Partner nemůže mít děti - asi

Anonymní
5.1.21 17:12

Partner nemůže mít děti - asi

Ahoj holky,

řeším pro mě strašně bolestnou situaci. Seznámila jsem se s jedním super chlapem a on mi sdělil, ze asi nemůže mít děti. Kvůli tomu se i rozvedli s ex, prý to nezvládli. Ptala jsem se jestli byli na ivf atd a prý ano a ze oba mají problém a za 8 let se jim nezadarilo.

Jsem z toho hotova, je to skvelej chlap. Ale chci vlastní děti (dárcovství neuznávám). Nechtěla jsem ho trápit dalšími otázkami ale ptát se musím, jen chci ještě počkat.

Ale řeknete mi prosím - kdyby byl přeci úplně neplodný, tak oroc by se snažili a chodili na ivf? To se to přece nemůže povést. Vůbec se v tom nevyznam jen od včera čtu milion diskuzi a všude píšou, ze definitivně neplodných chlapů zas tolik není.

Nemůže to byt i tím, ze to neslo jim? Proste ze k sobě nejdou?

Dekuju moc za jakýkoliv Know How! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.21 17:17

Záleží co mu je no.. já s bývalým manželem se snažila o mimi a hodněkrát jsem potratila.. mám problémy.. my se rozvedli (kvůli jiným věcem) a s novým mužem se podařilo hned na poprvé :srdce: sice jsem rodila o měsíc dřív ale mám krásnou zdravou holčičku :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
6201
5.1.21 17:19

Tak on musi presne vedet jak na tom je. Kdyz prosli IVF, tak zadne „asi neplodny“ neni. Musi znat vysledky spermiogramu a pripadne dalsich vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
5.1.21 17:22

S ex asi nebyli kompatibilní, s jinou partnerkou to může jít lépe nebo to taky nepůjde. Jestli kvůli tomu chceš ukončit vztah, je tvoje rozhodnutí, ale stejně byste se snad nesnažili hned od začátku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 17:22
@Anonymní píše:
Záleží co mu je no.. já s bývalým manželem se snažila o mimi a hodněkrát jsem potratila.. mám problémy.. my se rozvedli (kvůli jiným věcem) a s novým mužem se podařilo hned na poprvé :srdce: sice jsem rodila o měsíc dřív ale mám krásnou zdravou holčičku :srdce:

Moc gratuluju :srdce:
Nevím co mu je, musim se ptát pomalu a opatrně, je vidět že to nedává. Už tohle mi rikal jako kdyby byl smrtelně nemocny :(

Zatím vycházím jen z mala informaci, ze kdyby byl úplně neplodný tak nechodí na ivf proste, to by bylo přece zbytečný. Ani nevím zda se někdy zadarilo a o dite přišli nebo vůbec nikdy. Ale rikam si, ze proste kdyby měl jednu jedinou pouzitelnou spermii, ze to muže vyjít :oops: Jinak se trápit na ivf nedava smysl.

Kamarádka mě uklidnovala, ze problém nebude tak dramaticky a ze jen rezignoval, ale ze spis nesli dohromady oni dva. A prý se stává, ze ta žena jakoby nepřijme spermie toho chlapa - jakoze je nejak vypudi. Rikam to jak blazen ale do včera jsem si o tom ani nečetla :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 17:23

@Cenarius určitě zná, ale včera mi řekl, ze je asi neplodný. Teda doslova řekl ze asi nebude mít děti…

• Citovat
  • Nahlásit
89
5.1.21 17:24

No, ptát se musíš. Chápu, že je to pro něj citlivé, ale tohle jsou otázky, které jsou pro vztah do budoucna stěžejní… Záleží na tom, co mu je. Jako mám pocit, že řešit tohle u chlapa je trochu snazší než u ženy, kdy těch důvodů, proč nemůže otěhotnět /donosit může být extrémně moc od tvaru dělohy, přes kvalitu vajíčka po imunitu. Když to zjednoduším, pokud u chlapa najdou nějakou živou, pohyblivou sermii, je vždy šance na úspěch, tedy cestou IVF. Máme v okolí pár, kdy bylo třeba nutné získat spermie přímo z varlat, ve spermatu nebyly žádné. A zadařilo se. A můj muž se v předchozím vztahu snažil s partnerkou o dítě dva roky, nešlo to, byl to i jeden z důvodů, proč se rozešli. My máme ze tří nechráněných sexů dvě děti a třetí na cestě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 17:25
@Jolka86 píše:
S ex asi nebyli kompatibilní, s jinou partnerkou to může jít lépe nebo to taky nepůjde. Jestli kvůli tomu chceš ukončit vztah, je tvoje rozhodnutí, ale stejně byste se snad nesnažili hned od začátku?

Jasne ze nesnazili, ale asi povazuje za fér, abych to věděla - protože pokud chci vlastní děti tak třeba ne s nim. Já se s nim ale nerozejdu, budu věřit ze to půjde, jen zjišťuji informace

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 17:27

@triss86 a proč si nenechal vzít ty spermie z varlat už v tom předchozím vztahu? No já si taky myslím ze ta šance získat funkční spermii byt proste musí. Pak je otázka co se s ni stane v tele ženy. Já taky nemohu říct ze jsem úplně ok, i kdyz moc doufám ze ano.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 17:28

Podle mě muže být jen totálně frustrovany, protože pokud se to za nějakých 8 let nepovedlo, tak bych taky už nevěřila. Ale zase moje tělo je jiné než bylo jeji, tak si rikam ze zázrak se stát muže

• Citovat
  • Nahlásit
52669
@Anonymní píše:
@Cenarius určitě zná, ale včera mi řekl, ze je asi neplodný. Teda doslova řekl ze asi nebude mít děti…

pokud podstupovali IVF tak problém má, ale ne že nemůže mít vůbec děti. To by jim rovnou řekli že jedině s dárcem. Záleží jak moc má blblý výsledky. Navíc se to může u chlapa dost měnit ;) jestli měli problém oba dva tak je to vždy složitější než když má problém jen jeden ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13

To samé jsme si s přítelem mysleli my. Až jednou :lol: a jsou z toho dvojčata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
5.1.21 17:32
@Anonymní píše:
@triss86 a proč si nenechal vzít ty spermie z varlat už v tom předchozím vztahu? No já si taky myslím ze ta šance získat funkční spermii byt proste musí. Pak je otázka co se s ni stane v tele ženy. Já taky nemohu říct ze jsem úplně ok, i kdyz moc doufám ze ano.

Píšu o dvou různých případech. Náš známý po několika pokusech v centru asistované reprodukce kdy prostě žádná z jeho spermií nebyla použitelná, případně embryo z ní vzniklé zaniklo během pár dnů a nedalo se zavést. Tak zkusili odebrat přímo a mají z tohoto pokusu dítě.
Můj manžel je případ číslo dva, kdy prostě dítě chtěli, snažili se doma, pokud vím, tak se dostali jen k tomu, že ona byla zdravá a on měl spermio ok, k IVF nebo jinému druhu asistované reprodukce se nedostali. Pak se rozešli. Se mnou děti má přirozenou cestou. Ona s někým jiným taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
5.1.21 17:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

řeším pro mě strašně bolestnou situaci. Seznámila jsem se s jedním super chlapem a on mi sdělil, ze asi nemůže mít děti. Kvůli tomu se i rozvedli s ex, prý to nezvládli. Ptala jsem se jestli byli na ivf atd a prý ano a ze oba mají problém a za 8 let se jim nezadarilo.

Jsem z toho hotova, je to skvelej chlap. Ale chci vlastní děti (dárcovství neuznávám). Nechtěla jsem ho trápit dalšími otázkami ale ptát se musím, jen chci ještě počkat.

Ale řeknete mi prosím - kdyby byl přeci úplně neplodný, tak oroc by se snažili a chodili na ivf? To se to přece nemůže povést. Vůbec se v tom nevyznam jen od včera čtu milion diskuzi a všude píšou, ze definitivně neplodných chlapů zas tolik není.

Nemůže to byt i tím, ze to neslo jim? Proste ze k sobě nejdou?

Dekuju moc za jakýkoliv Know How! :srdce:

Můj partner má taky diagnózu „Neplodný“, jenže zrovna v jeho případě to znamená - pomalé spermie a velké procento tvarově deformovaných. I tak nám vyšlo IVF na první pokus, vybrali aspoň pár schopných :mrgreen:
A to, že jim to nevyšlo ani jednou, neznamená, že vám to třeba nevyjde dokonce přirozeně, samozřejmě nevíme přesné hodnoty jeho spermiogramu, které se mohou během života neustále měnit, k lepšímu, i horšímu. Takže se ho zeptej na přesné výsledky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 17:33
@Markéta80 píše:
pokud podstupovali IVF tak problém má, ale ne že nemůže mít vůbec děti. To by jim rovnou řekli že jedině s dárcem. Záleží jak moc má blblý výsledky. Navíc se to může u chlapa dost měnit ;) jestli měli problém oba dva tak je to vždy složitější než když má problém jen jeden ;)

Ano prý několikrát - to ivf
Jak myslis že se to u chlapa mění? Muže mít najednou “schopnější” spermie?

A je pravda ze čím déle se to zkouší a nejde tak ta žena je víc a víc imunní vůči těm jeho spermiim?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat