak mu zavolala, že asi už, on sedl do auta a dokonce stihl být u porodu 8O :lol: Myslím, že daleko horší by bylo, kdyby byl pryč, když už by bylo mimi na světě.

wape
Závislačka 3356 příspěvků 01.06.09 17:29

Gina108 taky doufáme, že to manžel stihne k porodu…že zvednu telefon a hned sedne do auta a vyjede…cesta trvá cca 9-10 hodin, takže by to stihnout mohl :-)

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 01.06.09 18:01

Ahoj,
ja to mela u vsech tehotenstvi. Prvniho jsem zjistila tesne pred nasim odjezdem do Nemecka. Ja tam pak byla par tydnu, manzel jeste dva mesice. Protoze jsme na to tehu cekali hodne dlouho, ani mi to pak neprislo :)
Podruhy jsem to zjistila, kdyz byl manzel uz tyden v Italii a ja se tam za nim mela se synem stehovat. Z toho seslo, byli jsme za nim jen dvakrat. Bylo to hodne narocny, ja sama doma, na rizikovym a dvouapulletak k tomu. Nicmene Skype nam taky fungoval, horsi byly nakupy apod. Vratil se v prosinci, mala se narodila v lednu, predtim sem priletel asi jednou. Ted to bylo uz celkem normalni, ja se s detma vratila z Italie, kde jsme byli od cca 5ti tydnu maly az do lonskyho zari, v rijnu jsme tam jeste jeli na dva tydny a ja si privezla tretatko. Manzel se vratil v prosinci :D

Je ale fakt, ze poprvy to clovek daleko vic proziva, i kdyz je to treba potom uz s detma narocnejsi…ale je to prece jen poprvy. Nicmene nikde neni psano, ze vam to hned vyjde. Ale taky muze :) Zvladnout se da vsechno.

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 01.06.09 19:38

Kubalko byla jsem na tom podobně. Čekala jsem miminko v době, kdy manžela převeleli na druhý konec republiky, dojížděl sice,ale rozhodně ne každý týden, na žádném UTZ se mnou nebyl,natož na 3D (tam mi to bylo líto hlavně ve chvíli,kdy na mě sestřička bafla-„a vy jste tady sama??“), bříška si moc neužil.
Na misích mají přece co dva měsíce týdenní dovolenku, to bříško uvidí a užije si ho,a dva měsíce nejsou zas taková doba, dá se to přežít. Navíc pokud má odjet teď někdy(mimochodem nejede náhodou červnu do té Afriky?),pak se ti vrátí když budeš nějaký 5.-6.měsíc,a ty další tři si užije až až ;) :)
A pokud neotěhotníš než odjede, pak třeba otěhotníš když bude na dovolence a bříško si užije určitě ;)

evík
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 01.06.09 21:02

Kubalko - úplně Tě chápu. Já jsem byla ve stejné situaci na konci loňského roku. Oba dva jsme s manželem vojáci z povolání a muž mi odjel v únoru na misi do Afghánistánu… Zvažovali jsme jestli se začít snažit o mimi před misí nebo až po, ale protože jsme si miminko oba dva moc přáli, bylo rozhodnuto „během chvilky“ a opravdu se nám to na druhý pokus povedlo :D Koncem ledna jsem zjistila, že jsem těhu a koncem února muž odletěl. Je tam na 6 měsíců - do konce srpna. V kuse, některá tu psala, že mají dovolenou po 2 měsících - tak to není - to by se armáda nedoplatila, kdyby cestovali každé dva měsíce sem tam, bohužel pro nás :cry: Ale jsme ve spojení každý den, naštěstí! Telefony, maily. Dá se to vydržet. Ale je to hodně těžké. První měsíc byl pro mě hodně plačtivý, to jsem mu plakala do telefonu snad obden, stýská se nám oběma, to je jasné, ale fakt se to dá zvládnout. Krize příjdou, ale pak je zase lepší období, za chvíli horší…Už jsme se přehoupli do druhé poloviny, tak snad to bude utíkat líp. ale smutno mi je, že se nemůžu přitulit, že nevidí rostoucí bříško, že mi je nemasíruje… Ale každý týden mu posílám fotku rostoucího bříška :D Stejně to chlapi asi neprožívají tolik jako my.Ale bylo by super mít ho tu u sebe. Nicméně vrátí se, když budu končit 8. měsíc, takže k porodu to stihne :D Navíc oba jsme se shodli na tom,že horší by bylo, kdyby už mimi bylo na světě a muž byl půl roku pryč, že by neviděl jak roste naše miminko…Ale zase ten vztah půlroční odloučení posune úplně někam jinam. Až se vrátí, budeme ve fázi 1 :lol: :lol:
Takže moje rada zní: pokud miminko oba dva chcete, víte, že právě vy dva k sobě patříte, jděte do toho. Chce to ale od přítele velkou psychickou podporu,aby se ti pravidelně ozýval, mluvili nebo psali jste si o miminku, protože ta fáze, kdy o miminku budeš potřebovat mluvit a muže mít u sebe nebudeš, přijde (u mě chodí v několika vlnách).A zároveň od Tebe to bude chtít obrovskou vnitřní sílu, že jsi na to „sama“.(Super by bylo mít chlapa 14 dnů doma, 14 dnů pryč, ale 6 měsíců v kuse, je fakt fakt hodně dlouhá doba, obzvlášť když jsi těhu)A nemyslím si, že by se to na miminko přeneslo. Budeš tak štastná, že jsi těhotná, budeš si s mrňouskem povídat, hladit bříško :D a prostě to nějak zvládnete. Záleží co Ti říká vnitřní hlas… Taky je tu emimino, kde si potom podle termínu porodu najdeš diskusi a budete probírat s dalšíma těhulkama, jak to která zvládáte, kdy která ucítíte první pohyby apod.
Držím moc pěsti :D

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 01.06.09 21:07

Eviku uplně mimo dané téma-psala jsem to já-je to divné,ale kluci z útvaru od manžela dovolenky dostávají, kamarád v Kosovu na 6měsíců-měl ji 2×, druhý v Afgánu a taky měl :nevim: Manžel když měl odjet do Afganu,taky věděl, že dovolenka bude :nevim: proto jsem to psala.

evík
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 01.06.09 21:30

Zuzaa - tak nevím, u nás je to takhle bez dovolených… je v tom zmatek, jako ve spoustě věcech. S dovolenkama by ten půlrok byl snesitelnější :) Vím, že třeba kolega byl jako vojenský pozorovatel OSN na rok v Gruzii a tam dovolenky měl, ale byl taky pryč celý rok.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 01.06.09 21:56

Teda je to trošku OT, ale krátkodobě bych to bez partnera dala, s vědomím, že za rok, za 5 bude zase pravidelně u mě, ale dlouhodobě nebo s vědomím, že tohle bude pravidelně pořád, to bych asi nedala. Máte můj obdiv :srdce:

Kubalka
Nováček 2 příspěvky 02.06.09 07:23

Moc díky za rady a vlastní zkušenosti, moc mi to pomohlo!
Přemýšlela jsem a bloumala, a došla jsem k závěru, že začneme pracovat na mimi čtvrt roku před odjezdem, aby to, pokud se zadaří, stihl k porodu.
Uvidíme, jestli se na nás usměje za ty 3 měsíce štěstí.
Kdyby se nám zadařilo ted v létě, tak bych rodila bez něj - to nechci, je pro mě velkou oporou a tu radost (i starost) :lol: z narozeného mimi, chceme sdílet společně!!!
Tak doufám, že se nebude stále měnit termín odjezdu- taky je možné, že nesplní nějaké testy a bude doma(to bych měla největší klid, bojim se už dopředu, aby se mu něco nestalo :( )
No a kdyby to snažení nevyšlo, tak na něj budu čekat sólo, a po příjezdu a půl roce odloučení to třeba potom klapne.

Asi se mi bude někdo divit, že to řeším tak brzo a lámu si s tím hlavu, ale už jsem taková a mimi je pro mě největší přání už strašně dlouho.A i celkově to odloučení, nebezpečí (naštěstí nejede do Afriky, kde je to mnohem mnohem horší).
Přeju krásný den!!!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >