Ovulace - test x bazální teplota x příznaky

505
13.11.18 09:21

Ovulace - test x BT x příznaky

Ahoj holky, rozhodla jsem se trošku si posledovat cyklus, hlavně to, jestli ovuluju.
Průměrná délka mého cyklu je 26 - 28 dnů.

Pozitivní ovulační test byl 9. den. 10. den byl už negativní. Takže ovulace by podle toho měla být 10.-11. den.

Druhý měsíc si měřím opravdu poctivě BT a podle Fertility Friend byla ovulace 13. den cyklu.
Plodný hlen jsem měla hodně brzy - mezi 9.- a 11. dnem.
Píchání v podbřišku a špinení, které mívám pravidelně, přišlo až 16. den.

Kdy teda byla ovulka? A myslíte si podle těch příznaků, že vůbec byla? Nějak v tom plavu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1640
13.11.18 09:49

@Linduš91 To poznáš později jednoduše, zjisti si délku své luteální fáze a zpětně si pak ovulace dopočítáš - a hned budeš vědět, čemu přikládat váhu :) Ovulační test se mýlit nemusí, on jen v těle zaznamená nejvyšší hladinu luteinizačního hormonu, který následně spustí ovulaci - také jsem se setkala s tím, že to chvilku „otálelo“. BT bych věřila, měřím se už rok a jsem velice překvapená, jaké údaje tím dokážu zjistit, ale už 2× se mi stalo, že mi teplota rostla pomaleji - přes mezistupeň, ale ovulace byla o den dříve. Nicméně, den sem, den tam až tolik neznamená, ani pro časování styku :) Důležité je, že ovuluješ a víš přibližně kdy. A zpětně si to dopočítáš - já mám luteální fázi přesně 12 dní, tak od MS odečtu tuto fázi a hned vím, kdy tedy přesně ovulace byla. Spíš bych nepřikládala váhu těm příznakům - ostatně, kdybys 11. ovulovala, teoreticky by špinění klidně už mohlo být uhnízdění embrya.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
13.11.18 12:03

@Nicky B Díky :) Mám ještě hloupý dotaz - jak zjistit délku luteální fáze, když nevím, kdy mám ovulaci? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
13.11.18 12:26

Bazalni teplota - tehotna?

Příspěvek upraven 17.12.18 v 09:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
13.11.18 15:02

@Linduš91 Pokud to nevíš z minula, to je bohužel záležitost více měření, to se nedá nic dělat :) Je dobré si i načasovat návštěvu gynekologie na dobu ovulace, folikulometrie je jednoznačně nejpřesnější stanovení ovulace. Případně klidně se na gyndě domluvit, že se snažíš, mohou ti načasování ovulace podpořit pregnylem - přípravek ovitrelle. Ale během dvou, tří cyklů to vychytáš i sama. Nicméně, pokud se neznažíš bez úspěchu nějakou výrazně delší dobu, vůbec bych se tím netrápila ! Kvalitní spermie vydrží 48h, některé i mnohem déle, vajíčko je schopno oplodnění před i po ovulaci… Fakt to nepotřebuješ vědět přesně na minutu, ba ani na den ;) A když se nezadaří hned, po pár cyklech budeš mít hned jasněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
13.11.18 15:07

@Gejbina To by asi byla safra náhoda :) To zvyšování teploty je zatím velice nenápadné, nevíme, jak dlouhé máš cykly, ale záleží, kdy u tebe naskočila ovulace. Jestli koukám správně, já bych tipla 5.11., tvá aplikace si myslí spíše až 11.11. - možné jsou obě varianty, podle mne ještě nemáš po HA ustálený cyklus. V každém případě si k datu ovulace připočti 10-16 dní (průměrně to ale bývá 14 dní) a teprve v tomto termínu bys měla očekávat MS, teď je ještě brzy, dokonce i na těhotenský test.
Bývá normální, že první cyklus po vysazení bývá buď abnormálně dlouhý, nebo krátký, to je naprosto běžné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
13.11.18 17:35

@Nicky B Díky, no snažíme se 11 měsíců, tak nevím, jestli je to dlouho…Načasovat gyndu na ovulaci, vzhledem k tomu, že se objednávám minimálně 2 měsíce dopředu a cyklus nemám úplně pravidelný, je nadlidský úkol :D Ten pregnyl nevím, jestli můžu, protože jsem v minulsti měla endometriózu a špatná játra, tak už jsem s hormony opatrnější. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
13.11.18 17:48

@Linduš91 Tak to ještě nic není, a jestli platí věk v nicku, jsi ještě mladá, já bych to takhle zkoušela přirozeně dál. A kdyby to nešlo, neboj se zajít do nějakého dobrého CARu - nebudou vás tlačit do umělého oplodnění, ale právě udělají všemožné testy, spermiogram, průchodnost vejcovodů - plus klidně ty pravidelné utz, abys věděla, jak s ovulací. A někomu taky dobře sedne inseminace a těhotní jedna radost :)

U sebe konkrétně hodnotím jako největší chybu, že jsem s tím tak dlouho váhala, a bála se, že nás budou do něčeho tlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
13.11.18 19:21

@Nicky B V lednu je mi 28, úplná hrůza to není, ale chtěla jsem to zvládnout ideálně do 30. Dceru jsem měla ve 24 a přijde mi, že ro je takový ideál☺Do CARu se mi moc nechce, před 1. těhotenství mi dávali hormony a dost mi to vše zhoršilo. A stejně jsem neotěhotněla. Akorát mi propukla endometrióza ve velkém a musela jsem na další operací. Už jsem celkem skeptická po této zkušenosti. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
13.11.18 19:57

@Linduš91 tak to je jasné, netušila jsem :) Když máš dítě a zřejmě i vše vyšetřeno, tak pak naprosto souhlasím - snažte se přirozeně, CAR není potřeba :) Já jsem v jiné situaci, mě už za půl roku bude 35 a jsem bezdětná, tak já mám zase jinou pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
13.11.18 20:33

@Nicky B Tak to chápu. Já zas jsem po 2 operacích a chybí mi kus vaječníku plus mám asi srůsty. Takže žádný med. Právě kdysi v CARu mi řekli, že přirozeně nikdy neotěhotním kvůli srůstům a špatnému hormonálnímu profilu, hrozícímu předčasnému přechodu atd. Doporučili hormonální léčbu a pak IVF. Jenže já jsem na tu hormonální léčbu reagovala špatně, nakonec jsem skončila na další operaci. A pak se najednou podařilo otěhotnět přirozeně. Ale zas to bylo s jiným partnerem než teď. Tak člověk neví, na čem je…
Držím palce, ať se to brzo podaří! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
13.11.18 20:49

@Linduš91 Ajaj, to je těžké. A víš, jaké AMH máš teď aktuálně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
14.11.18 11:41

@Nicky B
Ja teda bych taky rekla 4.-5.11 ze ovu byla..od 2.11-3.11 me bolely dost vajecniky … a podle ceho soudis,ze aplikace si mysli,ze 11.? Ja si prave rikala, ze ta teplota pred tim 5.11 docela klesla a pak zacala stoupat a stale se drzi nahore. Poslednich par dni mam docela citlivy prsa,pri prudkym pohybu me pichne v podbrisku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
14.11.18 11:49

@Gejbina Neznám přímo tvou aplikaci, ale ta moje mi udělá příčnou čáru v době ovulace - jak tam máš to modré značení. Z toho jsem to usoudila. Ale fakt bych tipovala toho pátého -a budu držet palečky, to píchání je nadějné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
14.11.18 12:18

@Nicky B

Tou carou si muzu po tom grafu jezdit jak chci, ta ukazuje pouze stupne v ten den..tak je to mozna jen matouci :) no bylo by to fajn, hned napoprve, ale taky se mi tomu nechce moc verit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama