Váš názor na trávení víkendů odděleně?

12.5.17 08:20

Váš názor na trávení víkendů odděleně?

Dobré ráno všem,
chtěla bych slyšet Váš názor na trávení víkendů odděleně. Je mi 27 let, mám přítele, kterému je 41 let. Jsme spolu 3 roky, žijeme spolu 2 roky. A teď o co mi jde… Přítel má syna (10 let) a prakticky od té doby, co jsme spolu začali „chodit“ tak jsem přes víkendy neexistovala. Vždy má syna (ve výhradní péči ho má mamka, alimenty platí). Ze začátku jsem to chápala, protože ho nechce hned s někým seznamovat a syn byl zvyklý mít víkendy jenom s tátou. Jeho maminka má nového manžela a malou holčičku, takže syn sám řekl, že s taťkou je to super, že dělají co chce on, dobrodružství atd., jenže pak se přítel po roce nastěhoval ke mě (mám nájemní byt o dispozici 2KK) a víkendy vypadají stále stejně. Syn mě nepřijal a jak sám řekl ani nepřijme, nerespektuje, že jsem v bytě také doma, nejí zásadně cokoliv co uvařím (byť i dětská jídla, těstoviny, palačinky). Ze zoufalosti jsem mu dala papír, ať mi napíše menu, co by rád k obědu a napsal cituji „podle chuti.“ Teď je před námi zase víkend a přítel mi řekl, co mají v plánu (den otevřených dveří v ČT, výlet po Praze a v neděli aquapark)…vše sami, protože syn mě špatně snáší a chce si užít čas jenom s tátou. Upozorňuji, že je to opravdu každý víkend. Jednou jedinkrát na začátku soužití mě vzal na výlet s nimi a bylo to fiasko, malý brečel, že mě tam nechce a chce domů.

A teď k tomu, proč sem píšu. Přítel mě označil za nepřející a žárlící hysterku. Že jim nedopřeji čas spolu a závidím otcovskou lásku (není to tak, vím, že je rozdíl mezi partnerskou a rodičovskou láskou). Argument, že ale také nechci být o víkendech stále sama a chci také jezdit na výlety a žít (přes týden pracuji od rána do večera) tak jsem prý jako umíněné malé dítě… a že brzy vyroste a třeba bude chtít být s kamarády. Třeba… A já se přiznám, že už jsem tak naježená, že asi opravdu ty víkendy závidím, protože bych chtěla jezdit s nimi. Samozřejmě si zařídím vlastní program, ale ne takový. Prostě se o víkendech cítím strašně mimo a strašně sama :(
Jak to vidíte vy co už děti máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
12.5.17 08:25

Popravdě, nelíbilo se mi to, nechtěla bych to, přítel je sobec, který myslí na sebe a svého syna a tebe opomíjí. To že tě syn nepřijal a jeho otec dovolil takové uspořádání je problém. Popravdě, vždycky to bude problém, až budete mít své dítě, tak co? Tohle není vtah, ve kterém já bych setrvávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
12.5.17 08:30

@Simi8989 já tedy rozvedená nejsem, ale nepřijde mi to vůči tobě fér. Jsi součástí jeho života, měli by tě oba respektovat jak otcovu partnerku, což se evidentně neděje. Tohle by mi bylo hodně líto :hug:.
Ale jak to řešit? Když si dupneš a vynutíš, budeš za fůrii a ještě syna upevníš ve špatném názoru na tebe. Když to necháš tak, tak budeš trpět a žít s křivdou, což není dobré. Zkusila bych to partnerovi citlivě vysvětlit. Jak by se asi cítil on, kdyby to bylo opačně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 08:33

Je to dost špatná situace. Syn tu bude vždy a puberta za dveřmi. Zvazila bych budoucnost v takovém uspořádání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3117
12.5.17 08:34

Je Vám 27!
Nejvyšší čas přestat ztrácet čas a hledat NORMÁLNÍHO chlapa. Tyjo…3 roky být s někým pro 2 hodiny denně než jdu spát ve všedni den a ještě se nechat urážet při nesouhlasu. Bych si nafackovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3503
12.5.17 08:36

Tvuj pritel je hrozny sobec. On sveho syna v tomhle chovani tim vecnym ustupovanim vlastne podporuje. Jestli maminka chlapecka ma davno jineho manzela, tak vazne nevim kde je problem. Po takove dobe by te jeho syn uz na vedomi vzit mohl a nejaky ten spolecny vylet vydrzet a nedelat sceny. Na tvem miste, zvlast pokud se k tomu tvuj pritel stavi jak se stavi, nemate spolu dite a trva to takovou dobu, odesla bych. Protoze spolu stejne vlastne nezijete. Jsi tam evidentne navic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17464
12.5.17 08:37

Nebyla bych v takovem vztahu. Vadilo by me, ze si manzel nezjedna u syna poradek a nevidat se ani o vikendech, kdyz je po-pa od rana do vecera v praci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 08:42

@Simi8989 vědělas při seznámení, do „čeho jdeš“. On je především otec - a to mu schvaluju. Je to jeho věc a syn pro něj vždycky bude na prvním místě (aspoň do doby, než dospěje a sám s tátou nebude chtít trávit tolik času. Neříkám, že jsi sobec, ale pokud ti konkrétně tento chlap za to stojí, musíš ještě pár let vydržet. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17464
12.5.17 08:43

A ted znovu ctu, ze je ti 27. Boze, utikej a hledej nezadaneho „vrstevnika“, tady jsi navic. Dobrovolne jit do vztahu s rozvedenym :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8854
12.5.17 08:44

Asi je na case si s klukem sednout a vysvetlit mu, jsk to chodi ve svete dospelych, proc se jeho rodice rozvedli a ze ty jsi nebyla duvod rozchodu. Mel by to udelat otec, ukazat, ze te ma rad. Myslim, ze to dite to pozna, ze se s nim nejedna narovinu, vyciti tu nerovnovahu a pak se chova jak spratek. At mu teda o vikendech vari otec. Ja bych to teda asi nevydrzela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 08:45

To je celý špatně. Tomu klukovi se vůbec nemělo ustupovat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 08:45

@Aamanda Citlivě jsem s ním o tom mluvila několikrát, bohužel někdy už jsem i brečela zoufalostí, za což se zpětně stydím. Přesně jsem mu položila otázku, jak by se cítil on v mé pozici. A odpověděl mi, že to se mu nikdy nestalo, že i když měl vztahy s ženami s dětmi, tak ho měly děti rádi…že já to s dětmi neumím. Chci jen poznamenat, že mám synovce a neteř a ty mě rádi mají, to samé děti od kamarádek a kamarádky mi i říkají, že jednou budu dobrá máma (to nikdo neví že). Strašně jsem se k němu snažila, ale když máte dlouhodobě nespolupracující dítě, které mi neodpoví na pozdrav, když jedu na nákup a zeptám se ho, zda má „speciální přání“ tak mi prostě ani neodpoví slovo „nic.“ Dřív jsem mu i kupovala různé dárky, všechny odmítal. Tchýně mi řekla, že si z něj nemám dělat hlavu, že už je to skoro puberťák. Partnerova sestra (45 let) mi řekla, že by to nedala a že je rozmazlený.
Samozřejmě je teď pro mě nemyslitelné mít s ním rodinu, protože už teď je to uspořádání jaké je, bojím se, že bych byla s miminkem pořád sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17464
12.5.17 08:47

@Simi8989 Rodinu? S nekym, komu nestojis za to, aby usmernil sveho syna? A jeste ze synova chvoani vini Tebe, ze ty to s detmi neumis? Prober se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3503
12.5.17 08:49

Je to presne tak, jak se citis. Citis se mimo a sama protoze to tak je. Tahle situace trva tak dlouho, ze pro to neexistuje omluva. Pritel se k tobe chova jak ke spolubydlici, ne jako k partnerovi s kterym zije, ma ho rad a respektuje ho. On zenu nepotrebuje, staci mu syn. Jsi mlada, neztacej zbytecne cas a tim, kdo o tebe vlastne nestoji a je mu jedno jak se citis ty.

Příspěvek upraven 12.05.17 v 08:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 08:49

A máte pravdu. Věděla jsem do čeho jdu. On mi teď kolikrát řekne, že syn je mu nad všechny ženské, že u něj vždy bude na 1. místě.
Seznámila jsem s ním a věděla, že má syna. Rok dělala paní Columbovou, a pak jsem doufala, že budeme parťáci. Nestalo se tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama