Partner nepomáhá

Smazaný anonym
12.5.17 17:19

partner nepomáhá

Hezke patecni odpoledne vsem, potrebuju trochu upustit paru. Prosim o anonym, chodi sem moji znami.
Zrovna mame za sebou s pritelem paradni hadku kvuli udrzovani poradku. Jsme oba studenti (on momentalne vetsi cast tydne doma), cela domacnost ale lezi na mne. Byla jsem donedavna ze zdrav. duvodu doma a asi si zvyknul, ze vsechno udelam. Jenze ted uz to takhle dal proste nejde. Dite jeste (bohudik?) nemame, desim se co bude az to jednou prijde. On argumentuje tim, ze mame kazdy ten prah poradku nekde jinde. Ja se to snazim respektovat, ale fakt uz mi zacinaji dochazet nervy. Dneska to doslo tak daleko, ze mi rekl, ze si proste chce delat co chce, ze ja ho jen buzeruji a kazdy musi delat co ja reknu. Pritom jenom potrebuju, aby mi obcas pomohl, kdyz uz toho mam moc. Nechci ani abychom delali vsechno napul, stacilo by jen kdyby se aspon snazil, kdyz toho mam zrovna ve skole hodne, nebo kdyz se necitim dobre. Jak to mate doma? Pripadam si fakt uz castecne jako stihacka. :oops:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

70026
12.5.17 17:22

Mám práh pořádku níž než partner :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
12.5.17 17:23

To asi nerozluštíme, když nenapíšeš, co on dělá a nedělá a co tobě vadí. Mojí mámě vadí pár drobků a nůž na lince, mně ne :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23362
12.5.17 17:24

A co po něm vyžaduješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.5.17 17:29

Kdyz uz je spinavy zachod tak, ze si na nej stitim sednout protoze je zespodu prkynka zaschla moc. Podlaha spinava tak, ze se lepi a zacinaji se na ni sletat mouchy, tak uz je to na me fakt moc.. Na zemi chomace prachu.. Schvalne to obcas nechavam zajit do extremu abych zjistila kde je jako ten jeho prah.. No zatim jsem to vzdycky ja, kdo proste nevydrzi a uklidi..

• Citovat
  • Upravit
14653
12.5.17 17:38
@Anonymní píše:
Hezke patecni odpoledne vsem, potrebuju trochu upustit paru. Prosim o anonym, chodi sem moji znami.
Zrovna mame za sebou s pritelem paradni hadku kvuli udrzovani poradku. Jsme oba studenti (on momentalne vetsi cast tydne doma), cela domacnost ale lezi na mne. Byla jsem donedavna ze zdrav. duvodu doma a asi si zvyknul, ze vsechno udelam. Jenze ted uz to takhle dal proste nejde. Dite jeste (bohudik?) nemame, desim se co bude az to jednou prijde. On argumentuje tim, ze mame kazdy ten prah poradku nekde jinde. Ja se to snazim respektovat, ale fakt uz mi zacinaji dochazet nervy. Dneska to doslo tak daleko, ze mi rekl, ze si proste chce delat co chce, ze ja ho jen buzeruji a kazdy musi delat co ja reknu. Pritom jenom potrebuju, aby mi obcas pomohl, kdyz uz toho mam moc. Nechci ani abychom delali vsechno napul, stacilo by jen kdyby se aspon snazil, kdyz toho mam zrovna ve skole hodne, nebo kdyz se necitim dobre. Jak to mate doma? Pripadam si fakt uz castecne jako stihacka. :oops:

Na objektivní názor píšeš dost málo informací. Jak velký máte byt? Co konkrétně ti na partnerovi vadí? Jakou představu máš o úklidu ty, a jakou on? Jedno je ale jisté.
Chlapi nesnášejí hysterické scény. Bez klidné a věcné komunikace nic nevyřešíte. Jestli po něm něco chceš, musíš jít na to diplomaticky. Chlapi slyší na jasné a stručné informace a pokyny. Například, je plný odpadkový koš. Nestačí říci, „koš je zase plný“, to je pro něj nicneříkající informace. Počkej si, až půjde zrovna někam, mezitím mu odpadky nachystej ke dveřím, a až bude na odchodu z bytu, tak mu s líbezným úsměvem řekni:„Miláčku, vynes prosím odpadky“, a vraž mu to do ruky.To samé, pokud po něm něco chceš. Medový hlásek, sladký úsměv, a slovíčka jako prosím, děkuji, jsi zlatý, šikovný, udělal jsi mi radost…, k tomu nějaká ta pusinka, a to dělá s chlapy divy. Proč si myslíš, že mají chlapi milenky? Protože ony k nim tak trochu „vzhlížejí“, a umí jim polechtat ego. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6099
12.5.17 17:42
@Anonymní píše:
Kdyz uz je spinavy zachod tak, ze si na nej stitim sednout protoze je zespodu prkynka zaschla moc. Podlaha spinava tak, ze se lepi a zacinaji se na ni sletat mouchy, tak uz je to na me fakt moc.. Na zemi chomace prachu.. Schvalne to obcas nechavam zajit do extremu abych zjistila kde je jako ten jeho prah.. No zatim jsem to vzdycky ja, kdo proste nevydrzi a uklidi..

Tak bud rada, ze jsi dostala sanci s nim bydlet, jeste pred zalozenim rodiny. Ocividne je presvedcen, ze ty jako zena, jsi ta, co ma doma uklizet.
Uz bych se s nim nehadala a od pristiho roku bych si nasla bydleni jinde, bez nej. A tu rodinu bych s nim, alespon ja, neplanovala.
Taky jsme takhle par mesicu bydleli s mym jeste ne manzelem. A vzdy jsme delali temer vse dohromady. S tim exemplarem co mas ty, bych rodinu neplanovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
12.5.17 17:48
@Anonymní píše:
Zrovna mame za sebou s pritelem paradni hadku kvuli udrzovani poradku. Jsme oba studenti (on momentalne vetsi cast tydne doma), cela domacnost ale lezi na mne. Byla jsem donedavna ze zdrav. duvodu doma a asi si zvyknul, ze vsechno udelam. Jenze ted uz to takhle dal proste nejde. Dite jeste (bohudik?) nemame, desim se co bude az to jednou prijde. On argumentuje tim, ze mame kazdy ten prah poradku nekde jinde. Ja se to snazim respektovat, ale fakt uz mi zacinaji dochazet nervy. Dneska to doslo tak daleko, ze mi rekl, ze si proste chce delat co chce, ze ja ho jen buzeruji a kazdy musi delat co ja reknu. Pritom jenom potrebuju, aby mi obcas pomohl, kdyz uz toho mam moc. Nechci ani abychom delali vsechno napul, stacilo by jen kdyby se aspon snazil, kdyz toho mam zrovna ve skole hodne, nebo kdyz se necitim dobre. Jak to mate doma? Pripadam si fakt uz castecne jako stihacka. :oops:

a když budeš argumentovat nějakou hygienou, to nezabere?

nebo si prostě udělat seznam toho, co se musí udělat, jak často a o to se podělíte

záchod bych asi vyčistila sama, to je pravda, ale žehlit nebo vařit, to bych mu tedy nedělala dokud to nevylepší :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 17:48

On nema prah poradku nekde jinde, on je proste liny. Kdyz si s nim zalozis rodinu, pocitej, ze se z baraku nehnes, pokud si nezajistis jine hlidani. Ten kluk je moc pohodlny na to, aby pohlidal a ty ses sla odreagovat. Ja bych zdrhla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.5.17 17:54

@nostress Mame maly byt, ale prace je tady tedy dost.. Vzdyt mne by stacilo, kdyby si byl aspon schopny uklidit po sobe, ale porad nekde neco nechava valet.. Ja jsem myslim dost tolerantni, ale kdyz prijdu na wc a vidim, ze kolikrat ani nesplachne, nebo je rozpatlana zubni pasta po umyvadle, ktere jse zrovna umyla, tak se nastvu. On je hrozne pohodlny, je schopny si i spodni pradlo vzit nekolikrat po sobe nez aby se sehnul a vzal si ciste. Nekdy ho vazne nechapu.
Nedelam hystericke sceny, ale nekdy uz mi vazne rupnou nervy. Dneska jsem ho poprosila aby mi vynesl kos, protoze jsem nasla par zkazenych brambor ve spizi a smrdely. Par minut predtim jsem byla s kosem a uz se mi dolu znovu nechtelo. Cele dopoledne jsem dnes stravila uklidem (pres tyden nebyl na nic cas a meli jsme navstevu) a varenim. Rekl mi at to zatocim do igelitu a vynese se to zitra… Sedi si u pocitace a nechce se mu. Nevim, nezda se mi, ze bych mela prehnane naroky, zakladni veci.. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
12.5.17 18:01

@EmmaAnna Ja uz jsem zkousela vsechno. Nic nezabira a kdyz, tak mozna na par dni a pak se to vrati tam, kde to bylo. On proste argumentuje tim, ze si chce zit podle sebe, ze do nej porad jen neco hustim. Pry kdyby zil sam, tak by takovy binec nemel, ze se mu nechce mi pomhat, protoze kolem toho tolik nadelam a jen stresuju, ze ho to demotivuje. No nestacila jsem zirat, pripada mi to jako sprosta vymluva.

• Citovat
  • Upravit
14653
12.5.17 18:03
@Anonymní píše:
@nostress Mame maly byt, ale prace je tady tedy dost.. Vzdyt mne by stacilo, kdyby si byl aspon schopny uklidit po sobe, ale porad nekde neco nechava valet.. Ja jsem myslim dost tolerantni, ale kdyz prijdu na wc a vidim, ze kolikrat ani nesplachne, nebo je rozpatlana zubni pasta po umyvadle, ktere jse zrovna umyla, tak se nastvu. On je hrozne pohodlny, je schopny si i spodni pradlo vzit nekolikrat po sobe nez aby se sehnul a vzal si ciste. Nekdy ho vazne nechapu.
Nedelam hystericke sceny, ale nekdy uz mi vazne rupnou nervy. Dneska jsem ho poprosila aby mi vynesl kos, protoze jsem nasla par zkazenych brambor ve spizi a smrdely. Par minut predtim jsem byla s kosem a uz se mi dolu znovu nechtelo. Cele dopoledne jsem dnes stravila uklidem (pres tyden nebyl na nic cas a meli jsme navstevu) a varenim. Rekl mi at to zatocim do igelitu a vynese se to zitra… Sedi si u pocitace a nechce se mu. Nevim, nezda se mi, ze bych mela prehnane naroky, zakladni veci.. :nevim:

Jestli to je už vyloženě líné p. rasátko, tak s tím už asi moc nenaděláš. Buď se pokusíš si ho dovychovat, ale s výsledkem nejistým, nebo ho pošleš do oběhu, a podíváš se po někom lepším. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
12.5.17 18:06
@Anonymní píše:
Nedelam hystericke sceny, ale nekdy uz mi vazne rupnou nervy. Dneska jsem ho poprosila aby mi vynesl kos, protoze jsem nasla par zkazenych brambor ve spizi a smrdely. Par minut predtim jsem byla s kosem a uz se mi dolu znovu nechtelo. Cele dopoledne jsem dnes stravila uklidem (pres tyden nebyl na nic cas a meli jsme navstevu) a varenim. Rekl mi at to zatocim do igelitu a vynese se to zitra… Sedi si u pocitace a nechce se mu. Nevim, nezda se mi, ze bych mela prehnane naroky, zakladni veci.. :nevim:

proč mu vaříš? :nevim: on si žádné návštěvy neve a bordel by mu nevadil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
12.5.17 18:07

Tak my jsme to měli podobně. Já pracující studentka, on pracující. Sestěhovali jsme se a já byla zvyklá z domu, že chlap ženě pomáhá, můj milý byl zvyklý, že má od maminky všechno a nic nemusí dělat. Nejdřív jsem to neřešila, ale pak jsem toho měla plné zuby. Nestíhala jsem se starat o domácnost, chodit do dvou prací a ještě dělat věci do školy. Jemu vadilo, že není vyžehleno, pak není umyté nádobí a tak… tak jsme udělali kompromis: vařit budem napůl, on má za úkol 2× týdně vysát a vytřít podlahu a občas vynést koš. To plní a já vše stíhám a jsme oba spokojení. Jenže podle toho co píšeš, je tvůj přítel lenoch co nechce nic dělat. V tomto případě bych mu natvrdo řekla, že chápu, že je z domu zvyklej, že nemusí nic dělat, ale že tady něco dělat musí. 6e až budete mít děti a ty nebudeš nic stíhat, tak tam zhnijete (myslím to samozřejmě s nadsázkou :D ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
12.5.17 18:09
@Anonymní píše:
@EmmaAnna Ja uz jsem zkousela vsechno. Nic nezabira a kdyz, tak mozna na par dni a pak se to vrati tam, kde to bylo. On proste argumentuje tim, ze si chce zit podle sebe, ze do nej porad jen neco hustim. Pry kdyby zil sam, tak by takovy binec nemel, ze se mu nechce mi pomhat, protoze kolem toho tolik nadelam a jen stresuju, ze ho to demotivuje. No nestacila jsem zirat, pripada mi to jako sprosta vymluva.

tak si musíte holt v klidu sednotu a vyjasnit si, co dělat, jak často, najít kompromis

nebo může zaplatit paní na úklid

pokud na tebe tak moc kašle, že dohody nedodrží, záchod po sobě nespláchne, tak nevím co řešíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama