Reklama

Partner a partnerka - majetek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:05
Partner a partnerka - majetek

Ahoj, mám na Vás dotaz. S partnerem si lameme hlavu, on vidí jediný způsob - vzít se.

Jsme spolu 7 let, z tohoto 3 roky v RD, který jsme koupili.

Já nevím, osobně, mě svatba děsí. Vím, že nejde o žádnou změnu, ale nějak tím ztrácím svobodu a nepotřebují papír. :nevim: Asi je to jen v mé hlavě.

Partner nechal mamince byt, kde mamka stále bydlí a nechame ji tam dožít.

Dále máme spolu dům na hypotéku, vlastníky jsme oba. V katastru máme, že jde o SJM.

Nyní žádáme o druhou hypotéku - byt pro moji maminku, hypotéku jsme dostali. Nebo spíš partner, jelikož já nemám nyní zaměstnání a budu mít až od dubna. Banka to vzala, že má vůči mě vyživovací povinnost a byl by problém. Čili hypotéku napsali jen na něj. A tím pádem byt, který bude využívat moje mamka, bude jen na něj.

Ona chtěla, aby to bylo na oba. Aby po ní něco zbylo.

Jak z toho ven? Banka bude mít 18 let na byte zástavní právo. Pak bude byt na přítele. Chápeme, že by bylo řešení svatba nebo závrt. Teď aktuálně. Až se byt zaplatí, tak darovací smlouva - problém 4% je síla.

Jak z toho ven, aby byt byl na oba vlastníky??? V kupní smlouvě (přímý prodej) nejde uvést oba?

Když se nedej bože něco partnerovi stále jak je to s bytem pro mamku? Dům chápu, že by mi zůstal. A první byt po jeho mamince?

Stejně, tak jemu by doufám zůstalo me auto a finance.

Děkuji za reakce

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9724 příspěvků 22.02.18 15:10

Pokud nejste manzele dedili by vasi potomci nebo pribuzni zemreleho, nikoliv vy navzajem. A SjM urcite nemate, protoze nejste manzele.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 22.02.18 15:11

No pekne slozity to mate. Podle me jste se meli vzit uz pred koupi RD a byl by klid.
Jakto, ze mate v katastru, ze jde o SJM, kdyz nejste manzele?? To je nejaka blbost ne??
Po smrti pritele (nedej boze) by jsi mela jistou jen svou polovinu RD, druha by se stala predmetem dedickeho rizeni. Taktez byt tvoji maminky, kdyz je psany jen na pritele.

Mochomurka83
Závislačka 3859 příspěvků 22.02.18 15:13
@Anonymní píše:
Ahoj, mám na Vás dotaz. S partnerem si lameme hlavu, on vidí jediný způsob - vzít se.

Jsme spolu 7 let, z tohoto 3 roky v RD, který jsme koupili.

Já nevím, osobně, mě svatba děsí. Vím, že nejde o žádnou změnu, ale nějak tím ztrácím svobodu a nepotřebují papír. :nevim: Asi je to jen v mé hlavě.

Partner nechal mamince byt, kde mamka stále bydlí a nechame ji tam dožít.

Dále máme spolu dům na hypotéku, vlastníky jsme oba. V katastru máme, že jde o SJM.

Nyní žádáme o druhou hypotéku - byt pro moji maminku, hypotéku jsme dostali. Nebo spíš partner, jelikož já nemám nyní zaměstnání a budu mít až od dubna. Banka to vzala, že má vůči mě vyživovací povinnost a byl by problém. Čili hypotéku napsali jen na něj. A tím pádem byt, který bude využívat moje mamka, bude jen na něj.

Ona chtěla, aby to bylo na oba. Aby po ní něco zbylo.

Jak z toho ven? Banka bude mít 18 let na byte zástavní právo. Pak bude byt na přítele. Chápeme, že by bylo řešení svatba nebo závrt. Teď aktuálně. Až se byt zaplatí, tak darovací smlouva - problém 4% je síla.

Jak z toho ven, aby byt byl na oba vlastníky??? V kupní smlouvě (přímý prodej) nejde uvést oba?

Když se nedej bože něco partnerovi stále jak je to s bytem pro mamku? Dům chápu, že by mi zůstal. A první byt po jeho mamince?

Stejně, tak jemu by doufám zůstalo me auto a finance.

Děkuji za reakce

V tomto pripade bych radila se opravdu vzit. A nebo vsechno sepsat s pravnikem (ta zavet), ale to je jen pro pripad, ze se vam.neco stane. Ale co kdyz partnerovi rupne v koulich a co? Tvoje mamka je bez bytu (je jeho) a ten.byt kde bydli jeho. maminka je jen jeho nebo vas napul?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:16

@Šarlota4
Ano, na katastru je to tak uvedeme SJM na domě a naše jména.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:17

@Mochomurka83

Být jeho mamky je asi jen jeho., Dostal, ho od ní nedávno, ale my jsme ji tam nechali a necháme. Až nebude bude už ve všech směrech jeho.

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 22.02.18 15:18
@Anonymní píše:
@Šarlota4
Ano, na katastru je to tak uvedeme SJM na domě a naše jména.
… Těžko, s něčím si to asi pleteš. Vlastníci můžete být oba, ale ne jako SJM a je to dost podstatné, například při vypořádání dědictví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:19

A jak to udělat? Aby byt pro moji mamku i náš dům byl na oba? Ale na katastru u domu jsme oba uvedení, oba jsme i žádali o hypotéku.

Když se teď vězněné a nabyte tyto věci jsou dřív tak co? Tam nejsou dohromady, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:20

@radkka

Je to tak. Viděla jsem to na listu vlastnictví. Mé jméno, jeho jména a před tím SJM

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 22.02.18 15:21
@Anonymní píše:
@radkkaJe to tak. Viděla jsem to na listu vlastnictví. Mé jméno, jeho jména a před tím SJM

Tak se podívej znovu, najdeš to na internetu během tří minut.

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 22.02.18 15:23
@radkka píše: … Těžko, s něčím si to asi pleteš. Vlastníci můžete být oba, ale ne jako SJM a je to dost podstatné, například při vypořádání dědictví.

katastru se oddací list nepředkládá, mohli to zapsat chybně

edit: a jestli si toho někdo všimne, tak to opraví z moci úřední

Příspěvek upraven 22.02.18 v 15:25

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:23

Tak jsem se dívala. Ano, máte pravdu 1/2 on a 1/2 já. Přitom předtím týdnem tam opravdu bylo SJM. Divali jsme se na tom jak blbci. :nevim:

Tak že závěť? Jak má. Tak jeho.?

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 22.02.18 15:26
@advocatus.di­aboli píše:
katastru se oddací list nepředkládá, mohli to zapsat chybně

edit: a jestli si toho někdo všimne, tak to opraví z moci úřední

Příspěvek upraven 22.02.18 v 15:25

Tak ono je to celkem šumák, při dědictví by se na to jistě přišlo…

lokynka
Kelišová 5233 příspěvků 22.02.18 15:37

Kupní smlouva na byt si myslím může být na oba a pak budete oba v katastru zapsaní, je jedno, na koho je hypotéka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:38

Holky, blbá otázka, protože s partnerem si nevíme rady a musíme promyslet, zda opravdu svatba nebo závěť…jde v obou případem napsat, aby druhý sdělil to co patří jeho polovice?

např v jeho případě byt kde je jeho mamka, a byt pro moji mamku a v mém případě auto, finance a dědictví po otci?

Jak do závěti, když bychom si nebrali. Tak do předmanželské smlouvy? Nebo jak???

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >