PAPP-A - hodnoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hathor
Povídálka 21 příspěvků 19.08.09 11:27
PAPP-A - hodnoty

Dobrý den všem, včera jsem byla na vyšetření v I.trimestru. Všechny hodnoty jsou v pořádku, jen hodnota PAPP-A je prý nízká a genetička doporučuje amniocentézu, přesto, že screening vyšel NEGATIVNÍ. nikde se mi nedaří zjistit jaké by vlastně měly být hodnoty PAPP-A nyní jsem 12+2, věk 34, dvě zdravé děti, nyní genetika pro riziko hraničního věku ( budu rodit v 35) ostatní výsledky v naprostém pořádku. PAPP-A mám 0.359MoM, prý by tato hodnota měla být okolo 1 ??? Nevíte někdo? :( na amniocentézu se mi vůbec nechce vzhledem k problamatickému donošení obou již narozených dětí. Předem všem díky za odpovědi a zkušenosti

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 19.08.09 12:15

Ahoj ahoj ahoj

než bych se dlouhosáhle rozepisovala-sedí mi na klíně malá a mele sebou :lol:
píšu jedním prstem, tak ti hodím odkaz na diskuzi, do které jsem taky psala , jelikož jsem měla stejný problém a hodně dlouho jsem se z toho stresovala…důležitý je celkový výsledek screeningu-vůbec ne jednotlivé hodnoty........já bych na amnio rozhodně jenom kvůli nízkému PAPPu nešla-je to podle mě větší riziko, než to, že by miminko mohlo být nemocné-ale takhle to cítím já-někdo to může cítit jinak........

tak hlavně ať se moc nestresuješ-i když to nejde na povel-to chápu.......

ale tenhle problém má opravdu hodně maminek…dost jsem hledala vloni info, takže jsem toho dost přečetla

tady je odkaz:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

hathor
Povídálka 21 příspěvků 19.08.09 12:22

moc díky prostuduji, no já mám celkový screening negativní, populační riziko Trizomie 21 je 1:422 a moje upravené riziko je 1: 826Volný beta-hCG -úplně vzorný, taky jsem nakloněná spíš nejít, když všechny ostatní ukazatele - UZ, ostatní hodnoty…jsou více, než dobré. a celkový závěr:SCREENIG NEGATIVNÍ

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 20.08.09 06:59

Ahoj, taky jsem mela nizke hodnoty PAPP-A, teda na dolni hranici. Co jsem pochopila u Dr. je hranice 0,5-2,0, ja mela prave tech 0,5, ale na zadny dalsi vysetreni (vcetne amnio) me nehnali. Jen to pry budou sledovat pri dalsich testech, a pak uz to bylo ok. :nevim:
Ja bych, na zaklade tveho veku, nizkeho PAPP-A a doporuceni geneticky asi na amnio sla. :nevim: Nejdriv bych se o tom ale neco snazila dozvedet na netu, ted nevim nic. :) Ale nejsem v tvoji situaci, tak se to lehce radi. :?
Drzim palce!

hathor
Povídálka 21 příspěvků 20.08.09 10:14

kamarádka mi poslala docela pěkný článek ( já takový nikde nenašla) právě o hormonu PAPP-A, a v podstatě jsem z toho vyčetla, že je to hormon, který sice ovlivňuje těhotenství, ale s vadami budoucího miminka nemá až tolik co společného. Je to spíše o trombofilních mutacích, riziku potratu atd.....protože všechny ostatní hodnoty, které se týkají miminka jsou v pořádku, rozhodla jsem se vyčkat ještě na testy v 16tém týdnu, znovu to ještě proberu na genetice a teprve potom se rozhodnu. Sklon k potrácení mám, to vím z předchozích dvou těhotenství, to by mi z plodovky neřekli nic nového, stále jsem na hormonální udržovací léčbě a pro riziko potrácení jsem stále sledována. Proto vidím v odběru pro mne docela risk. Ale pokud by tam bylo něco, co by nasvědčovalo tomu, že by nemuselo být v pohodě miminko, potom bych bez rozmýšlení amnio podstoupila.

hathor
Povídálka 21 příspěvků 26.08.09 16:48

ahoj všem, ještě jednou se vracím k tématu.....dnes jsem mluvila ještě s jedním genetikem a ten mi opět zdůrazňoval, že by amniocentézu rozhodně podstoupil, že nízké hodnoty PAPP-A mohou vykazovat nejrůznější poškození plodu, co ale tady čtu, tak ani amnio mi nezaručí 100% zdravé dítě :o( už se mi podařilo to úplně vypustit z hlavy a prostě si stát za rozhodnutím nejít a dnes zase jeden jedinný rozhovor, abych o tom zase přemýšlela :o( stále je nějak ve mně spíš nejít, ale mám strach, že si potom budu něco vyčítat.....mám před sebou za 14 dní ještě tripl testy tak nejspíš počkám na jejich výsledky a podle nich se nejspíš rozhodnu, akorát že už nebude tolik času…ach jo :o(

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 26.08.09 17:17

Hathor, já jsem psala do té diskuze, jak už jsi na ni dostala odkaz.
Měla jsem hodnotu 0.34 a byla na nervy. Celkové riziko 1:630.Taky jsem se dočetla, že nízká hodnota PAPP-A ukazuje na riziko potratu. Jestli mám zdravé dítko, to ještě nevím :wink: ale nikdo to se mnou neřešil (je mi 31, v době porodu budu mít 32) a na amnio mě nikdo nehnal. Všechny následující testy vyšly už dobře.

Nakonec se stejně budeš muset rozhodnout sama… Osobně bych opravdu hodnotila screening jako celek. Podle mě tě ženou na tu AMC spíš kvůli věku. Nebo čertví proč. Protože u mě to neřešil nikdo a to centrum v Brně, kde jsem byla, je prý fakt dobré…

hathor
Povídálka 21 příspěvků 26.08.09 19:50

moc díky, tvůj příspěvek jsem tam nějak neviděla…no oni mi na té genetice řekli, že kdybych takový výsledek měla o rok dříve - tedy v 34 letech tak by to také absolutně nikdo neřešil. Všechna ostatní vyšetření dopadla dobře, jen to PAP-A mám nějakých těch 0,359 …je to hodně těžké rozhodování, znovu jsem o tom četla ten článek- je vážně hodně podrobný, kdyby o něj měl někdo zájem ráda pošlu, ale k mému rozhodnutí mi to momentálně moc nepomáhá .o(((

hathor
Povídálka 21 příspěvků 26.08.09 19:52

ještě koukám na tvé datum porodu - to už je „za chviličku“ ale pokud vše ostatní dopadlo dobře tak se snaž být v klidu. Dobře se to říká, že? :o/ Mně opravdu řekli, že pokud bych byla o rok mladší, nikdo by se nad tímto výsledkem nepozastavil a nikdo by to neřešil, možná právě proto to nikdo neřešil ani s tebou…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.08.09 20:02

Nečetla jsem ostatní odpovědi, ale ráda bych tě uklidnila, proto tu zkopíruju odpověď MUDr. Kouckého (porodník) z jedné poradny:

Nízká hodnota Papp-a
pavla.brziakova | 24.8.2009

OTÁZKA:
Dobrý den, pane doktore,
poprosila bych Vás o jakékoli informace. Při biochem.screeningu v I.trmestru (11 1) mi byla zjištěna velmi nízká hladina proteinu Papp-a (0,23 MOM). Hodnota NT byla v pořádku 1,5mm.
Mám hodně nízký tlak a v té době jsem měla i výraznou anémii, mám léčenou hypofunkci štítné žlázy.
Může sama o sobě ta nízká hodnota Papp-a o něčem vypovídat? Objednala jsem se už na amniocentézu a genet.konzultaci, ale tam půjdu až za tři týdny.
Děkuji za odpověď.
Uživatel
Odpověď na dotaz
kouckymichal2 | 25.8.2009

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,test hodnotíme jako celek: pozitivní nebo negativní - nepíšete - test funguje jako jakési síto - automaticky zdaleka neznamená problém. Pokud je test jako celek pozitivní ,po ev. genetické konzultaci je výsledek nutný doupřesnit případným odběrem plodové vody.

V odpovědi na jinou, podobnou otázku, píše, že jednotlivé výsledky samostatně nic neříkají, že důležitý je závěr. Pokud je negativní, mělo by být vše v pořádku.

hathor
Povídálka 21 příspěvků 26.08.09 20:16

Moc a moc díky, s Kouckým to budu konzultovat příští týden, chodím k Apolináři a už jsem s ním konzultovala i moje oplodnění ( IVF ze strany partnera ) právě, že mám trošku pocit, že genetici „ženou“ na plodovku kde koho a já bych tím nerada ohrozila těhotenství..­...Koucký to tam píše moc pěkně, čekají mně ještě Tripl testy a potom by snad ještě i čas byl na případný odběr, také jsem četla, že ženy po IVF a nebo ženy na podpůrných lécích - Utrogestan např. mají sklon k nižším hodnotám právě PAPP-A , splňuji obojí.....stále mi něco říká, abych vyčkala na ty testy v tom 16tém týdnu.....a ještě otázka - potom, při dalším vyšetření se ti ty hodnoty tedy zvýšily, když píšeš, že už byly v pořádku? Doufám, že nevadí, že jsem přešla k tykání, je to „pohodlnější“ :oops:

hathor
Povídálka 21 příspěvků 26.08.09 20:19

jejku odepsala jsem v jednom příspěvku na dvě reakce - omluva, ale snad se v tom vyznáte :o(

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 27.08.09 10:35
hathor píše:
ještě koukám na tvé datum porodu - to už je „za chviličku“ ale pokud vše ostatní dopadlo dobře tak se snaž být v klidu. Dobře se to říká, že? :o/ Mně opravdu řekli, že pokud bych byla o rok mladší, nikdo by se nad tímto výsledkem nepozastavil a nikdo by to neřešil, možná právě proto to nikdo neřešil ani s tebou…

Hathor, popravdě řečeno jsem už na nějaké PAPP dávno zapomněla :) Od té doby jsem měla ještě pár vyšetření a říkám si, že by se na VVV snad přišlo. Jasně, že mě napadá ledacos, to snad každou maminku… už se těším, až prcka uvidím a doufám, že se přesvědčím, že je OK.
Každopádně ty strachy s PAPP-A už vůbec nesouvisí.

Jen tím chci říct, že ta hodnota PAPP-A prostě není důvodem pro AMC. U tebe holt genetik vypíchl věk a to PAPP-A mu jen nahrává. Nechápu, proč tě do AMC tak tlačí. Toť můj názor. A Koucký to akorát potvrzuje. Osobně bych ve tvém případě na AMC nešla.

Však uvidíš, co ti řeknou u Apolináře, určitě tě uklidní.

Určitě budeš mít krásné zdravé miminko :)

hathor
Povídálka 21 příspěvků 27.08.09 13:03

moc díky, za Kouckým jdu hned v pondělí tak uvidíme co mi řekne, je hrozně hodný, prý mám za ním přijít, aby rozptýlil mé obavy :o) tak uvidím…
stejně moc díky za podporu! Určitě není poslední :oops:

katwind
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.11 10:59

Ahoj, PAPP-A mi vyšly taky nízké, 0,281moM, celkový screening negativní. Taky jsem z toho jelen…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >