Papoušek - lze chovat v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni
Povídálka 26 příspěvků 03.09.03 08:44
Papoušek

Ahoj holky,

může být chování papouška doma nebezpečné v těhotenství? Máme korelu a jsme v současné době nuceni bydlet u přítelových rodičů. Když zjistili, že jsem těhotná, začali bláznit a papoušek u nich upadl v totální nemilost a já se prý k němu nemám ani přibližovat. Je mi ho líto. Jestli máte někdo něco konkrétního, dejte vědět. Papouška máme 5 let, nikdy nebyl nemocný. Zdraví Marko

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 03.09.03 09:26
Papoušek

Ahoj Marko,

jsem v podobné situaci s tím, že bydlíme u tchýně. Papouška se vůbec neboj, pokud nikdy nebyl nemocný, nehrozí Ti žádné riziko. Já sama chovám papouška senegalského, šest andulek, morče a deset potkanů. Tchýně má dokonce dva kocoury, a na hygienu zrovna moc není. Oba kocouři jsou problematičtí, jeden má zůžená střeva, tak mu pořád dělají klystýry atd. Druhý kocour je nalezenec a je to poměrně nečistotná kočka. Jinými slovy kocourů se bojím a ani se k nim moc nepřibližuji. Doma nosíme důsledně pantofle a do našeho pokoje nemají přístup.

Se senegalcem se normálně mazlím, drbu ho, on mě oždibuje…atd. Největší riziko je u koček a to toxoplazmóza. Je například známé, že toxoplazmózou jsou promořené domácí chovy králíků. Proto je třeba maso před přípravou přemrazit. Mezihostitelem toxoplazmy jsou i potkani, myši a žáby a jiní obratlovci. V jejich těle parazit prodělá jen část svého vývoje a finálním hostitelem je kočka, kde parazit svůj vývoj dokončí a tudíž může být infekční i pro člověka. Kočka se nakazí tak, že sežere nakaženou myš, nebo potkana. Aby ses nakazila od jiného zvířete než je kočka, musela bys to zvíře sníst a ještě zasyrova. Takže se neboj a svého ptačího kamaráda si doma obhaj.

jola
Nováček 2 příspěvky 03.09.03 10:12
Papoušek

Zvířata přenášejí spoustu nemocí,ale nejsou na tom o nic hůře,než lidi. Pokud máš papouška 5 let, máš už dávno obranné látky proti všemu, co mohl mít. S novým zvířetem bych počkala na druhou polovinu těhotenství. Jinak papoušek se nemůže ničím novým nakazit, vždyť je furt v kleci a zobá jen to, co mu dáš. To je fakt v pohodě.

Anonymni  04.09.03 20:13
Papoušek

Ahoj, mám doma dvě rosely pestré a teď k nám přibylo i šestitýdenní mimčo. Tak je nás doma pět a počet se doufám ještě zvětší. Rosely jsem pro jistotu přestěhovala ke konci těhotenství do nové balkonové voliéry, ale na zimu to asi nevydržím a postěhujou se zpátky ačkoliv prý vydrží i -15 °C. Riziko alergie pro mimčo vzniká s prachem - na ten vážou papouščí prskance. Pokud bys chtěla mít jistotu, lze papouškovi podat kapky proti parazitům - určitě poradí veterinář. Tak to zvaž, ale svého milého opeřence nevzdávej. Aja

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.09.03 10:29
Papoušek

Ahojky holky!

Moje sestra má doma skoro dvouletou Klárku a čtyřměsíční Barunku. Ve voliéře měli 5 alexandrů malých:) V dubnu se totiž vyklubaly 3 malinkatý ptačí miminka:) Když je teplo je voliéra venku, ale v zimě je v obýváku a nevím o tom, že by to sestře doktorka „zakazovala“. Mají i dva hafany a dvě kočky.

Já na své těhulkovství teprve čekám, ale chtěla jsem vám napsat, že má sestro to zvládla i s ptačím křikem:)

Mějte se fajn

pá Montička

mhusak  03.05.11 08:19
tak to zase není

pokud pisatelka uvádí, že je třeba maso přemrazit, aby došlo k usmrcení případných virů, pak upozorňuji, že drtivá většina všech virů jsou odolná proti mrazu a dokonce jim mráz pomáhá přežít v nezměněné podobě. Naopak vyšší nebo vysoké teploty jsou pro většiny virů fatální. Mnohdy stačí teplota nad 70°C. Běžným vařením nebo dokonce pečením drtivou většinu virů zneškodníme.

8petule8  03.05.11 08:41

Ahoj,
pokud je papoušek pod pravidelnými veterinárními kontrolami a nemá žádné problémy, tak bych asi strach neměla :roll: My měli anduláka když jsem byla těhu a zatím jsem následky na dětech nepozorovala :mrgreen:

burgundy
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.05.11 10:41

ahojda,
tchýně chová 2 korely, když jsem to říkala na gyndě hned mi dělali test na toxoplazmózu. Myslím, že přímo od papouška nic nehrozí, hlavne pravidelně čistit klec, tchánovci čistí klec tak jednou za měsíc a to je mazec!!!! K nim přijdu a nezastavím kašlání :evil:

luckyhorse
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 03.05.11 13:34
Anonymni píše:
Ahoj holky,může být chování papouška doma nebezpečné v těhotenství? Máme korelu a jsme v současné době nuceni bydlet u přítelových rodičů. Když zjistili, že jsem těhotná, začali bláznit a papoušek u nich upadl v totální nemilost a já se prý k němu nemám ani přibližovat. Je mi ho líto. Jestli máte někdo něco konkrétního, dejte vědět. Papouška máme 5 let, nikdy nebyl nemocný. Zdraví Marko

Ahoj, my máme také doma dvě korely, morče, rybičky a koně. Všude jsem četla, že nejvíc nebezpečné jsou kočky kvůli toxoplazmóze. Co se týče ostatních zvířat, je to tam bez problému, akorát by jsi neměla čistit klec(dotýkat se výkalů). To radši přenechat jiným.:)) A po mazlení se se zvířátky umýt pořádně ruce. Jinak žádná rizika, pokud já vím, nehrozí

rybka56
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 26.11.13 22:38

Já mám papouška a nevyměnila bych ho za nic na světě :) když se o něj dobře staráš, tak to „nebezpečí“ je mnohem menší než u nějakého blbého psa nebo děcka - to ti taky přinese neštovice nebo přenese chřipku na těhotnou a ani nevíš jak, tak co

MarkétkaBeruška  27.11.13 06:56

@rybka56 ahoj, já bych také chtěla papouška, ale všichni mě odrazují a přítel do bytu žádné zvíře nechce tak asi nebude…

Obr Koloděj
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 27.11.13 07:09

Ahoj. necetla jsem celou diskuzi, jsem těhotná a taky máme už 6let papouška žaka šedého a ani by me nenapadlo ze bych mohla od něho něco chytnout :nevim: k veterináři s nim nechodime, to není pes, a klec mu cistime každý den a prach utiram z nábytku ob den ne-li každý den :nevim: myslíte ze bych se měla u doktora zmínit ze máme papouška?

rybka56
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 27.11.13 08:52
@Obr Koloděj píše:
Ahoj. necetla jsem celou diskuzi, jsem těhotná a taky máme už 6let papouška žaka šedého a ani by me nenapadlo ze bych mohla od něho něco chytnout :nevim: k veterináři s nim nechodime, to není pes, a klec mu cistime každý den a prach utiram z nábytku ob den ne-li každý den :nevim: myslíte ze bych se měla u doktora zmínit ze máme papouška?

ne, paooušci mívají max. červy - na to jsou kapky do vody nebo psytakózu. Jenomže veterinární fakulty se ptákům vůbec ale vůbec nevěnují, takže poléčí ti ho max. nějaký specializovaný chovatel. Žako je SUPER! Má prý inteligenci jako tříleté dítě, ale oblíbí si jenom jednoho člena rodiny, na ostatní útočí. Kolik tě stál a odkud ho máš?

Také bych chtěla ještě jednoho většího papouška, ale trávím 10h denně v práci :( o toho jednoho se mi víceméně stará mamka, ale na většího nemá prostor v bytě a u přítele celé dny nejsem kvůli práci

Obr Koloděj
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 27.11.13 09:22

@rybka56 my máme samici a bohužel na mě strašně žárlí ale přítele miluje! :lol: je to tak že si oblíbí jen jednoho člena ale krmit se odemě nechá :D máme velkou klec a jsme taky v bytě 2+1, ale je to náš miláček umí spoustu slov a říká to fakt i v těch správných situacích, ráno když vstáváme tak nás budí dobré ráno, večer zase říká dobrou noc, jak odcházíme z domu, tak udělá zvuk zipu od bundy a řekne ahoj nebo čau :mrgreen: no fakt sranda :mrgreen: stála nás od jednoho chovatele 18tisíc.

rybka56
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 28.11.13 11:21

@Obr Koloděj 18 táců, ach jo :-(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama