Potraty a IVF s darovaným vajíčkem

Anonymní
13.11.18 07:56

potraty a ivf s darovanym vajickem

Holky ma nektera zkusenost s ivf cyklem s darovaným oocytem? pomohl proti potratu nekomu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52042
13.11.18 08:41

Tak záleží, čím jsou potraty způsobené. Pokud máš geneticky mizerná vajíčka, tak dárkyně určitě může pomoct, na druhou stranu nikdo nedokáže zaručit, že sebezdravější dárkyně nebude mít vajíčko špatné a k potratu nedojde taky, jen bude šance na zdravé dítě výrazně vyšší než s vlastníma špatnýma. Pokud je problém potrácení v tvém těle, např. hematologický nebo imunologický, tak pokud nebudete řešit ten, zabije cizí vajíčko stejně jako vlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.18 08:46

podstoila jsem veskere testy imuno..hemato..atd ovsem nikdo nic nenasel vse je v norme ale i presto telo stale nechce tehotenstvi prijmout tak me zajimalo zda treba pomuze cizi vajicko posledni veta kterou jste napsala tak te se bojim bohuzel si to myslim taky ale zvazuji vse a vam dekuji za odpoved :)

• Citovat
  • Nahlásit
52042
13.11.18 08:52

No, těžko říct. Nenalezená příčina může být buď hodně blbá náhoda nebo příčina ukrytá hodně hluboko. Já byla na seznamu dárkyň (nakonec jsem nevyužila) kvůli velmi špatn kvalitě vajíček, ale já nepotrácela, „jenom“ jsem nemohla otěhotnět. Moc držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8294
13.11.18 09:03
@Anonymní píše:
podstoila jsem veskere testy imuno..hemato..atd ovsem nikdo nic nenasel vse je v norme ale i presto telo stale nechce tehotenstvi prijmout tak me zajimalo zda treba pomuze cizi vajicko posledni veta kterou jste napsala tak te se bojim bohuzel si to myslim taky ale zvazuji vse a vam dekuji za odpoved :)

Ahojka a imunologii Ti delali reprodukcni? Genetika je jasna ale imunita se docela meni.. byla jsem u dvou reproduknich imunolozek a jedna udelala jen pulku testu a to zrovna tech „mimn podstatnych“.. a druhe vdecim za to, ze mi prisla na NK bunky ktere jsou tak utocne nejen vuci virum a bakteriim ale take vuci miminku ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.19 00:45

Holky máte některá zkušenost vrozené genetické vady i přes darované vajíčko? Nikde nic podobného nemůžu najít a připadám si že jsem snad jediná s tímto problémem :(

• Citovat
  • Nahlásit
18379
15.2.19 00:59

Náhoda je blbec. Dárkyně jsou sice mladé ženy, ale ani u nich se nedá náhodná vada vyloučit. Já sama jsem měla m.Down v době, kdy jsem do toho věkově rozhodně nespadala. Navíc problém může být i na straně otce, my nemůžeme vždycky za všechno. Je mi to líto. Jediné, co ti můžu doporučit, je propříště striktně trvat na PGD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.19 01:16
@Janli píše:
Náhoda je blbec. Dárkyně jsou sice mladé ženy, ale ani u nich se nedá náhodná vada vyloučit. Já sama jsem měla m.Down v době, kdy jsem do toho věkově rozhodně nespadala. Navíc problém může být i na straně otce, my nemůžeme vždycky za všechno. Je mi to líto. Jediné, co ti můžu doporučit, je propříště striktně trvat na PGD.

V žádném případě nechci nikoho obviňovat, to určitě ne. Jen jsem chtěla zjistit jestli je ještě někdo s podobným osudem… Nepíšu o Downovi ani dalších nejčastějších vadách. Ale o vadách vzácných, které tak časté nejsou. Ale určitě nechci obviňovat dárkyně. Naopak jsem za vás velice ráda a vděčná. Prostě náhoda je blbec, ale to smirovani s tím hodně bolí :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.19 09:50
@Anonymní píše:
V žádném případě nechci nikoho obviňovat, to určitě ne. Jen jsem chtěla zjistit jestli je ještě někdo s podobným osudem… Nepíšu o Downovi ani dalších nejčastějších vadách. Ale o vadách vzácných, které tak časté nejsou. Ale určitě nechci obviňovat dárkyně. Naopak jsem za vás velice ráda a vděčná. Prostě náhoda je blbec, ale to smirovani s tím hodně bolí :,(

Pokud taková situace nastala, měl by to CAR řešit minimálně tím, aby tuhle dárkyni informoval pro případ, že by sama chtěla mít dítě a rozhodně ji vyřadit z dárcovskeho programu. Jinak souhlas s @Janli dárkyně není zárukou zdravého embrya, to ti zajistí jen PDG. Docela by mě ale zajímalo, jak se k takové situaci postaví CAR :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.19 11:58

Jak se k tomu postaví CAR netuším, ale máme ještě dvě zamražené embrijka. Diagnóza ještě není potvrzena a čeká se na výsledky amniocentezy, ale bohužel tohle poškození nemusí zjistit ani ta :( takže jsme vlastně v koncích :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.19 08:09

Ja mam cerstve za sebou IVF vajickem darkyne. Bohuzel to nedopadlo dobre a 5+5 nastal spontanni potrat. Dnes mne po revizi propousteji z nemocnice :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 20:17
@Anonymní píše:
Ja mam cerstve za sebou IVF vajickem darkyne. Bohuzel to nedopadlo dobre a 5+5 nastal spontanni potrat. Dnes mne po revizi propousteji z nemocnice :-(

Ahoj, mrzí mě co jsi si zažila. Právě zažíváme to stejně, měla jsem 4+5 potrat, stále ho ještě „prožívám“ a stále doufám, že se z toho nevyvine mimoděložní těhotenství…

Mám darované vajíčko, hledám také příčiny, i když jsem četla mnoho o tom, jaké mohou být. Byl to druhý pokus. První jsem vůbec neotěhotněla, druhý potrat… Co bude dál se bojím..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat