Partner mi bráni ve studiu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bellino
Kecalka 104 příspěvků 15.03.18 07:35
Partner mi bráni ve studiu

Ahojte holky. Mám problém s partnerem. Manzele zatim nejsme, ale svatbu plánujeme. A ja chci od rijna studovat vysokou školu. Partner je rezolutne proti. Trochu to chápu, jednu výšku už mám, bohuzel neskoro jsem zjistila, že s tím oborem je uplatnení vic než bida a tahle výška by byla denni forma, externe to ani nejde, tamta predtim byla externe. Rozhodne nechci chodit jen do školy a nic nenosit domu. V práci kde delam jsem dlouho a dohodla jsem že, že mi daji smeny aby jsem tí skloubila s mou školou a uvidím podle učení. Určite chci i vydelavat. Prípadne pozadam o individualni študijný plán anebo stejne porad mluvi o miminku, ja taky jedno nebo dve deti mit chci, tak co tak studovat v prubehu školy? Budeme mit doma dedu na hlidani. Pak až ditko vyroste a pujde do školky, ja budu hotový človek a myslím, že v práci ocení, že jsem si pres materskou zvyšovala kvalifikaci. Partner oponuje ať hraju s kartami ktere mám, jenomze ja mám vsechny karty spatne, stejne mám práci kterou delaji studenti tak co. To už tou študentkou rovnou muzu byt.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 8296 příspěvků 15.03.18 07:41

A nebojí se, že budeš „vzdělanější“ než je on. Já bych třeba během mateřské rozlítaná kvůli práci nebo studiu být nechtěla, napracovala jsem se předtím dost. Ale jsou holky, co při dítěti vystudují. Ale bez podpory partnera bych do toho nešla. Děda nemusí hlídání zvládat a budeš odkázaná jen na jeho pomoc :nevim:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 8806 příspěvků 15.03.18 07:44

Asi mu vadí, ze pokud bys měla vydělávat stejne jako nyní, tak te v kombinaci se studiem moc neuvidí. Pripadne pokud by ti klesl prijem, tak by se musel zvýšit jeho podíl. Jde také o to, co chceš studovat, navíc pokud uz chce miminko - muze se stát, ze budeš muset v těhotenství ležet nebo budete mít náročné miminko - je tam spousta faktoru, které se nedají odhadnout. Zkusila bych si s ním ještě jednou sednout, mít sepsané pro a proti, vyslechnout jeho názor na věc a co konkrétně mu děla starost.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 15.03.18 07:48

Jako aby mi partner něco zakazoval, to by se mi fakt nelíbilo a zvlášť dokud nejste manželé a nemáte děti by to pro mě byl důvod k rozchodu. Všechno by mělo mělo být výsledkem společného rozhodnutí a kompromisu, pokud nesouhlasí oba.

Na druhou stranu, dle toho co píšeš, to může být taky jinak, že partner už si přeje pomalu rodinu a tu si chce užít, ne dávat malinké dítě na hlídání a mít ženu co se snaží skloubit vše a třeba nestíhá nic. To bych taky pochopila. Ono jedna věc je mít dítě a pak začít studovat když víš že se to dá, ale předem to odhadnout fakt nejde (zažila jsem to na vlastní kůži a nejsem sama, některé blízké kamarádky po narození dítěte své plány z různých důvodu zásadně přehodnotily). Tobe bude tak 25/26, a kolik je příteli?

Promluvila bych si s ním a zásadní být pro mě bylo jestli mi studium chce prostě zakázat nebo jen má jiné představy a pokusí se se mnou najít kompromis.

Malaga
Generální žvanilka 23399 příspěvků 15.03.18 07:50

Tak to je dost zasadni vec…nemyslim si, ze by na toto zmenil nazor. Je to na tobe jestli si prosadis svou, ale pocitej, ze z toho muzete mit velke vztahove komplikace…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32735 příspěvků 10 inzerátů 15.03.18 07:54

Za prvé, představa, že zvládneš mimino, školu v denním studijním plánu a práci je… řekla bych více než úsměvná. Jsi si jistá, že s jinou vysokou by ti zaměstnavatelé rovnou utrhali ruce a přehazovala jsi peníze vidlema? :nevim: Chce se o tom ještě pobavit, chápu jak tebe, že chceš lepší vzdělání, když jsi poprvé vybrala špatně, chápu i partnera, který už by chtěl žít kompletnější život. Proč jsi nezměnila školu dříve, když jsi zjistila, že je k ničemu?

Anonymní  15.03.18 07:57

To je špatný, ale vzdělání je důležité a měla bys stát za svým. Já studuju druhou VŠ při mateřské a je to záhul. Máme normálně prezenční formu studia, ale rektor nestanovil povinnost chodit na přednášky, tak jde jen o to mít v termínech řádně splněné zkoušky a mít dostatečný počet kreditů. Štve mě, že mi to narušuje čas s miminkem, do školy ještě musím dvě hodiny dojíždět, ale už mi zbývá jen rok a půl, tak to musím doklepat. Takže určitě bych studovala dokud dítě nemáte. S partnerem bych rozebrala důvody, proč mu to vadí a předestřela bych mu jak je dosavadní vzdělání špatně uplatnitelné a zeptala bych se ho, když studovat nebudu, co bude dál za výchozích podmínek. Ať si sám odpoví, co je lepší.

BloomingGorgeous
Závislačka 2687 příspěvků 15.03.18 07:57

Mne by se rezolutni zakaz od partnera take nelibil, brala bych to jako vystrazne znameni, ze je despota, neda se s nim mluvit a mame jinou vizi spolecne budoucnosti. To by me trapilo mozna i vic nez druha VS. sama jsem studovala ruzne skoly mnoho let a manzel stal vzdy pri mne.

Bellino
Kecalka 104 příspěvků 15.03.18 07:59

Ja budu mit v lete 33 a pritel 39. A vzdelanejší jsem už ted vic než on, on má strední s maturitou a práveže je hrdej, že ten jeden titul už mám. On chce ženu, ktera vydelava, ja vydelavat budu, sice trochu min, ale zivit mne nebude muset. Jako zakazovat vzdelaní mi prijde scestne. Dobre vidí, že se s tou školou nedokážu uplatnit, kdezdo tam kde se chystám, tam je opravdu velka poptavka.

BloomingGorgeous
Závislačka 2687 příspěvků 15.03.18 07:59

A studovat s ditetem nebo detmi je masakr. Nerikam, ze to nejde, ale okolo zkouskoveho je to desny, ne kazdy na to (psychicky) ma - unava, vycerpani, nervy.

Bellino
Kecalka 104 příspěvků 15.03.18 08:03

@Tiger-lily tehdy jsem byla mladá hloupa a naivne si myslela, že postačí titul a bude jedno co za školu mám. Na škole nám navyše poraď mazali med kolem pusy, že Jake skvelé uplatnení nás ceka a nakonec prd zlatá ryba. Alespon vidím, že výšku jsem schopna studovat, i kdyz není škola jako škola. A taky nejsem ta co utika z boje, už jsem ti nejak dotahla a zkusila a zjistila že nic.

Anonymní  15.03.18 08:06

Ja som bola len tehotna, pri tom pracovala a mala denne studium a sklbit to jednoducho v rozumnej miere neslo, stale som mala nejake problemy.. studium som utla (v praci ostala) a zrazu som o tehu ani nevedela. Uprimne neverim, ze denne studium + mimco je rozumny napad, osobne sa don tiez planujem vratit, ale to mam 100% podporu manzela, ze bude doma s malym, vzdy ked budem potrebovat riesit skolu..
Kazdopadne tvojho chlapa chapem, skola vam dost narusi zivot, v obdobi skuskoveho (ak to nie je flakarna) ostane dost veci na nom a ak mal zazity nejaky standard, skolou mu ho hodne narusis - bude sa musiet prisposobit casom tvojej skoly, ukolom, vsetkemu. Nehovoriac o napatej situacii doma v obdobi skuskoveho, ked sa nieco nedari a pod. Ale pravo zakazovat ti to fakt nema :nevim:

lasička1
Echt Kelišová 8007 příspěvků 15.03.18 08:07
@BloomingGorgeous píše:
Mne by se rezolutni zakaz od partnera take nelibil, brala bych to jako vystrazne znameni, ze je despota, neda se s nim mluvit a mame jinou vizi spolecne budoucnosti. To by me trapilo mozna i vic nez druha VS. sama jsem studovala ruzne skoly mnoho let a manzel stal vzdy pri mne.

Ale my nevíme, jaké přesně argumenty má partner. Nelze hodnotit jen jednu stranu.Tady to vyzní, jako že zakladatelka chce studovat a partner jí brání. Ale jeho důvody mohou být víc pádné než zakladatelky vize, že bude mít lepší uplatnění.
Denní studium-nad určitý věk se musí platit, což njspíš bude i případ zakladatelky. Jistě pokles financí-třeba mají nebo budou chtít hypotéku, nebo budou potřebovat řešit větší bydlení. Mít dítě a nechávat hlídat dědu-co když onemocní? Platit hlídání? Kdo bude hlídat až se zakladatelka bude učit? Nemůže mít děda miminko celé dny. Navíc dítě by mělo být vesměs s rodiči, ne většinu času u dědy.
Jiná situace by byla, kdyby měli již děti větší a zakladatelka chtěla studovat VŠ dálkově. Že by se to rodiny dotklo minimálně. Ale takto si každý k tak zásadnímu rozhodnutí, které se ho týká, může říct svůj názor. Ne být rovnou odsouzený k tomu, že je despota a je to důvod k zamyšlení nad rozchodem.

vonajebohyne
Echt Kelišová 8704 příspěvků 15.03.18 08:07
@Bellino píše:
Ja budu mit v lete 33 a pritel 39. A vzdelanejší jsem už ted vic než on, on má strední s maturitou a práveže je hrdej, že ten jeden titul už mám. On chce ženu, ktera vydelava, ja vydelavat budu, sice trochu min, ale zivit mne nebude muset. Jako zakazovat vzdelaní mi prijde scestne. Dobre vidí, že se s tou školou nedokážu uplatnit, kdezdo tam kde se chystám, tam je opravdu velka poptavka.

A jakou mas praxi?
Protoze byt v 38-39 absolventkou bez vetsi praxe je…usmevne. To ti ani dva tituly nepomohou k dobremu uplatneni na trhu prace. Protoze ve skoro ctyriceti se ocekava, ze krome vzdelani budes mit iminimalne deset let praxe v oboru.
Takze vzdelani jiste ano, ale ve tvem veku asi ne formou denniho studia.

Malaga
Generální žvanilka 23399 příspěvků 15.03.18 08:08
@Bellino píše:

No nevim, chapu tebe ale i jeho…blby je, ze se neshodnete…on uz ma asi dost tatinkovsky vek a ty maminkovsky…kdybx vam bylo o 10 min, byla by to jina situace… z toho co pises mi prijde, ze v tomhle spolecnou rec nenajdete…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama