Ovulační test - má smysl?

45
20.5.20 11:59

Ovulační test - má smysl?

Ahoj,
v březnu jsme se začali snažit otěhotnět. Zatím proběhly 2 menstruace a pokud bude i další, tak si říkám že bych se mohla začít nějak víc snažit.

Přemýšlím jak. Všude vidím testování ovulace, ale říkám si, jaký to má smys? Většinou máme sex obden, jak se doporučuje, takže pokud jsme plodní, tak bychom měli otěhotnět ať ovuluju kdykoli, ne?

Nemám žádné gyn potíže, mám pravidelný cyklus a uprostřed pravidelně chuť na sex.
Není tohle důležitejší signál než čárka na papírku? Vždyť tak to chodí v přírodě, že samička v plodné dny má zájem o sex se samečkem, ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
20.5.20 12:10

@Callista nedělej nic z toho, co píšeš.. Akorát skončis jako vyschizovana snazilka, jako moře bab tady.. Užívej si sex.. Pokud se nebude dařit víc jak rok, pak má smysl podnikat další kroky.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
20.5.20 12:17

Pokud nemas zadne problemy a mate takhle pravidelne sex, tak testy neres, ja je treba resila, protoze jsem mela nepravidelne dlouhe cykly -treba i 50 dnu, diky testum jsem zjistila, ze ovulace asi ani neni, tedy nepodarilo se mi ji vysledovat… tak jsem to zacala resit a pak uz byly testy krasne pozitivni… a zadarilo se… takze urcite testy nezavrhovat, nekdy se moc hodi, vsak uvidis, kdyby se treba rok nic nedelo, tak zkus ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11790
20.5.20 12:17

@Callista hod se do klidu a nesil po 3 cyklech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
20.5.20 12:23
@martina.se píše:
@Callista nedělej nic z toho, co píšeš.. Akorát skončis jako vyschizovana snazilka, jako moře bab tady.. Užívej si sex.. Pokud se nebude dařit víc jak rok, pak má smysl podnikat další kroky.. :palec:

Díky. Je mi už 34 a tak prožívám, že nemám čas ztrácet čas.
Ale ta psychika je zajímavá. Hodiny mi netikají, o dítě se snažíme, protože jsem si vždy myslela, že to do života patří, konečně na to mám podmíky, a doufám, že začnu cítit mateřské city až otěhotním… ale přesto to vnitřně trošku hrotím, stresuju se myšlenkou „co když to nepůjde“, nemůžu se dočkat dvou čárek na test…

Nechci si ani představovat jak se cítí ženy, které opravdu cítí, že touží po miminku… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 12:38

Vzhledem k věku bych cekala půl roku, potom vysledovala, jestli a kdy mám ovulaci právě těma testama a následně řešila s gynekologem. Ale třeba se zadari, hodně štěstí. Jsem stejně stará, snažíme se už delší dobu o druhé, první šlo před 5ti lety hned, a už to řeším a začínám být zoufalá snazilka a to jsem to rok vůbec neřešila. Takže já neodsuzuji nikoho, kdo se chová jako blázen, když to delší dobu nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.20 14:24

Sex obden mi gynekolog nedoporučoval, prý je lepší před oplodněním tak 5-7 dní u muže bez sexu (ne dýl). Takže z tohoto důvodu se mi ovulační testy hodily.

• Nahlásit
  • Citovat
10946
20.5.20 15:26

@Callista na prd za mě teda… Takto nebudeš nervní a nebudeš myslet že máš právě ovu..sex obden a trefíte se..my se snažili 5 cyklu a až poslední nám to vycházelo obden maximálně a otěhotněla jsem a první cyklus teda jeřáb ptačí..( 9 měsíců jsme brala různé vitamíny kapky atd )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
20.5.20 17:16
@Anonymní píše:
Sex obden mi gynekolog nedoporučoval, prý je lepší před oplodněním tak 5-7 dní u muže bez sexu (ne dýl). Takže z tohoto důvodu se mi ovulační testy hodily.

Podle téhle i dalších studií to tak není. Kvantita je možná trošku nižší, ale kvalita DNA a pohyblivost je vyšší u čerstvýh spermií.

https://www.bionews.org.uk/page_138566

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
20.5.20 21:34
@Callista píše:
Díky. Je mi už 34 a tak prožívám, že nemám čas ztrácet čas.
Ale ta psychika je zajímavá. Hodiny mi netikají, o dítě se snažíme, protože jsem si vždy myslela, že to do života patří, konečně na to mám podmíky, a doufám, že začnu cítit mateřské city až otěhotním… ale přesto to vnitřně trošku hrotím, stresuju se myšlenkou „co když to nepůjde“, nemůžu se dočkat dvou čárek na test…Nechci si ani představovat jak se cítí ženy, které opravdu cítí, že touží po miminku… :,(

Na druhého jsem čekala 8 let.. Ale alotria u toho nebyly.. Některé baby tu šílí už po měsíci. Je to nesmysl. Mi je teď skoro 38, čekám třetí.. Trvalo to cca rok a půl, takže pohoda :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama